دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 گرفتگی بینی بعد از جراحی خطرناک است ؟
مدت زمان مطالعه6 دقیقه

گرفتگی بینی بعد از جراحی خطرناک است ؟

مدت زمان مطالعه6 دقیقه

انجام جراحی زیبایی بینی در وهله اول باید به منظور حفظ و یا بهبود
روند تنفس انجام شود. این بدین معنا نخواهد بود که فردی که به جراح بینی برای
جراحی بینی مراجعه می نماید، صرفا به بیماری های تنفسی مبتلا است. بلکه اصلا این
طور نیست. افرادی که به منظور جراحی زیبایی بینی نیز به جراح بینی مراجعه می کنند، نباید بعد از انجام جراحی به بیماری های تنفسی مبتلا شوند.

هدف از جراحی بینی 

بینی افراد ، ظاهر زیبایی بعد از جراحی خواهند داشت اگر بینی از نوع استخوانی باشد، پوست نازک این بینی تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را بروز می دهد و می توان فرم این بینی را فانتزی و یا  عروسکی نمود . اگر بینی گوشتی باشد نیز با نتیجه ای ایده آل و طبیعی همراه خواهد بود،  اما امروزه جراحی بینی به صورت نچرال و طبیعی  طرفدران بیشتری دارد که می تواند علاوه بر فرم ساده ای که به بینی می دهد، چهره را زیبا و شاداب نماید .

از مهمترین اهداف دیگر جراحی زیبایی بینی، ایجاد تناسب بین اجزای صورت است. زیرا باید تمامی اجزای صورت و بین با هم متناسب باشند تا کاملا طبیعی جلوه کند. به همین دلی افراد زیادی به دنبال جراح بینی هستند که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند

با مراجعه به جراح بینی می توانید مشاوره های لازم در خصوص نوع بینی و تغییرات لازم برای جراحی را دریافت نمایید .

طی جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی پزشک به شما خواهد گفت که نتیجه جراحی تا چه میزان موفقیت آمیز خواهد بود و چه تغییراتی برای داشتن یک بینی زیبا و بدون نقص مورد نیاز است .دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی در این رابطه موارد مورد نیاز را ارائه نموده اند.

 

گرفتگی بینی

مشکلات تنفسی بینی 

بینی ها با توجه به نوعشان که استخوانی و یا گوشتی هستند ، ممکن است دارای مشکلات تنفسی نظیر پولیپ و گرفتگی باشند ، رفع این عارضه حیت جراحی انجام می شود و البته می توان جراحی بینی را صرفا برای از بین بردن عوارض تنفسی مورد استفاده قرار داد . 

انجام جراحی بینی استخوانی با هدف بهبود ظاهر بینی که معمولا با برداشتن قوز روی آن همراه است ، انجام می شود ، اما در برخی از موارد بیمار با گرفتگی و یا انحراف بینی همراه است که نیاز است تا نسبت به جراحی پولیپ بینی اقدامات لازم انجام شود . در واقع طی عمل توسط بهترین جراح بینی استخوانی مشکلات تنفسی بیمار بررسی و به خوبی رفع می شود که علاوه بر جنبه ی زیبایی ، منفعت نیز داشته باشد و بیمار بتواند به راحتی تنفس داشته باشد . 

بسیاری از مراجعین برای رفع مشکلات تنفسی به صورت همزمان عمل زیبایی هم انجام می دهند . 

سینوس بینی

 

مزایای جراحی زیبایی بینی 

با جراحی بینی:
• سایز و فرم بینی به صورت کامل تغییر می کند
• در بسیاری از موارد نیاز به برش پره های بینی و بخیه زدن نخواهد بود
• هم زمان می توان مشکلات تنفسی مانند پلیپ و انحراف را در آن بر طرف نمود.
• بیی دچار تورم و کبودی کمی خواهد شد
• امکان ایجاد بینی عروسکی در بینی های استخوانی بیشتر خواهد بود.
• قوز روی بینی به طور کلی برطرف خواهد شد.
• بینی بدون ایجاد مشکلات تنفسی برای فرد زیبا و متناسب خواهد شد.

گرفتگی بینی بعد از جراحی 

بینی های استخوانی ظاهر زیبایی بعد از جراحی خواهند داشت ، پوست نازک این بینی تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را بروز می دهد و می توان فرم این بینی را فانتزی و یا  عروسکی نمود . اما امروزه جراحی بینی نیمه فانتزی یا طبیعی طرفدران بیشتری دارد که می تواند علاوه بر فرم ساده ای که به بینی می دهد، چهره را زیبا و شاداب نماید .

بسیاری از مراجعین محترم در زمان مراجعه به بهترین جراح بینی استخوانی متقاضی جراحی بینی به صورت فانتزی و یا نیمه فانتزی می باشند . بینی های فانتزی بسیار زیبا و خوش فرم خواهند بود و با توجه به فرم کلی چهره باید تغییراتی بسیار ظریف و حساس بر روی فرد ایجاد نمود .

در برخی موارد، جراح بینی ممکن است از ایمپلنت غضروف در داخل بینی استفاده نماید. زیرا برخی افراد بر اثر تصادف و یا به صورت مادرزادی از کمبود غضروف در بافت بینی خود رنج می برند. با این کار بینی فرم جدیدی به خود گرفته و زیباتر به نظر می رسد.

جراحی بینی به هر شیوه ای که انجام شود، بخیه زدن در آن بخش مهمی محسوب می شود. یک جراح بینی خوب و حرفه ای این بخیه ها را به نحوی بر روی بینی می زند که اثری از آنها باقی نماند. در برخی از جراحی ها نه تنها جای بخیه می ماند، بلکه این امر موجب به وجود آمدن گوشت اضافه نیز در اطراف اسکار می گردد.

انتخاب جراح مهم ترین مساله در جراحی بینی است ، تجارب بی نظیر جراح زیبایی بینی می تواند در داشتن چهره ایده آل به شما کمک بزرگی بنماید . البته باید مشاوره های لازم در خصوص امکان تغییرات مد نظرتان را دریافت نمایید . باید توقع منصفانه و منطقی از جراح بینی داشته باشید . طبیعتا نتیجه ی جراحی بینی در افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند نسبت به افرادی با بینی های استخوانی متفاوت خواهد بود.

یکی از مشکلاتی که بعد از جراحی بینی رخ می دهد ، گرفتگی موقت آن در طول دوره نقاهت است ، این گرفتگی ناپایدار بوده و بعد از پایان دوره ی درمان از بین می رود . 

علت گرفتگی بینی بعد از جراحی 

علت اصلی گرفتگی بینی بعد از جراحی که فرد را از انجام تنفس از طریق بینی باز میدارد ، تورمات ناشی از جراحی است که در دیواره ی بینی و پوست آن بروز نموده است . دقت داشته باشید که با کاهش ورم بینی این گرفتگی از بین می رود و اصلا جای نگرانی برای آن نیست . 
 
همچنین ممکن است تامپون هایی در بینی قرار داده شود که این خود یکی از مواردی است که باعث مسدود شدن مسیر تنفسی از بینی می شود. تامپون ها در واقع برای جلوگیری از خونریزی بینی بعد از عمل در بینی قرار میگیرند و بعد از 48 ساعت بیرون کشیده می شوند . 
 

بازگشت پذیری بینی بعد از عمل 

بینی های استخوانی چون ساختمان مستحکمی دارند بعد از ایجاد تغییرات دچار تغییر نخواهند شد . اما نکته ای که در این جراحی وجود دارد فرم گرفتن بینی بعد از جراحی می باشد . معمولا بینی استخوانی بعد از عمل زیبایی دارای ورم و کبودی خواهد بود. بعد از بر طرف شدن کبودیهای بینی و جذب شدن بخیه های داخل بینی بینی همچنان دارای ورم خواهد بود . ورم بعد از جراحی حدود یکماه بعد کم می شود اما به طور کلی حدودا ماه زمان می برد تا به اصطلاح بینی جا بیافتد . فرم بینی فرد حدود 1 سال بعد از عمل جراحی قابل مشاهده خواهد بود .
بنابراین در رابطه با نتیجه ی جراحی بینی خود به طور قطعی اظهار نظر ننمایید چراکه تا مدت یک سال فرم بینی شما دچار تغییر نسبت به میزان تورم بینی خواهد بود .

این قانون نیز برای بینی های گوشتی هم صادق است . بهترین جراح بینی گوشتی به شما مشاوره های لازم را ارائه می نماید و میزان موفقیت عمل جراحی را نیز خاطر نشان می کند . اینکه بینی شما بعد از عمل به حالت قبل بازگردد یک امر نا ممکن می باشد و به هیچ عنوان بینی گوشتی به شکل قبل باز نمیگردد . ممکن است پوست بینی دچار مقداری افتادگی بشود و یا اینکه تورم بعد از عمل دیر تر از بینی استخوانی از بین برود اما به هیچ عنوان دچار بازگشت به فرم قبلی وجود ندارد . 

مراقبت های مهم جراحی بینی 

 

 

• قبل از جراحی بینی باید آزمایشات موردنیاز را انجام دهید .
• مصرف داروهای مسکن را قبل از جراحی بینی استخوانی قطع نمایید.
• قبل از جراحی استحمام کنید
• چند ساعت قبل از جراحی بینی حدودا 8 ساعت ناشتا باشید .
• حتما از یکی از دوستان و یا آشنایان درخواست کنید همراه شما باشند.
مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی
• بعد از عمل زیبایی بینی باید استراحت نمایید اما می توانید فعالیت های ساده راانجام دهید
• سه روز بعد نیاز است تا تامپون های درون بینی را بردارید . بدینمنظور به جراح بینی مراجعه نمایید
• به مدت دو هفته فین نکنید و فشار زیادی به بینی وارد ننمایید
• مایعات زیاد بنوشید و مشروبات الکلی مصرف نکنید
• تا 10 رو بعد از عمل زیبایی بینی رابطه جنسی نداشته باشید
• از دست زدن و خاراندن بینی خودداری نمایید .
• از کمپرس سرد برای کاهش میزان تورم استفاده کنید

جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی است که نیاز به جراح بینی با تجربه و متخصص خواهد داشت .

با مراجعه به جراح بینی می توانید مشاوره های لازم در خصوص نوع بینی و تغییرات لازم برای جراحی را دریافت نمایید .

نیاز است تا قبل از اقدام برای جراحی زیبایی بینی نکته های مهم و کار آمد در این خصوص را جهت آمادگی برای انجام عمل در اختیار داشته باشید .

آقای مسن با بینی گرفته
دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *