دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله
مدت زمان مطالعه5 دقیقه

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

مدت زمان مطالعه5 دقیقه

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای صورت در کنار هم، به تغییرات جزئی و کلی صورت کمک کند. 

بینی مهمترین عضو در چهره است که به شکل فوق العاده زیادی در زیبایی صورت تاثیرگذار است. این که چه نوع جراحی بینی استخوانی یا گوشتی می تواند زیبایی چهره را بیشتر کند، به نوع قرارگیری اجزای صورت در کنار هم بستگی دارد. لازم است پزشک قبل از جراحی بینی اجزای مختلف صورت، اندازه ها، زاویه صورت، تناسب و هارمونی این اجزا را مورد بررسی قرار داده و در نهایت فرم زیبایی را بر روی چهره تجسم کند.

پس از آن قادر خواهد بود با جراحی بینی های مختلف از جمله جراحی بینی استخوانی و گوشتی، تغییرات لازم را برای زیبایی بیشتر چهره بیمار بر روی صورت اعمال کند. 

بینی چسب زده

اشکال مختلف بینی برای جراحی رینوپلاستی

فرم و شکل بینی در افراد مختلف به سه دسته کلی بینی های گوشتی، بینی های استخوانی و بینی های قوزدار تقسیم می شوند.

بینی های گوشتی معمولا از رایج ترین مدل بینی در دنیا به شمار می روند. افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند معمولا پوست بینی ضخیمی داشته و غضروف بینی آنها خیلی ضعیف است.

به همین دلیل اگر برای انجام جراحی بینی های گوشتی به پزشک تازه کار مراجعه کنید، بعد از مدتی حالت بینی شما به شکل سابق خود باز خواهد گشت. 

نمونه جراحی بینی

معمولا بینی های گوشتی به دلیل داشتن فرم و شکل خاص، عمل بینی پیچیده ای نسبت به دیگر اشکال بینی دارند. پس بهتر است برای کسب نتیجه مطلوب از این نوع جراحی بینی حتما به سراغ متخصص و جراح باتجربه روید. در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری را بر روی چهره خود مشاهده خواهید کرد. 

نوع دیگری از شکل بینی در انسان ها، بینی های قوز دار است. تعداد کمی از مردم دنیا دارای چنین فرم بینی هایی هستند. که البته باید بگوییم آن دسته از افراد نیز به دلیل ضربه ای که در کودکی خورده اند، فرم بینیشان به این حالت قوز دار درآمده است. اصولا این افراد با مشکل تنفس نیز مواجه هستند و در کنار جراحی مشکل تنفس خود می توانند جراحی زیبایی بینی نیز انجام دهند. 

در نهایت نیز باید به شکل بینی استخوانی اشاره کنیم. بهترین فرم بینی برای انجام جراحی رینوپلاستی، بینی های استخوانی هستند. این نوع بینی ها دارای ساختار مناسب برای جراحی بوده و پوست نازک و بدون بافتی نیز دارند. از این رو به راحتی می توان غضروف بینی های استخوانی را تغییر حالت داده و چهره زیباتری را به وجود آورد. 

مزایای جراحی بینی استخوانی

اگر از بینی استخوانی برخوردار هستید و تمایل دارید اقدام به جراحی  بینی خود نمایید، بهتر است این نکته را بدانید که پیش از آغاز جراحی لازم است به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید. تا به خوبی بررسی های لازم را بر روی چهره شما انجام داده و سپس اقدام به انتخاب روش مناسب برای انجام جراحی بینی نماید. مسلما تمام افرادی که به سراغ جراحی بینی می روند، زیبایی و جذابیت بعد از عمل برای آنها مهم است. 

از این رو بهتر است در جلسه مشاوره ای که پیش از جراحی بینی با پزشک خواهید داشت در خصوص مزایای جراحی بینی های استخوانی اطلاعاتی به دست آورید. به طور کلی این روش جراحی زیبایی می تواند به میزان قابل مزایا برای زیبایی چهره شما در پی داشته باشد. از جمله مهمترین مزایای جراحی زیبایی بینی میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

  • بهبود تنفس بعد از انجام جراحی زیبایی و درمانی بینی 
  • زیبایی و جذابیت بیشتر چهره 
  • ایجاد تناسب بیشتر میان چشم ها ولب ها و بینی برای پدیدار شدن جذابیت بیشتر
  • اصلاح فرم بینی برای رسیدن به استاندارد مناسب و مطلوب 
  • برطرف کردن مشکلات تیغه بینی و بهبود تنفس بعد از برطرف کردن مشکل انحراف بینی 
  • برطرف کردن افتادگی بینی، انحراف بینی و موارد دیگر 

مسلما افرادی که جراحی رینوپلاستی را به منظور جذابیت و زیبایی بیشتر انجام می دهند، می توانند به مزایای بیشتری نیز با این روش دست یابند. اما در صورتی که هدف از جراحی رینوپلاستی بهبود بسیاری از مشکلات بینی است، باید بگوییم این عمل بر روی بینی های استخوانی می تواند به میزان قابل توجهی تاثیرگذار باشد. 

اشخاصی که جراحی بینی انجام می دهند مشکلات انحراف بینی، آپنه خواب، پولیپ بینی ، خروپف، خوابیدن با دهان باز و دیگر مشکلات این چنینی را می توانند به سادگی برطرف کنند. در نهایت بهبود یافته و در کنار آن زیبایی چهره خود را نیز افزایش دهند. پس به طور کلی جراحی بینی استخوانی مزایای بسیار زیادی برای بیماران و متقاضیان این نوع جراحی دارد. 

نحوه انجام جراحی بینی استخوانی

پیش از آنکه بخواهید اقدام به جراحی بینی استخوانی نمایید، لازم است برخی شرایط مقدماتی را مهیا کنید. که در اصل این شرایط مقدماتی مراحل انجام جراحی بینی استخوانی به شمار می روند تا بتوان با کمترین میزان ریسک به بهترین نتیجه از جراحی رینوپلاستی دست یافت.

انتخاب پزشک متخصص و باتجربه 

افرادی که زیر نظر پزشکان تازه کار و بی تجربه اقدام به انجام جراحی رینوپلاستی می نمایند م،عمولا پس از مدت زمان کوتاهی شاهد نتیجه منفی از جراحی خود خواهند بود. زیرا این افراد با مشکلاتی همچون تورم بینی، آپنه خواب و اختلال در تنفس و دیگر مشکلات مواجه می شوند. از این رو انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی بسیار برای انجام جراحی بینی لازم و ضروری است. 

شرکت در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی

  با شرکت در جلسه مشاوره پیش از انجام جراحی، بیمار میتواند تمام سوالات لازم خود را از پزشک مربوطه پرسیده و به جواب مناسب دست یابد. در این جلسه پزشک در خصوص بیماری ها و سوابق پزشکی بیمار از ایشان سوال پرسیده و بهترین روش جراحی بینی را برای ایشان انتخاب می کند. 

مشاهده نمونه کارهای بینی استخوانی پزشک

بهتر است پیش از انجام جراحی بینی استخوانی حتما نمونه کارهای قبلی پزشک خود را بررسی نمایید و از موفق بودن جراحی هایی که توسط ایشان انجام شده است اطمینان حاصل کنید. بیمارانی که نمونه کارهای قبلی بیمار را بررسی می کنند، می توانند با اطمینان بیشتری اقدام به جراحی نمایند. 

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

تاثیرات جالب جراحی بینی بر فرم کلی چهره

تاثیرات جالب جراحی بینی بر فرم کلی چهره

همانطور که می دانید بینی جزء قسمت هایی از صورت می باشد که چون در نقطه کانونی قرار دارد ایرادات و ضعف های آن چند برابر نشان داده می شوند. به همین دلیل این موضوع باعث شده روز به روز تعداد افرادی که به سوی جراحی بینی می روند، بیشتر باشد. در این مطلب...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *