دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی گوشتی 4 فیلم عمل بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

فیلم عمل بینی گوشتی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی یکی از انواع بینی می باشد که برای جراحی زیبایی بینی نیاز به انجام تغییرات بسیار تخصصی خواهد داشت . ساختار بینی گوشتی به گونه ای است که دارای پره های بزرگ و پهن و غضروف ضعیف و نازک می باشد .در مطلب ارائه شده توسط دکتر مسعود حسن پور  جراح بینی ، تکنیک ها و روش های جراحی بینی گوشتی را مطالعه بفرمایید .

پوست بینی گوشتی ضخیم می باشد و برای جراحی بینی گوشتی تکنیک های نوین که باعث فرم دهی و تغییر ساختار بینی می شود ،استفاده نمود . در  گذشته روش های قدیمی برای جراحی بینی گوشتی ارائه می‌شد که فرم خوب و دلپذیری بعد از انجام جراحی به دست نمی آمد در نتیجه جراحی زیبایی بینی به افرادی که دارای بینی گوشتی بودند توصیه نمی شد، اما امروزه تکنیک ها و روشهای بسیار نوینی ارائه شده اند که می تواند غضروف های ضعیف و نازک این نوینی را به خوبی تقویت کرده و فرم ایده آل و بسیار زیبایی ببینی بدهد.

یکی از تکنیک های مورد استفاده در جراحی بینی گوشتی تقویت غضروف های بینی می باشد، با تقویت غضروف ها و استحکام کلی در ساختار بینی فرم دهی به بینی بسیار ساده تر خواهد بود و نتیجه دریافتی از جراحی بینی بسیار مثبت می باشد. امکان بازگشت به حالت قبل از جراحی در تکنیک های نوین ارائه شده حداقل و یا نزدیک به صفر می باشد زیرا بینی به طور کلی دچار تغییراتی در غضروف پره ها و ضخامت پوست می شود.

در تکنیک ارائه شده نوین غضروف از تیغه وسط بینی یا سپتوم برداشته می شود و در قسمت تیغه و یا نوک بینی استفاده می شود همچنین ممکن است از غضروف های مصنوعی و یا بانک غضروف برای استحکام غضروف بینی فرد استفاده شود.

آیا بعد از انجام جراحی بر روی بینی گوشتی فرم بینی به حالت قبل باز میگردد؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که برگشت پذیری در جراحی بینی یک امر بسیار مهم می باشد، اما تقریباً این امکان بسیار ناچیز است زیرا تغییراتی که در فرم بینی داده می شود و تراشی که بر روی تیغه بینی صورت می پذیرد برگشت ناپذیر خواهد بود تمامی عوارض ناشی از جراحی بینی به تخصص و تبحر جراح بینی بستگی دارد. بدین منظور باید انتخابی دقیق و درست از جراح بینی داشته باشید در صورتی که جراح بینی بتواند به خوبی و به صورت کاملا اصولی بینی شما را جراحی نمایند ،امکان بازگشت وجود نخواهد داشت .

حتی اگر بینی شما از نوع گوشتی باشد همانطور که میدانید جراحی بینی گوشتی جزوه عمل های سخت و تخصصی نسبت به جراحی بینی های استخوانی می باشد.

در زمان انتخاب جراح بینی توجه به نمونه کارها رضایت بیماران از جراحی می باشد.

نحوه جراحی بینی گوشتی

برای جراحی بینی گوشتی باید دقت لازم در خصوص ایجاد تناسب بین اندازه بینی و فرم آن نسبت به سایر اعضای صورت توسط جراح لحاظ شود .تناسب بین بینی با سایر اجزای صورت جزو مهم ترین مسائلی است که در جراحی بینی های گوشتی حائز اهمیت است در صورتی که اندازه بینی بعد از جراحی بسیار کوچک باشد و یا قوس شدیدی به آن داده شود ممکن است فرد با مشکلات تنفسی همراه گردد.

اندازه پره های بینی در افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند بزرگتر خواهد بود از این رو باید نسبت به اندازه سوراخ بینی دقت لازم به کار گرفته شود.

تورم بینی گوشتی بعد از جراحی

معمولا بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دارای میزان تورم بیشتری خواهند بود، بینی های گوشتی نیاز به مراقبت بیشتری دارند و دقت در چسب زدن بینی بعد از انجام جراحی یکی از مهمترین مسائل برای کاهش میزان تورم و فرم دهی به بینی می باشد مدت زمان طولانی تری برای چسب زدن بینی در افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند نیاز است.

همچنین تورم بینی بعد از جراحی حدوداً تا ۶ ماه باقی خواهد ماند. از این رو نیاز است تا قضاوت در رابطه با نتیجه جراحی بینی حدوداً شش ماه بعد انجام بپذیرد هرچه از زمان بیشتری از جراحی بگذرد تورم آتن ناشی از آن نیز کاهش می یابد.

مراقبت بعد از جراحی بینی گوشتی

  • بعد از انجام جراحی نیاز است تا به خوبی مواردی که جراح بینی به شما توصیه نموده اند را انجام دهید.
  • اگر خونریزی بینی شدید داشته باشید حتماً به جراح‌بینی خود مراجعه کنید.
  • البته در نظر داشته باشید که خونریزی بینی در هفته اول با مقدار کم و به صورت خونابه طبیعی می‌باشد و ترشحات خونی غلیظ و رنگ روشن غیر طبیعی می باشد.
  • در صورتی که احساس تب یعنی دمای بالاتر از ۳۸ درجه داشتید حتماً به جراح مراجعه نمایید .
  • همچنین مواردی مانند حالت تهوع و استفراغ به میزان زیاد و می کردند طبیعی نبوده و باید در صورت مشاهده به پزشک مراجعه کنید.
  • در روزهای ابتدایی از کمپرس سرد استفاده کنید و فشار زیادی به سر وارد نمایید

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

آدرس : تهران، سعادت آباد.خیابان سرو غربی بعد از بلوار پاک نژاد.ساختمان نگار.طبقه اول.واحد ۴۸

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی گوشتی بدون بازگشت و افتادگی

جراحی بینی گوشتی بدون بازگشت و افتادگی

جراحی بینی گوشتی جز آن دسته از عمل های زیبایی است که نیاز به دقت و توجه بسیار زیاد از جانب بهترین جراح بینی گوشتی خواهدداشت. بینی گوشتی ساختاری متفاوت نسبت به بینی استخوانی داشته و به دلیل داشتن پوست ضخیم و غضروف ضعیف نیاز به تکنیک های بسیار تخصصی...

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی یکی از عمل های زیبایی در خصوص جراحی زیبایی بینی می باشد . که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است ، بسیاری از افراد به دنبال یک تغییر اساسی در چهره خود هستند و این اقدام با جراحی زیبایی بینی می تواند میسر واقع...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *