دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 شرایط جراحی بینی استخوانی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

شرایط جراحی بینی استخوانی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی به دلیل بافت غضروفی و پوست نازک آن، مورد ایده آلی برای فرم دهی بینی محسوب می شود. اما تنها کیس جراحی بینی نمی تواند در نتیجه مثبت نهایی جراحی تأثیر گذار باشد. میزان تخصص و تجربه جراح بینی، مراقبت های پس از جراحی، وضعیت جسمانی و سلامتی فرد، مدلی که برای جراحی بینی انتخاب نموده اید و تکنیک جراحی  می توانند از عوامل تدثیر گذار بر نتیجه جراحی بینی استخوانی باشند. هر چند که ممکن است فردی با شرایط مناسب برای جراحی ببینی استخوانی مراجعه کرده ولی به دلیل عدم تبهر لازم جراح بینی، نتایج مثبتی حاصل نگردد.

البته جراحی بینی برای افرادی که دچار وسواس فکری هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا این دسته از افراد از هر نتیجه ای بعد از جراحی راضی نخواهند بود.

بینی های استخوانی معمولاً کیس های مناسبی برای جراحی بینی فانتزی، عروسکی و نیمه عروسکی می باشند. زیرا به علت بافت غضروفی این بینی ها دست جراح بینی برای فرم دادن به بینی بسیار باز است.  اما معمولاً یک جراح بینی خوب مدلی را برای بینی شما بر می گزیند که بیش ترین تناسب را با سایر اجزا صورت شما داشته و در عین حال طبیعی بودن بینی شما حفظ گردد. پیشنهاد می گردد که برای انجام جراحی بینی با مدلی خاص بیش از حد پا فشاری نکنید.

زیرا جراح بینی مسلماً بهترین شخصی است که با توجه به علم زیبایی شناختی می تواند شما را در انتخاب مدل مناسب بینیتان همراهی نماید. شما می توانید در جلسات مشاوره ای که پیش از جراحی بینی ترتیب داده می شود، در مورد مباحثی همچون عوارض ناشی از جراحی بینی، تکنیک مورد استفاده برای جراحی و نتیجه نهایی عمل با جراح بینی خود صحبت نمایید.

آیا جراحی بینی استخوانی قابل برگشت است؟

برگشت بینی پس از جراحی بینی استخوانی به ندرت اتفاق افتاده و مراقبت های دوران نقاهت می تواند تا حد زیادی در ماندگاری نتیجه نهایی موثرباشد. برگشت بینی پس از جراحی می تواند موجب نگرانی بسیاری از مراجعین شود. در جلسات مشاوره می توانید در مورد برگشت پذیر بودن این جراحی با جراح بینی خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی جراحی بینی استخوانی

بی شک جراحی بینی نیز همچون سایر جراحی ها می تواند عوارض جانبی اندکی با خود به همراه داشته باشد. ولی در صورتیکه این جراحی توسط جراح بینی متبهر صورت پذیرد، علاوه بر آنکه نتایج مثبت آن می تواند تضمین شده باشد، عوارض جانبی نیز می تواند به حداقل میزان خود برسد. در ذیل به برخی از عوارض جانبی احتمالی حاصل از جراحی بینی استخوانی اشاره می نماییم:

 • خطرات ناشی از بیهوشی
 • عفونت
 • روند کند بهبود زخم ها و اسکارهای جراحی
 • تغییر در میزان حساسیت پوست
 • مشکلات تنفسی
 • تغییر ظاهری نامطلوب بینی
 • تغییر رنگ پوست و تورم
 • احتمال نیاز به جراحی بینی ترمیمی

معایناتی که در طول جلسات مشاوره ای انجام می گیرند، شامل چک کردن:

 1. اندازه
 2. شکل
 3. ضخامت و تقارن
 4. وجود انحراف در تیغه
 5. ضخامت پوست روی بینی

مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معمولاً جهت بررسی حالت قبل و بعد از  جراحی بینی استخوانی تعدادی عکس های پزشکی از مدل بینی شما تهیه می گردد.این تصاویر در صورتیکه سه بعدی تهیه گردند، می توانند کمک شایانی در تعیین مدل بینی مد نظر شما نمایند.
جراح بینی با توجه به تسلطی که بر روی علم زیبایی شناختی دارد، بینی شما را از زوایای مختلف، نیم رخ و تمام رخ مورد بررسی قرار می دهد. این عکس ها مسلماً می توانند کمک شایانی به روند انتخاب تکنیک جراحی نمایند.

جراحی بینی استخوانی چگونه انجام می شود؟

در جراحی بینی استخوانی ممکن است برای برطرف کردن قوز و انحراف بینی بخشی از بافت استخوانی و غضروفی برداشته و یا به آن اضافه گردد.  جراح بینی در پروسه عمل با ایجاد برش در اطراف بینی و برای دسترسی بیش تر به بافت داخلی بینی، پوست رویی بینی را بر می دارد.

برای از بین بردن بر آمدگی های زائد روی بینی و همچنین فرم دهی هر چه بیش تر آن، جراح بینی اقدام به سوهان زدن بینی با ابزارهای مخصوصی می نماید. با استفاده از این تکنیک می توان به راحتی بینی را به فرم مطلوب درآورده و آن را قرینه سازی نمود. پس از پایان جراحی، جراح بینی از بانداژ مخصوصی به اسم تامپون برای فیکس کردن استخوان بینی استفاده می کند.

جراحی بینی استخوانی چقدر طول می کشد؟

جراحی بینی استخوانی یک جراحی پلاستیک تقریباً کوتاه به حساب می آید. در این جراحی، جراح بینی به منظور افزایش احساس راحتی شما از بیهوشی عمومی استفاده می کند. بستری پس از جراحی بینی معمولاً لازم نمی باشد.

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:

 • جراحی های زیبایی بینی
 • جراحی های ترمیمی بینی
 • جراحی انحراف تیغه بینی
 • شکستگی بینی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =

Call Now Buttonتماس با ما