[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام شود. انجام این جراحی تنها با تراشیدن و کوچک کردن بافت غضروفی امکان پذیر نمی باشد. بلکه باید با افزودن غضروف، قسمت های ضعیف بافت غضروفی را تقویت کرد.

امروزه در جراحی بینی گوشتی با تقویت غضروف های بینی و استحکام بخشیدن به ساختار آن می توان به آن فرم بخشید و نتیجه ایی که حاصل می شود بسیار مطلوب تر است. برای انجام این تکنیک جراحی بینی، پزشک غضروف را از تیغه ی وسط بینی یا سپتوم( septum: در بینی انسان تیغه ایی در خط وسط وجود دارد که حفره های بینی را به دو قسمت چپ و راست تقسیم می کند.) بر می دارد و در قسمت نوک بینی قرار می دهد تا با انجام این کار موجب تقویت غضروف های نوک بینی شود.

اگر این کار انجام نشود احتمال اینکه فرد پس از جراحی با گذشت مدت زمانی دچار افتادگی بینی شود و فرم بینی اش به طور کلی بهم بریزد وجود دارد. دلیل اینکه افراد بسیاری در گذشته از فرم بینی خود نا راضی بودند رعایت نکردن همین موضوع بوده است اما امروزه با استفاده از نوین ترین روش ها همه ی افراد از جراحی بینی گوشتی خود احساس رضایت دارند.

تصویر بینی گوشتی

لازم است بدانید که برای انجام جراحی بینی گوشتی پزشک ملزم است که از روش باز استفاده کند. همچنین در بعضی موارد پزشک مجبور می شود که از تراکم غدد چربی زیر پوست بیمار بکاهد که برای انجام این عمل باید پوست بینی برداشته شود.

جراحی بینی گوشتی با روش باز

انجام این نوع روش جراحی به عنوان بهترین تکنیک برای جراحی بینی گوشتی بسیار توصیه می شود. در این نوع روش پزشک یا جراح می تواند به بافت بینی دسترسی پیدا کند. لازم است بدانید که برای دسترسی جراح به بافت بینی، پوست بینی باید برداشته شود زیرا پوست بینی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین عضو بینی می باشد و نباید به آن آسیبی وارد شود. سپس با ایجاد برش کوچک در زیر نوک بینی، پوست بینی بلند می شود و می توان آن را به صورت ثابت نگه داشت. در انجام این روش جراح قدرت مانور بالایی دارد یا به اصطلاح دستش باز است و ازادی عمل زیادی دارد و میزان تغییراتی که می تواند در بینی ایجاد کند زیاد است.

از مزایای مهم دیگر انتخاب این روش برای بینی های گوشتی قرینه شدن بیشتر سوراخ ها به دلیل فضای کار بیشتر جراحی می باشد.

شاید فکر کنید که ایجاد برش بر روی کلوملا( کلوملا تیغه ایی است که از جنس پوست و غضروف است که در پایین سپتوم بینی قرار دارد و دو سوراخ چپ و راست بینی را از هم جدا می کند.) باعث می شود که جای بخیه بر روی صورت باقی بماند اما اگر پزشک مهارات بالایی داشته باشد با دقت و ظرافت بخیه ها می زند و جای بخیه روی صورت نمی ماند.

در برخی از موارد ممکن است که با تزریق آمپول کورتون مقداری از تورمات ناشی از جراحی بینی گوشتی را از بین برد . اما این تزریق باید اصولی و در صورت نیاز انجام شود.

جراحی بینی گوشتی با پیوند غضروف

در جراحی بینی نوع غضروف انتخابی بسیار مهم می باشد و در نتیجه ی جراحی بسیار تاثیر می گذارد. اگر هدف بیمار از جراحی بینی بهبود سایز پل بینی یا افزایش جهت دهی نوک بینی است می تواند از غضروف خود بدن استفاده کرد.

دلیل انتخاب غضروف طبیعی توسط پزشک مشخص است که آن هم این است که انتخاب پروتز های مصنوعی مانند گورتکس و سیلیکونی در بدن انسان به عنوان یک جسم خارجی محسوب می شود و ممکن است بعضی بدن ها آن ها را نپذیرند و احتمال اینکه بدن این جسم خارجی پس بزند وجود دارد از سوی دیگر انتخاب غضروف طبیعی از جانب بدن ناشناخته نیست احتمال پس زدن در این موارد وجود ندارد. این مسئله که غضروف انتخابی از کدام قسمت بدن برداشته می شود اهمیتی ندارد.

قسمت های متدوالی برای جراحی بینی غضروف برداشته می شود

برای جراحی و پیوند غضروف سه محل اصلی وجود دارد که جراحان از آن قسمت ها استفاده می کنند. این سه ناحیه تقریبا به ترتیب زیر انتخاب می شود:

غضروف تیغه ی بینی در عمل بینی

غضروف تیغه ی بینی از اولین انتخاب های جراح برای جراحی بینی است. تیغه ی بینی یک قسمت غضروفی دارد که بینی را به دو قسمت راست و چپ تقسیم می کند. اگر میزان غضروف در این ناحیه برای جراحی بینی کافی باشد جراح با تراشیدن همین قسمت بدون آن که به ساختار کلی بینی آسیبی وارد کند جراحی را انجام می دهد.

غضروف این ناحیه برای تغییر شکل بینی بسیار مناسب است زیرا غضروف تیغه ی بینی از قبل هم در ناحیه بینی قرار داشته است اما احتمال کمی وجود دارد که توسط بدن جذب شود. امکان خم کردن و پیچ و تاپ دادن این غضروف نسبت به سایر غضروف ها بیشتر است.

غضروف گوش در جراحی بینی

پزشک برای جراحی بینی اگر غضروف تیغه ی بینی کافی نباشد از غضروف گوش استفاده می کند. از یک یا هر دوش گوش می توان غضروف برداشت. برای برداشتن غضروف از ناحیه ی گوش پزشک همه ی دقت خود را می کند تا کمترین جای زخمی بر روی قسمت نمایان گوش باقی بماند و باعث تغییر در شکل گوش نشود. بعد از غضروف تیغه ی بینی غضروف ناحیه ی گوش به دلیل انعطافی که دارد بهترین گزینه می باشد. غضروف این ناحیه به دلیل نرم بودن به راحتی می تواند تغییر شکل دهد.

غضروف قفسه سینه در جراحی بینی

هنگامی که پزشک نتواند از تیغه ی بینی و گوش غضروف بردارد غضروف مورد نیاز را از قفسه ی سینه بر می دارد. این غضروف در بین قفسه ی سینه قرار دارد. احتمال ایجاد مشکل در عملکرد یا شکل قفسه ی سینه در اثر برداشتن غضروف از این ناحیه به وجو آید بسیار کم است زیرا در این ناحیه به مقدار زیادی غضروف وجود دارد.

این غضروف نسبت به غضروف تیغه ی بینی و گوش سفت تر و صاف تر است پس بنابراین برای پیوند به قسمت پل بینی مناسب تر است زیرا با گذشت زمان این غضروف خم نمی شود و شکل ساختاری خود را از دست نمی دهد.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

انتخاب جراح زیبایی بینی

انتخاب جراح زیبایی بینی

چه مشاوره هایی باید دریافت کنم تا بتوانند یک جراح خوب برای بینی انتخاب کنم؟ در جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی به چه نکاتی باید توجه کنم؟ چگونه جراح زیبایی بینی خود را انتخاب کنم؟ چه معیارهایی برای جراحی زیبایی بینی مد نظر است تا بتوانم بهترین جراح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *