[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

جراحی بینی فانتزی ( مزایا، معایب و نمونه کارها)

 جراح بینی فانتزی 

بینی  فانتری چه ویژگی هایی دارد ؟

نتایج جراحی بینی فانتزی چگونه خواهد بود؟ بهترین جراح بینی فانتزی کیست؟

برای داشتن فرم بهتر کدام نوع بینی مناسب است ؟

پاسخ سوالات شما در مطلب ارائه شده توسط  دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  می باشد .

بینی فانتزی

بینی های فانتزی  دارای غضروف های محکمی هستند که می توان به راحتی آن را تغییر داد و زاویه سازی نمود . تیغه ی محکم بینی های فانتزی این قابلیت را دارند که جراح زیبایی بینی بتواند فرم مد نظر خود را بر روی بینی بیمار ، اجرا نماید.
همچنین پوست این نوع بینی بسیار نازک است و می توان گفت که پوست هر فرد ، نقش به سزایی در نتیجه ی جراحی بینی وی دارد . هرچه پوست نازک و صاف تر باشد نتیجه ی جراحی بینی به همان اندازه متغیر خواهد بود .

اما به طور کلی فاکتور های تعیین کننده ی جراحی بینی فانتزی که استحکام غضروف ها و ضخامت پوست است بسیار حائز اهمیت است و باید به صورت دقیق قبل از جراحی بینی مورد معاینه قرار بگیرد .
از این رو توصیه می شود در انتخاب جراح زیبایی بینی دقت نمایید .

این عمل زیبایی یک جراحی بسیار حساس و بسیار مهم برای هر فرد می باشد ، زیرا با تغییرات کلی در چهره همراه است ، همچنین کوچکترین خطا در این جراحی می تواند عوارض جبران ناپذیری را پدید آورد. دقت در انتخاب جراح متخصص و با تجربه برای عمل زیبایی بینی اهمیت ویژه ای دارد و فرد باید به خوبی بتواند این مهم را مد نظر قرار دهد .

تغییراتی که در بینی حین جراحی زیبایی بینی قابل اتفاق میافتد شامل موارد زیر خواهد بود :

 • تغییر اندازه و فرم بینی
 • برداشتن قوز روی پل بینی
 • تغییر طول بینی
 • کوچک کردن نوک بینی
 • برداشت و یا تغییر فرم استخوان و غضروف
 • افزودن غضروف به بینی که اصطلاحا گرافت نام دارد
 • صاف کردن تیغه میانی به منظور بهبود وضعیت تنفس

افراد مناسب برای جراحی بینی فانتزی

افرادی که خواهان جراحی بینی هستند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند، استعمال سیگار و دخانیات را از چند هفته قبل کنار گذاشته باشند و انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی هایی است که به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس افراد کمک می کند. به همین خاطر افرادی که از ظاهر و چهره خود راضی نیستند می توانند از مزایای این شیوه جراحی بهره مند شوند.

توصیه می شود افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند، بعد از انتخاب جراح پلاستیک با تجربه در این زمینه، حتما در جلسات مشاوره شرکت کنند. جلسات مشاوره فرصت بسیار خوبی است تا پزشک با انتظارات و خواسته بیمار آشنا شود و بیمار نیز تمام سوالات خود را با پزشک در میان بگذارد.

انواع بینی

چند عامل در نوع بینی تاثیر گذار است :

 • پوست بینی
 • غضروف بینی
 • ضخامت بینی

با توجه به موارد نام برده انواع بینی شامل:

 • بینی استخوانی
 • بینی گوشتی

خواهد بود که جراحی زیبایی بینی برای هر نوع از بینی ها متفاوت می باشد تشخیص نوع بینی یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان جراحی باید مد نظر قرار بگیرد . ابتدا جراح با معاینه دقیق بینی ،ضخامت پوست  رو بررسی می نماید و استحکام و قدرت غضروف های بینی را بررسی می نماید . از این رو با توجه به نوع بینی که گوشتی یا استخوانی است . تصمیمات لازم در خصوص میزان تغییرات و نحوه ی ایجاد تغییرات در بینی را می گیرد .

خانم مو مشکی

بینی استخوانی

بینی استخوانی با قوز روی آن مشخص می باشد اما ممکن است حتی مشخصه ای مانند قوز را به همراه نداشته باشد . این نوع بینی اغلب با پوس نازک و غضروف محکمی که دارد قابل تشخیص خواهد بود . بینی استخوانی دارای پوستی با ضخامت کم می باشد . نتیحه ی جراحی برای این نوع بینی بسیار ایده آل خواهد بود اگر بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مشاوره های لازم در این خصوص را به شما ارائه نماید .

بینی استخوانی را به بینی عقابی هم تشبیه می کنند ، استخوان بسیار محکم و پوست نازک آن نیاز به تراش استخوان با ظراقت بسیار بالایی دارد ،این تبحر و تخصص توسط جراح زیبایی بینی انجام می شود . در نظر داشته باشید که تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی توسط همین پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود . می توانید در این مقاله فیلم جراحی بینی استخوانی را مشاهده نمایید .

خانم با بینی پهن

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست بسیار زخیم و غضروف ضعیف هستند.زمانی که پوست بینی زخیم باشد نمی توان تغییر زیادی در بینی ایجاد نمود و هرچقدر تیغه ی بینی نازک و کوچک شود باز هم پوست کلفت بینی اجازه نمی دهد بینی فرم خیلی نازکی به خود بگیرد . نتیجه ی جراحی بینی های گوشتی یک بینی عروسکی یا فانتزی نخواهد بود بنابراین باید بیمار توقع منصفانه و منطقی از جراحی بینی گوشتی داشته باشند .

در حین جراحی بینی گوشتی نکته مهمتر از جانب جراح باید مد نظر قرار بگیرد ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت است این مسئله به قدری مورد اهمیت است که با کوچکترین سهل انگاری و یا خطا ممکن است چهره فرد دچار آسیب و به‌هم‌ریختگی ظاهری بشود.

نتایج جراحی بینی استخوانی

بینی های فانتزی ظاهر زیبایی بعد از جراحی خواهند داشت ، پوست نازک این بینی تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را بروز می دهد و می توان فرم این بینی را فانتزی و یا  عروسکی نمود . اما امروزه جراحی بینی نیمه فانتزی طرفدران بیشتری دارد که می تواند علاوه بر فرم ساده ای که به بینی می دهد، چهره را زیبا و شاداب نماید .

انتخاب جراح مهم ترین مساله در جراحی بینی است ، تجارب بی نظیر جراح زیبایی بینی می تواند در داشتن چهره ایده آل به شما کمک بزرگی بنماید . البته باید مشاوره های لازم در خصوص امکان تغییرات مد نظرتان را دریافت نمایید . باید توقع منصفانه و منطقی از جراح بینی داشته باشید . طبیعتا نتیجه ی جراحی بینی در افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند نسبت به افرادی با بینی های استخوانی متفاوت خواهد بود.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *