دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی فانتزی ( مزایا، معایب و نمونه کارها)
مدت زمان مطالعه8 دقیقه

جراحی بینی فانتزی ( مزایا، معایب و نمونه کارها)

مدت زمان مطالعه8 دقیقه

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مدل های جراحی بینی است که در گذشته متقاضیان بیشتری داشت. این روزها نیز افراد مختلف با سلیقه های مختلف به این نوع مدل بینی روی می آورند و علاقه درند که جراح بینی این مدل بینی را برایشان ایجاد کند.

در ادامه قرار است که در خصوص جزئیاتی دقیق در زمینه جراحی بینی فانتزی مباحثی را مطرح سازیم. با ما همراه باشید.

بینی  فانتری چه ویژگی هایی دارد ؟

نتایج جراحی بینی فانتزی چگونه خواهد بود؟ بهترین جراح بینی فانتزی کیست؟

برای داشتن فرم بهتر کدام نوع بینی مناسب است ؟

پاسخ سوالات شما در مطلب ارائه شده توسط  دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  می باشد .

بینی فانتزی

همانطور که می دانید مدل های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که مهم ترین آن ها موارد زیر هستند:

هر کدام از انواع بینی که برشمردیم دارای ویژگی های مخصوص به خود است. افرادی که علاقه مند و متقاضی انجام جراحی بینی هستند، بنابر سلیقه خود یکی از انواع مدل های فوق را انتخاب می کنند. البته در این مسیر متخصصین تلاش می کنند که مشاوره های دلسوزانه و تخصصی به این افراد ارائه کنند. برای مثال اگر کسی خواهان انجام جراحی بینی فانتزی است، در صورتی که جراح بینی پیش بینی کند که با ساختار صورت و نوع و میزان استخوان چهره اش متناسب نیست، تلاش می کند که نکاتی را در جهت راهنمایی مراجعه کننده ارائه کند.

رضایتمندی بعد از جراحی بینی
جراحی زیبایی بینی با نتیجه ای نیمه فانتزی
بینی نیمه فانتزی
تصویر بینی استخوانی بعد از عمل بینی به صورت نیمه فانتزی
جراحی زیبایی بینی به صورت کاملا طبیعی
عمل بینی طبیعی بر روی خانم جوان

ویژگی بینی فانتزی

بینی های فانتزی  دارای غضروف های محکمی هستند که می توان به راحتی آن را تغییر داد و زاویه سازی نمود . تیغه ی محکم بینی های فانتزی این قابلیت را دارند که جراح زیبایی بینی بتواند فرم مد نظر خود را بر روی بینی بیمار ، اجرا نماید.
همچنین پوست این نوع بینی بسیار نازک است و می توان گفت که پوست هر فرد ، نقش به سزایی در نتیجه ی جراحی بینی وی دارد . هرچه پوست نازک و صاف تر باشد نتیجه ی جراحی بینی به همان اندازه متغیر خواهد بود .

اما به طور کلی فاکتور های تعیین کننده ی جراحی بینی فانتزی که استحکام غضروف ها و ضخامت پوست است بسیار حائز اهمیت است و باید به صورت دقیق قبل از جراحی بینی مورد معاینه قرار بگیرد .
از این رو توصیه می شود در انتخاب جراح زیبایی بینی دقت نمایید .

این عمل زیبایی یک جراحی بسیار حساس و بسیار مهم برای هر فرد می باشد ، زیرا با تغییرات کلی در چهره همراه است ، همچنین کوچکترین خطا در این جراحی می تواند عوارض جبران ناپذیری را پدید آورد. دقت در انتخاب جراح متخصص و با تجربه برای عمل زیبایی بینی اهمیت ویژه ای دارد و فرد باید به خوبی بتواند این مهم را مد نظر قرار دهد .

با توجه به توضیحات فوق مهم ترین ویژگی هایی که می توان برای مدل بینی فانتزی برشمرد موارد زیر هستند:

 • پل بینی بسیار نازک و ظریف است.
 • تغییراتی که در ناحیه بینی ایجاد می شود بسیار گسترده است. زیرا که بخش های قابل توجهی از استخوان، پوست و نیز غضروف های بینی برداشته می شود. در نتیجه بعد از انجام جراحی بینی فانتزی سایز کلی بینی بسیار کوچک تر از حالت طبیعی می شود.
 • نوک بینی دارای ظرافت خاصی است.
 • قوس شدیدی روی پل بینی مشاهده می شود. زیرا که نوک بینی تا درجه 100 تا 105 بالا برده می شود. به دلیل این که زاویه نوک بینی با لب فوقانی بسیار زیاد است، این بینی فرم عروسکی به خود می گیرد. از این رو نام دیگر بینی فانتزی، بینی عروسکی است.
چهره دختر

تغییراتی که در بینی حین جراحی زیبایی بینی قابل اتفاق میافتد شامل موارد زیر خواهد بود :

 • تغییر اندازه و فرم بینی
 • برداشتن قوز روی پل بینی
 • تغییر طول بینی
 • کوچک کردن نوک بینی
 • برداشت و یا تغییر فرم استخوان و غضروف
 • افزودن غضروف به بینی که اصطلاحا گرافت نام دارد
 • صاف کردن تیغه میانی به منظور بهبود وضعیت تنفس

افراد مناسب برای جراحی بینی فانتزی

برخی از افراد ساختار چهره شان و استخوان صورت شان به نحوی است که بهترین گزینه برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند. مثل:

 • کسانی که صورت های کوچک و ظریفی دارند.
 • کسانی که استخوان صورت شان کوچک است.
 • کسانی که بینی های استخوانی دارند: متخصصین و جراحان مجرب بر این باورند که پیاده سازی مدل بینی فانتزی بر روی بینی های استخوانی بهتر انجام می شود. به همین دلیل افراد از نتیجه جراحی رضایت بیشتری خواهند داشت.

افرادی که خواهان جراحی بینی هستند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند، استعمال سیگار و دخانیات را از چند هفته قبل کنار گذاشته باشند و انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی هایی است که به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس افراد کمک می کند. به همین خاطر افرادی که از ظاهر و چهره خود راضی نیستند می توانند از مزایای این شیوه جراحی بهره مند شوند.

توصیه می شود افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند، بعد از انتخاب جراح پلاستیک با تجربه در این زمینه، حتما در جلسات مشاوره شرکت کنند. جلسات مشاوره فرصت بسیار خوبی است تا پزشک با انتظارات و خواسته بیمار آشنا شود و بیمار نیز تمام سوالات خود را با پزشک در میان بگذارد.

برای جراحی بینی فانتزی نیاز است تا بینی شما از نوع استخوانی و یا غضروفی باشد . بینی های غضروفی فرم و ساختار مشخصی دارند .

استخوان محکم و غضروف های قوی از نشانه های بینی استخوانی است . معمولا این نوع بینی دارای قوز مختصری می باشد و یا در برخی موارد دارای مقداری انحراف خواهد بود .

پوست بینی های استخوانی نازک و صاف است و به راحتی می توان تغییرات ایجاد شده در تیغه ی بینی را در آن مشاهده نمود . هرچه  ضخامت پوست بیشتر باشد تیغه ی بینی و پره آن نیز قوی تر خواهد بود . از این رو توصیه می شود که انتظار منطقی از جراحی بینی داشته باشید . معمولا افرادی که پوست بینی ضخیمی داشته باشند نمی توانند بینی خود را به روش فانتزی و یا عروسکی جراحی نمایند . زیرا فرم و ساختار این نوع بینی بسیار ظریف و کوچک خواهد بود . بینی های گوشتی با پره های کلفت و سوراخ های ضخیم ظاهر خوبی برای ایجاد قوس های فانتزی نخواهند داشت .

مراقبت های قبل از جراحی بینی فانتزی

در روزهای منتهی به انجام جراحی بینی فانتزی باید برخی از اقدامات ضروری را در جهت موفقیت روند جراحی و کاهش احتمال بروز خطر انجام دهید. مهم ترین اقدامات مراقبتی قبل از جراحی بینی فانتزی موارد زیر هستند:

 • به مدت دو هفته نباید از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید. زیرا که منجر به افزایش میزان خونریزی و کند شدن روند بهبودی بعد از جراحی بینی می شوند.
 • به مدت چند هفته استفاده از سیگار و الکل را ترک کنید. زیرا که در نتیجه ی جراحی با تاثیرات منفی خود را نشان می دهند.
 • همراه تان لباس جلو باز داشته باشید: بعد از مرخص شدن از بیمارستان ضروری است که لباس های دکمه دار، زیپی و جلو باز بپوشید. زیرا که بعد از جراحی، ناحیه بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و در صورتی که هنگام پوشیدن لباس های تنگ و جلوبسته فشاری به ناحیه بینی وارد شود میزان خونریزی افزایش می یابد.
 • شخصی از نزدیکانتان را همراه داشته باشید تا در هنگام مراجعت به منزل شما را همراهی کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

نکات مراقبتی بعد از اتمام روند جراحی بینی به شرح زیر هستند:

 • ممنوعیت های دارویی به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی نیز ادامه دارد. ( ممنوعیت داروهای ضد التهاب و غیر استروئیدی )
 • ممنوعیت استفاده از دخانیات و الکل تا اتمام روند بهبودی
 • استفاده از شوینده های بهداشتی به منظور شستشو  نواحی داخلی بینی: می توانید از داروخانه ها محلول های شستشو بینی را تهیه کنید. این محلول ها بهترین گزینه برای تخلیه خونابه ها و مواد اضافی در بینی هستند.
 • نباید هیچ شی خارجی را وارد بینی کنید.
 • مصرف مواد غذایی آبکی و پوره ای به مدت 5 روز: غذاهایی که سفت اند نیازمند هستند که زیاد جویده شوند. به همین دلیل عضلات نواحی مختلف بینی تحریک می شوند و میزان خونریزی افزایش پیدا می کند.

نکات بعد از جراحی بینی فانتزی

تامپون و خارج کردن آن پس از عمل بینی

یکی از نگرانی ها اکثر افراد پس از جراحی بینی خروج تامپون بینی می باشد که اکثر افراد تصور می کنند که خروج تامپون دردناک است بلکه باید گفت اصلا جایی هیچ گونه نگرانی نیست زیرا اصلا درد نخواهد داشت معمولا تامپون پس از سه روز بعد از عمل بینی خارج می شود .

برداشتن اسپلینت بعد از عمل بینی

گچ بینی در حقیقت برای شکل گیری و محافظت از بینی انجام می شود . کچ یا اسپلینت بینی بسیار سبک بوده و برداشتن آن کاملا بدون درد خواهد بود . معمولا اسیلینت بینی پس از یک هفته از روی بینی برداشته می شود .

تنفس پس از عمل بینی

اکثر افراد پس از عمل تنفس آن ها کمی به سختی انجام می شود و این ترس و نگرانی برای آن ها وجود دارد و تصور می کنند که این مشکلات تنفسی همیشگی خواهد بود . در صورتی که باید گفت وجود مشکلاتی همچون تنفس و عطسه پس از جراحی بینی، طبیعی خواهد بود .

احساس برآمدگی در بالای نوک بینی

گاهی اوقات برخی از افراد به خصوص در مردان این احساس برآمدگی در بالای نوک بینی آن ها بیشتر خواهد بود و با چسب زدن دقیق می تواند به کاهش این تورم و برآمدگی در بالای نوک بینی کمک نماید .

کاهش ورم بصورت نامتقارن

معمولا یکی از مشکلات شایع که برای اکثر افراد پس از جراحی اتفاق می افتد، کاهش تورم به صورت نامتقارن می باشد . لازم ذکر است، که اکثر افراد بعد جراحی این مشکل را دارند و باید افراد صبور بوده تا تورم به طور کامل بعد از یک سال کاهش یابد و بعد از این زمان در صورت وجود همچین مشکلی می توانید ترمیم نمایید .

چسب زدن روی بینی فانتزی

یکی از مهمترین مراقبت های بعد از جراحی بینی چسب زدن بینی می باشد . چسب زدن نادرست می تواند منجر به بروز مشکلات متعددی برای افراد شود مشکلاتی همچون خط روی بینی و نوک بینی شود که این مشکل اصلا تاثیری بر روی ظاهر بینی نخواهد داشت و بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد .

عوارض جراحی بینی فانتزی

به دلیل اینکه در روند جراحی بینی فانتزی برش هایی زیادی در نواحی بینی زده می شود در صورتی که نتیجه جراحی با مشکل  روبرو شود، امکان ترمیم بسیار کم است.

برای مثال در روند جراحی بینی فانتزی مقدار قابل توجهی از غضروف بینی برداشت می شود. اگر بینی بعد از جراحی دچار افتادگی شود، بالجبار باید از نواحی مختلف دیگر از جمله غروف گوش یا دنده غضروف به ناحیه نوک بینی پیوند زده شود. با این افدام تا حدودی زیادی افتدادگی بینی از بین می رود.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه ها براساس عوامل مختلفی برآورد و محاسبه می شود که به بعضی از این عوامل اشاره ای مختصر می کنیم.

میزان تخصص، مهارت، محبوبیت جراح بینی، نوع بیمارستان مورد نظر برای عمل (دولتی یا خصوصی بودن آن)، موقعیت مکانی مطب پزشک، تعداد جلسات برای معاینه پس از عمل و چکاپ و بررسی های انجام شده، همگی می توانند در تعیین میزان هزینه ها نقش به سزایی ایفا کنند.

این عمل مناسب افرادی است که تمایل به عمل بینی طبیعی ندارند و از یا جراحی بینی فانتزی در چهره ای آنان مناسب نمی باشد، گزینه بسیار مناسبی برای آنان خواهد بود.

عکس قبل و بعد از جراحی بینی
نمونه جراحی زیبایی بینی

مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت نهایی جراحی بینی فانتزی اثر گذار است، میزان تخصص و مهارت پزشک جراح، دستمزد پزشک جراح و نیز انواع ابزارآلاتی است که در روند جراحی بکار گرفته می شود.

به همین دلیل نمی توان برای همه افراد هزینه ای ثابت را تعیین کرد.

در این مقاله تلاش کردیم بسیاری از مهم ترین پرسش هایی که در خصوص جراحی بینی فانتزی مطرح می شود را به طور مبسوط پاسخ گوییم.

در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتر هستید توصیه می شود در ابتدا با مراجعه به بهترین جراح بینی فانتزی تمامی سوالات خود را به شکل حضوری مطرح کنید. زیرا که در این موارد متخصصین و جراحان بینی مبسوط و جزئی به ارائه پاسخ ها می پردازند. در نتیجه با آگاهی کامل در مسیر جراحی بینی وارد می شوید.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. فاطمه شریفی

  دکتر جان من پیش شما جراحی انجام دادم خیلی راضی هستم دقیقا همون نتیجه ای که مد نظرم بود رو دریافت کردم از عمل بینیم .. خواستم تشکر کنم ازتون

  پاسخ
  • دکتر مسعود حسن پور

   ممنون از شما . خواهش میکنم

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *