دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی + فیلم و عکس واقعی
مدت زمان مطالعه14 دقیقه

جراحی بینی + فیلم و عکس واقعی

مدت زمان مطالعه14 دقیقه
خانم با بینی چسب زده

امروزه افراد زیادی را می بینیم که با تغییرات چشمگیری همراه شده اند و نسبت به گذشته زیباتر ، جذاب تر ، جوان تر و با اعتماد به نفس تر شده اند . راز زیبایی و جذابیت آن ها تنها در عمل جراحی بینی نهفته است. باورکردنی نیست اما این همه تغییر چشمگیر تنها با یک عمل زیبایی امکان پذیر خواهد بود . امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی صورت محسوب می شود که بسیاری از افراد را برای انجام آن وسوسه می نماید . بدون شک به کمک جراح زیبایی بینی خوب و با تجربه می توان بهترین نتایج را از انجام این عمل بدست آورد.

در این مطلب سعی داریم اطلاعات جامعی در خصوص روش های انجام جراحی بینی و تاثیرات آن بر انواع بینی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

امید است که به کمک نوشتار تهیه شده اطلاعات پیش زمینه قبل از انجام جراحی بینی و بعد از آن در اختیار شما عزیزات قرار بگیرد. با مطالعه مطالب ارائه شده شناخت بهتر و دقت بیشتری نسبت به عمل زیبایی بینی خواهید داشت و این تصمیم بسیار مهم را با آگاهی کامل خواهید گرفت . همراه ما باشید .

فیلم رضایتمندی از جراحی بینی توسط دکتر مسعود حسن پور ( متخصص گوش، حلق و بینی)جراحی زیبایی بینی

عمل بینی یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که روزانه متقاضیان بسیاری را به خود جلب می نماید . همانطور که می دانید بینی جزو اساسی ترین اعضای چهره است که حتی کوچکترین تغییر ایجاد شده در آن تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد .

معمولا بینی ها دارای کمی انحراف، قوز و یا بر آمدگی هستند .در صورتی که بینی دچار مشکلات تنفسی نیز باشد، شرایط برای جراحی زیبایی بینی بیشتر فراهم می شود .

اصلاح مشکلات تنفسی همراه با اصلاح تیغه ی بینی امکان پذیر بوده و می توان علاوه بر جراحی درمانی، عمل زیبایی بینی را انجام داد .

جراحی بینی بسیاری از اوقات ممکن است در نتیجه کجی ها و انحرافاتی که در تیغه میانی بینی وجود دارد و احیانا وجود شکستگی های قدیمی در استخوان بینی و کجی هایی که در غضروف های داخلی بینی وجود دارد مشکلات تنفسی را به وجود آورد.

که حتما لازم است در حین عمل جراحی زیبایی مشکلات عملکردی نیز تصحیح شود.

بنابراین آنچه که در درجه اول اهمیت دارد این است که نه تنها مشکلات عملکردی، همزمان با مشکلات ظاهری بینی تصحیح می شود بلکه بایستی در حین عمل جراحی زیبایی بینی  به استفاده از تجربه های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران نیز مشکلات عملکردی برای فرد به وجود نیاید.

امروزه عمل بینی یا همان عمل راینوپلاستی در بین افراد بسیار افزایش پیدا کرده است. و علت آن پیشرفت روز افزون تکنیک ها و شیوه های انجام جراحی زیبایی بینی است.بینی قسمتی مهم از صورت هر فرد است، که انجام جراحی زیبایی می تواند تاثیر بسزایی بر روی ظاهر فرد داشته باشد.متخصص گوش و حلق و بینی به خوبی آناتومی بینی و سینوس ها را می شناسد و چنان بینی شما را جراحی می نماید که مشکلات تنفسی و آلرژیک برای تان بروز نماید.

خانم با کلاه نارنجی
تصویر بعد از عمل زیبایی بینی می باشد

خانم با شال کرم
تصویر مربوط به قبل از عمل بینی است

عکس با متن انواع بینی

انواع بینی

چند عامل در نوع بینی تاثیر گذار است :

 • پوست بینی
 • غضروف بینی
 • ضخامت بینی

با توجه به موارد نام برده انواع بینی شامل:

 • بینی استخوانی
 • بینی گوشتی

خواهد بود که جراحی زیبایی بینی برای هر نوع از بینی ها متفاوت می باشد تشخیص نوع بینی یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان جراحی باید مد نظر قرار بگیرد . ابتدا جراح با معاینه دقیق بینی ،ضخامت پوست  رو بررسی می نماید و استحکام و قدرت غضروف های بینی را بررسی می نماید . از این رو با توجه به نوع بینی که گوشتی یا استخوانی است . تصمیمات لازم در خصوص میزان تغییرات و نحوه ی ایجاد تغییرات در بینی را می گیرد .


خانم مو مشکی

بینی استخوانی

بینی استخوانی با قوز روی آن مشخص می باشد اما ممکن است حتی مشخصه ای مانند قوز را به همراه نداشته باشد . این نوع بینی اغلب با پوس نازک و غضروف محکمی که دارد قابل تشخیص خواهد بود . بینی استخوانی دارای پوستی با ضخامت کم می باشد . نتیحه ی جراحی برای این نوع بینی بسیار ایده آل خواهد بود اگر بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مشاوره های لازم در این خصوص را به شما ارائه نماید .

بینی استخوانی را به بینی عقابی هم تشبیه می کنند ، استخوان بسیار محکم و پوست نازک آن نیاز به تراش استخوان با ظراقت بسیار بالایی دارد ،این تبحر و تخصص توسط جراح زیبایی بینی انجام می شود . در نظر داشته باشید که تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی توسط همین پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود . می توانید در این مقاله فیلم جراحی بینی استخوانی را مشاهده نمایید .

خانم با بینی پهن

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست بسیار زخیم و غضروف ضعیف هستند.زمانی که پوست بینی زخیم باشد نمی توان تغییر زیادی در بینی ایجاد نمود و هرچقدر تیغه ی بینی نازک و کوچک شود باز هم پوست کلفت بینی اجازه نمی دهد بینی فرم خیلی نازکی به خود بگیرد . نتیجه ی جراحی بینی های گوشتی یک بینی عروسکی یا فانتزی نخواهد بود بنابراین باید بیمار توقع منصفانه و منطقی از جراحی بینی گوشتی داشته باشند .

در حین جراحی بینی گوشتی نکته مهمتر از جانب جراح باید مد نظر قرار بگیرد ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت است این مسئله به قدری مورد اهمیت است که با کوچکترین سهل انگاری و یا خطا ممکن است چهره فرد دچار آسیب و به‌هم‌ریختگی ظاهری بشود.


عکس خانم جوان با بینی بزرگ

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی تیغه ی بینی نیاز به ایجاد یک قوس متناسب با چهره دارد . اگر غضروف دارای انحراف باشد باید انحراف آن از بین برود، غضروف های بینی باید مقداری تراشیده شود و به اصطلاح بینی فانتزی شود . البته طرفداران بینی های نیمه فانتزی بسیار بیشتر هستند . که برای انجام این جراحی نیاز به اصلاح تیغه ی بینی و نوک آن هستیم .

بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و تمامی تغییراتی که جراح در حین عمل ایجاد نموده است را به خوبی بروز می دهد . جراحی برای بینی های استخوانی خوشایند است زیرا نتایج آن بسیار ایده آل و زیبا خواهد بود . البته دست جراح برای اعمال تغییرات در بینی های استخوانی بسیار باز خواهد بود .


جراحی بینی گوشتی

در این بخش فیلم عمل بینی گوشتی انجام شده توسط دکتر مسعود حسن پور را مشاهده می نمایید .

بینی فرد متقاضی کاملا گوشتی بوده و با تکنیک های خاص کاملا زاویه سازی شده است و تغییرات لازم در پره های بینی ایجاد شده است .

بینی های گوشتی دارای پوست های ضخیمی هستند که نمی توان از حجم آن ها کاست ، برخی دارو ها مانند کورتون ها می توانند مقداری از پوست را نازک نمایند اما استفاد زیاد از کورتون های تزریقی می تواند عوارض جبران ناپذیری پدید آورد.

غضروف های بینی گوشتی بسیار ضعیف هستند  البته جای نگرانی نیست زیرا می توان تا حد بسیار زیادی این غضروف های ضعیف را تقویت کرد . تقویت غضروف ها حین جراحی بینی گوشتی می تواند نتیجه ی جراحی را بسیار ایده آل و مورد رضایت نمود . از این رو جای نگرانی برای این نوع بینی وجود ندارد . تنها باید در انتخاب جراح با تجربه و متبحر برای بینی دقت نمایید.

خانم مو بلوند
تصویر بعد از جراحی بینی گوشتی
خانم با بینی گوشتی قبل عمل
تصویر مربوط به قبل از جراحی بینی می باشد

دختر با بینی خط کشی شده

مراحل جراحی بینی

قبل از انجام عمل زیبایی بینی نیاز است تا از زوایای مختلف صورت عکسبرداری شود این اقدام باعث می‌شود که جراح برای انجام تغییرات لازم در بینی مشکلات بینی را تشخیص دهد و همچنین برای بیمار و متقاضی جراحی بینی تغییرات ایجاد شده قبل و بعد از عمل به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.معمولاً این تصاویر توسط جراح گرفته شده و بعد از عکسبرداری به متقاضی تحویل داده می شود.


با مشاهده تصاویر بینی که در زوایای مختلف گرفته شده است مشکلات ظاهری بینی مشخص میشود و جراح این عمل با دقت به آن می تواند تغییرات لازم را اعمال نماید ممکن است بینی دچار کجی بینی و یا عدم تقارن سوراخ ها باشد


حین جراحی قسمت هایی که نیاز به برش دارند از قبل مشخص میشود جراح با دقت با ایجاد برش های لازم در بینی اصلاحات را انجام داده و این نشانه گذاری ها باعث بیشتر شدن دقت و توجه جراح زیبایی بینی می شود.


در حین انجام جراحی بینی بهبود ظاهری بینی حاصل خواهد شد که این بهبودی شامل کوچک کردن اندازه بینی ایجاد قفل مناسب با چهره فرد و کوچک کردن و جمع کردن پره های بینی می باشد در عمل کلیه نواقص و مشکلات بینی برطرف می شود و اگر فرد دچار پلیپ بینی باشد این عارضه نیز به خوبی برداشته می شود


بعد از انجام تغییرات لازم در بینی برش های ایجاد شده توسط نخ های قابل جذب بخیه زده می شود این بخیه ها داخل و بیرون از بینی دیده می‌شوند، که مجموعاً شامل نخ های بخیه جذبی و یا کشیدنی ها خواهند بود.

روش های جراحی بینی (‌باز و بسته)

برای جراحی بینی دو روش عمده وجود دارد که اولی جراحی بینی به روش باز و دومی روش بسته است. این دو روش تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اما یکی از سوالاتی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که بهترین روش برای جراحی بینی کدام است؟. به طور کلی هر کدام از روش های عمل بینی در موارد و شرایط خاصی کاربرد دارند که در افراد مختلف با توجه به شرایطی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو آن ها مزایا و محدودیت هایی دارند که نمی توان گفت کدام بهتر است.

جراحی بینی به روش باز‌

در این روش میزان برش هایی که روی پوست بینی انجام می شود بیشتر از روش بسته است. به همین دلیل میزان خونریزی و کبودی بعد از جراحی بینی بیشتر است. اما مزیتی که روش عمل بینی باز دارد این است که پزشک دسترسی بیشتر و دید بهتری در ناحیه داخل بینی دارد در نتیجه می تواند اقدامات دقیق تر و تغییرات گسترده تری در این بخش ایجاد کند.

خانم جوان با بینی عمل شده

جراحی بینی به روش بسته

در روش بسته برش ها در نواحی داخلی بینی و از طریق لوله های بینی ایجاد می شود. به دلیل محدودیتی که در میزان برش ها وجود دارد میزان تغییرات نیز چندان زیاد نیست. در نتیجه افرادی که با مشکلات مختصری در ناحیه بینی مواجه هستند بهترین کاندید برای انجام جراحی بینی با روش بسته هستند.

بیمار در اتاق عمل

اقدامات قبل از جراحی بینی

مهم ترین کارهایی که باید قبل از عمل بینی انجام دهید موارد زیر هستند:

 • ممنوعیت استفاده از انواع مواد غذایی و آشامیدنی های مختلف به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی
 • ممنوعیت استفاده از انواع قرص ها و داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین و هپارین به مدت 10 روز: ‌این دارو ها در صورتی که مورد استفاده قرار گیرند روند خورنریزی بعد از عمل بینی طولانی تر می شود و از سوی دیگر بهبودی زخم های ناحیه بینی کند تر پیش می رود.
 • انجام یکسری آزمایشات و عکسبرداری ها از ناحیه سر: ‌این عکس های رادیولوژی باید نزد پزشک مورد بررسی قرار گیرد تا تصمیمات و برنامه های جراحی به طور دقیق طراحی شود.
نکات قبل عمل بینی

عکس قرص ممنوع

قبل از جراحی زیبایی بینی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید . در صورت لزوم حتما با پزشک در خصوص نوع داروهای مصرفی مشورت نمایید .


سه نفر در کنار هم

قبل از جراحی زیبایی بینی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید . در صورت لزوم حتما با پزشک در خصوص نوع داروهای مصرفی مشورت نمایید .


رژیم غذایی

قبل از جراحی زیبایی بینی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید . در صورت لزوم حتما با پزشک در خصوص نوع داروهای مصرفی مشورت نمایید .


عکس قاشق چنگال

قبل از جراحی زیبایی بینی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید . در صورت لزوم حتما با پزشک در خصوص نوع داروهای مصرفی مشورت نمایید .


مصرف دخانیات ممنوع

قبل از جراحی زیبایی بینی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید . در صورت لزوم حتما با پزشک در خصوص نوع داروهای مصرفی مشورت نمایید .سن مناسب جراحی بینی

خانم کم سن با بینی عمل شده

یکی از مهم ترین نکاتی که باید افراد متقاضی انجام عمل جراحی بینی در نظر داشته باشند این است که عمل بینی باید در محدوده سنی مناسبی انجام شود. در صورتی که این اقدام پیش از سن مجاز یا بعد از آن انجام شود می تواند با مشکلاتی همراه باشد.به نظر بهترین متخصصین و جراحان در حوزه بینی بهترین سن برای انجام جراحی زمانی است که رشد بافت بینی تکمیل شده و به یک وضعیت ثابتی رسیده است. تشخیص این مساله باید از سوی متخصصین انجام شود. بنابراین بهتر است که در ابتدا تحت نظر بهترین متخصصین قرار گیرید سپس آمادگی شما در جهت انجام جراحی مورد بررسی قرار می گیرد.معمولا بعد از 18 سالگی بهترین زمان برای انجام جراحی بینی در افراد مختلف می باشد.  حداکثر سن مجاز برای جراحی بینی نیز 60 سال است.

بی هوشی در جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی برای انجام نیاز به بیهوشی عمومی دارد  این اقدام توسط متخصص بیهوشی و با استفاده از بهترین امکانات موجود در کلینیک ها انجام خواهد شد .جای نگرانی برای بی هوشی وجود ندارد و شما حین جراحی کوچکترین درد و یا ناراحتی را احساس نمی کنید .

برای بی هوش شدن نیز استرس و نگرانی وجود ندارد ، زیرا متخصص بی هوشی بسیار متبحر و متخصص این اقدام را انجام خواهد داد.

اقدمات بعد از جراحی بینی

از جمله اقدمات ضروری برای از بین بردن تورم بینی بعد از جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف قرص های ضد انعقاد خون مثل آسپرین همچنان به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی ممنوع است
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی باید به شکلی باشد که سرتان بالاتر از بدن تان باشد. برای این منظور می توانید دو بالش را روی هم بگذارید تا سرتان بالاتر باشد. این اقدام هم میزان خونریزی را کاهش می دهد و هم این که روند بهبودی کبودی ها سریع تر پیش می رود.
 • مصرف داروها و قرص هایی که پزشک تجویز کرده است برای کاهش درد های خفیفی که بعد از جراحی بینی تجربه می کنید توصیه می شود.
 • استفاده از کمپرس سرد و گرم: کمپرس سرد در دو روز اولیه پس از انجام عمل بینی می تواند میزان کبودی را کاهش دهد. بعد از دو روز کمپرس های گرم مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه استفاده از دونوع کمپرس به این شکل است که در روز چند نوبت و هر نوبت به مدت ۲۰ دقیقه باید روی کبودی ها و اطراف بینی قرار گیرد.
اینفوگرافی اقدامات بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی نیاز است تا حدود یک هفته گچ روی بینی را نگه دارید . گچ روی بینی التهابات ناشی از جراحی را می کاهد و مانع حرکت بینی می شود . فرم بینی را به خوبی حفظ می کند و باعث می شود که تیغه های بینی به خوبی نگهداری شوند .

نتایج جراحی زیبایی بینی بعد از برداشتن گچ روی بینی قابل مشاهده است.

البته ممکن است که تورم و کبودی زیادی داشته باشید، به طور کلی تا حدود دوماه بینی شما دارای ورم بعد از جراحی خواهد بود و به گفته ی جراحان بینی بهترین زمان برای مشاهده جراحی بینی 6 ماه بعد می باشد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی را به خوبی انجام دهید تا زودتر و بهتر به نتیجه ی ایده آلتان برسید . از پزشک بخواهید تا چسب روی بینی تان را به صورت مرتب تعویض نماید و اگر مراجعه به جراح بینی برایتان دشوار است حتما آموزش های لازم در این خصوص را از ایشان دریافت نمایید .

چسب زدن بینی بعد از عمل

تاثیر چسب بر فرم بینی بعد از جراحی بر کسی پوشیده نیست . شما باید با دقت و ملاحظه آموزش های لازم برای چسب زدن به بینی به صورت کاملا صحیح و اصولی ببینید تا بتوانید تا حدود 3 ماه بعد از عمل زیبایی بینی این اقدام را انجام دهید .

فیلم جراحی بینی

در این بخش دو نمونه از عمل زیبایی بینی انجام شده توسط دکتر مسعود حسن پور را مشاهده خواهید نمود .نتایج جراحی بینی

نمونه بینی عمل شده دختر خانم

نتایج جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد اما مهمترین آنها انتخاب جراح بینی مناسب و قابل اعتماد است تا بتواند ایرادات بینی شما را به خوبی تشخیص دهد و اقدامات لازم برای از بین بردن آسیب های ظاهری و در صورت لزوم پولیپ‌بینی انجام دهد.

دقت داشته باشید که انتخاب جراح از مهم‌ترین تصمیمات در جراحی بینی است که می تواند نقش بسزایی در رضایتمندی شما از نتیجه عمل بینی داشته باشد همانطور که میدانید بینی افراد دارای ویژگی های مختلفی می باشد که جراح باید با توجه به فرم کلی صورت تغییرات لازم را ایجاد نماید.

سوالات متداول جراحی بینی

در این بخش به برخی از سوالات رایج شما عزیزان در زمینه جراحی زیبایی بینی ، توسط دکتر مسعود حسن پور پاسخ داده شده است .

شما عزیزان می توانید سوالات و نظرات خود را در این بخش با ما در میان بگذارید . همچنین می توانید به دایرکت در صفحه اینستاگرام دکتر حسن پور (جراح بینی مراجعه نمایید)

فلش قرمز
صفحه اینستاگرام دکتر حسن پور
عکس از صفحه اینستاگرام دکتر حسن پور
دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *