دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی مردانه و تغییرات مورد نیاز آن
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی بینی مردانه و تغییرات مورد نیاز آن

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

سوالاتی که امروزه از دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  در رابطه با جراحی زیبایی بینی پرسیده می شود شامل موارد زیر است:

راز داشتن بینی طبیعی و متناسب با صورت در چیست؟

آیا همه کسانی که بینی خود را عمل می کنند به صورت طبیعی در می آید؟

عمل جراحی بینی طبیعی به چه معناست؟

چه راه کار های برای رسیدن به نتیجه دلخواه از عمل بینی وجود دارد؟

همگی از آن دسته از پرسش های بسیار مهمی است که در این نوشتار بنا به دلیل اهمیت بالای آن قصد داریم مطالعاتی در منابع مختلف و معتبر علمی، توضیحاتی در مورد آن ها بدهیم، پس برای رسیدن به پاسخ مطالب زیر را دنبال کنید.

تعریفی مختصر از جراحی بینی

عمل جراحی بینی به منظور دست یابی به اهداف بلند مدت درمانی و زیبایی انجام می شود. این عمل جزو محبوب ترین عمل های زیبایی به شمار می رود. اصطلاح لاتین علم جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی نام دارد. این عنوان در مطالعات مقالاتی در این باره به شما کمک می کند تا این نوع از عمل جراحی پرطرفدار را بهتر بشناسید. عمل جراحی بینی با تکنیک باز و بسته صورت می گیرد هر کدام از این روش ها بر اساس نوع بینی، نوع پوست و شرایط دیگری که پزشک متخصص و جراح بینی با توجه به بررسی تمامی جوانب آن را انتخاب می کند.

عوامل بسیاری در موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بینی و همینطور طبیعی در آمدن آن دخیل هستند که در ادامه بدان اشاره خواهیم کرد.

عمل جراحی بینی طبیعی چیست؟

در عمل رینوپلاستی بینی باید به نکته ای مهم توجه کرد که شکل و سایز بینی به طور خواسته یا نا خواسته در شخصیت و کیفیت زندگی انسان ها تاثیر گذار است. اما هیچ گاه نباید به کاربرد خود بینی که همان تنفس راحت، استشمام، صدای و صوت مناسب است غافل شویم، بلکه باید در عین حالی که مشکلات و نقائص موجود در بینی را رفع می کنیم باید به ظاهر هارمونی متناسب با صورت هم توجه کرد. توجه به موضوع زیبایی و کارایی بینی در رسیدن به نتیجه مطلوبی چون بینی طبیعی بسیار کمک کننده است. در حال حاضر اکثر افرادی که متقاضی انجام عمل جراحی بینی هستند می خواهند به فرمی طبیعی از ظاهر بینی خود دست یابند و بین تمامی اجزای صورت شان تناسبی بنا بر حکم زیبایی شناختانه برقرار شود.

یک بینی طبیعی چه ویژگی های باید داشته باشد؟

توجه داشته باشید برای داشتن یک بینی عمل شده طبیعی باید ابتدا فاکتور های مهم آن را بشناسید بعد برای انجام آن اقداک کنید. یکی از نکاتی که باعث ایجاد تفاوت بین بینی طبیعی و فانتزی می شود فاصله میان لب بالا و نوک بینی است، در عمل جراحی بینی طبیعی جراح با دقت و مهارت بالای خود سعی می کند این فاصله را بین 90-95 درجه نگهدارد، زیرا میزان این فاصله از سر بالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند و سهمین سر بالا شدن نوک بینی از عوامل اصلی فانتزی بودن فرم بینی است.

علاوه بر این ها در عمل بینی طبیعی قوسی بر پشت بینی مشاهده نمی شود و اندازه بینی با توجه به تمامی اعضای صورت کاهش می یابد نه بیش از حد مقعول آن این نکته سبب برقراری تعادل و تناسب در صورت افراد می شود.

راهکار های داشتن یک بینی خوش فرم و طبیعی با عمل جراحی

همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از راه های زیباتر شدن و تغییر در ظاهر چهره و بینی است و زمانی که این عمل توسط یک جراح بینی حاذق و مجرب انجام شود می توانید به نتایج بسیار خوبی دست یابید. البته علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی می توانید نکات دیگری برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر بگیرید که شامل موارد زیر می باشد:

  • قبل از انجام عمل جراحی بینی از فردی متخصص و مطمئمن در رابطه با نوع پوست و بینی تان مشاوره دریافت کنید، این کار باعث بهتر شدن روند جراحی می شود و علاوه بر آن در جلسات مشاوره ای است که می توانید خواسته و سلیقه تان از شکل بینی پس از عمل را مشخص کنید. در این هنگام تمامی سوالات خود را در رابطه با عمل جراحی بینی می توانید از یو بپرسید این گونه ابهامات ایجاد برطرف می شود.
  • در طول چندین جلسه ملاقات و مراجعه به پزشک تمامی دستورالعمل های قبل از انجام عمل بین یو نکات احتیاطی بعد عمل را بپرسید و بدان آگاه باشید، زیرا رعایت آن ها تاثیر مستقیم در روند بهبودی و نتیجه عمل جراحی برجای می گذارید.

چه کسانی کاندیدای عمل جراحی بینی به صورت طبیعی هستند؟

اغلب افرادی که بینی گوشتی دارند متقاضی انجام عمل بینی به صورت طبیعی می باشند چرا که جراحی بینی گوشتی  به دلیل خصیصه های منحصر به فردی که دارند تنها می توان به شکل طبیعی بینی آن ها را عمل کرد هم چنین در این نوع بینی نمی توان تغییراتی زیادی ایجاد کرد. به همین روی بینی های گوشتی با شکل فانتزی یا نیمه فانتزی نتایج خوبی دریافت نمی کنند.

هزینه عمل جراحی بینی به صورت طبیعی چقدر است؟

هزینه عمل جراحی بینی طبیعی  مانند جراحی بینی استخوانی با توجه به فاکتور های مختلفی در هر فردی متغیر می باشد به همین نمی توانیم قیمتی واحد از این نوع عمل جراحی در اختیارتان قرار دهیم و آن دسته از کسانی که قصد انجام عمل جراحی به صورت طبیعی را دارند باید در جلسات مشاوره ای و ملاقات با جراح شان در خصوص هزینه ها سوال کنند و بعد با برنامه ریزی بودجه ای دقیقی به سمت انجام عمل بینی گام بردارند.

نتیجه گیری

امید است با مطالعه تمامی مطالب فوق به راز های زیبایی بینی دست یافته باشید. این نوشتار با هدف ارتقا سطح آگاهی های عمومی نگاشته شده است. پس اگر برای شما مفید فائده واقع شده است به منظور اشاعه فرهنگ اطلاع رسانی آن را با ذکر منبع و آدرس وب سایت برای دوستان و آشنایان تان انتشار دهید.

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

📍آدرس؛ سعادت آبادسروغربی به طرف میدان کتاب ضلع جنوب خیابان جنب بانک تجارت طبقه دهم واحد۴۲

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *