دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 جراحی انحراف بینی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی انحراف بینی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

بینی منحرف و ویژگی های آن

مقدمه

طبق مطلب ارائه شده توسط دکتر مسعود حسن پور یکی از انواع جراحی هایی زیبایی که در حوزه جراحی های بینی قرار می گیرد جراحی انحراف بینی است.

در واقع جراحی انحراف بینی که با عنوان جراحی سپتوپلاستی شناخته می شود هم کاربرد درمانی و هم کاربرد زیبایی دارد.

از این رو کسانی که تحت این جراحی قرار می گیرند هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ عملکردی در ناحیه بینی بهبودی های قابل توجهی را مشاهده می کنند.

در ادامه جراحی انحراف بینی را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار خواهیم داد و بسیاری از مهم ترین اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد را در اختیار شما قرار می دهیم.

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی

قطعا مشاهده کرده اید که تیغه بینی برخی از افراد به دلایل مختلفی دچار کجی و انحراف شده است. خصوصیات بینی دارای انحراف این است که لوله های بینی تقارن لازم را ندارند و نیز انکه اگر از زاویه های مختلف به بینی نگاه کنیم کجی را مشاهده خواهیم کرد. ممکن است در زمان انجام این عمل ، جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی نیز انجام شود.

البته گاها این انحراف ها خفیف است و گاها شدید که در موارد خفیف دقت بیشتری برای تشخیص انحراف لازم است.

از این رو زمانی که افراد از این انحراف در اذیت باشند می توانند که تحت جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی قرار گیرند.

عکس قبل و بعد از جراحی بینی

انحراف بینی چرا ایجاد می شود؟

برخی از افراد به لحاظ اناتومی بینی به طور ژنتیکی و از بدو تولد این انحراف را دارند اما در مواردی این مشکل در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود که برخی از آنها وقوع حوادث ناگهانی یا تصادفاتی است که موجب می شود استخوان و غضروف بینی حرکت کند و انحراف ایجاد شود.

جراحی انحراف بینی چرا انجام می شود؟

واقعیتی که وجود دارد همانطور که در بخش های قبلی نیز بدان اشاره کردیم جراحی انحراف بینی درمانی و زیبایی محسوب می شود. زیرا کسانی که دارای انحراف بینی هستند مشکلاتی را تجربه می کنند که روند عادی فعالیت های بینی را مختل کرده است.

برای مثال افراد دارای انحراف بینی تنفس خوبی ندارند و در شب ها باید از خواب بیدار شوند و محل قرار گیری سرشان را تغییر دهند تا بتوانند به درستی تنفس کنند.

از سوی دیگر نیز ظاهر بینی های دارای انحراف برای برخی ازارنده است و از این رو می خواهند که با جراحی بهبودی ظاهری در بینی ایجاد کنند.

مزایای جراحی انحراف بینی

مهم ترین نتایج مثبتی که در نتیجه جراحی انحراف بینی حاصل می شود موارد زیر می باشد:

  • بهبود فعالیت های تنفسی
  • ایجاد تقارن در سایز لوله های بینی
  • بهبود وضعیت ظاهری بینی ها
  • صاف تر شدن تیغه بینی
  • افزایش اعتماد به نفس افراد
  • کاهش آبریزش بینی؛ مشاهده می شود که بینی های دارای انحراف آبریزش بیشتری دارند از این رو افراد با این عارضه مشکل دارند. ولی بعد از جراحی میزان آبریزش های بینی کاهش داشته و بهبودی حاصل می شود.
  • کاهش گرفتگی های بینی؛ در واقع به دلیل این که لوله های بینی تقارن لازم را ندارند گاها یک بخش بینی دچار گرفتگی هایی می شود که غیر قابل کنترل است. در این موارد باید نحوه نشستن و یا خوابیدن خود را تغییر دهید تا گرفتگی بهبود پیدا کند.

آیا جراحی انحراف بینی دارای عوارض خاصی است؟

خیر این جراحی نیز همچون تمامی جراحی هایی زیبایی که انجام می شود بی خطر ترین و نتیجه بخش ترین جراحی است که می تواند تا حد زیادی نتایج مثبتی در پی داشته باشد.

تا کنون تمامی جراحی هایی که انجام شده است بدون عوارض و پیامد بوده و هیچ گونه آسیبی به افراد نرسیده است.

هزینه جراحی انحراف بینی نسبت به سایر جراحی های بینی بیشتر است!!!

برخی از افراد تصور می کنند که جراحی انحراف بینی هزینه ای بیشتر نسبت به سایر جراحی ها برای افراد دارد. اما واقعیت این است که هزینه ای که برای این جراحی دریافت می شود هیچ تفاوتی نسبت به سایر جراحی های زیبایی بینی ندارد.

از این رو بهتر است که بدون دغدغه و نگرانی در جهت بهبود وضعیت بینی اقدام کنید.

نتیجه گیری

بنابر تمامی اطلاعاتی که در طول نوشتار آمد باید بگوییم که جراحی انحراف بینی با بالاترین کیفیت و ایمنی زیاد قابل انجام است و در نهایت بهترین نتایج برای افراد حاصل خواهد شد.

از این رو بسیاری از افراد نسبت به انجام جراحی انحراف بینی اقبال بیشتری نشان می دهند و برای انجام ان به بهترین و با تجربه ترین پزشکان در این حوزه مراجعه می کنند.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *