دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 تورم بینی بعد از جراحی
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

تورم بینی بعد از جراحی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

تورم بینی بعد از جراحی

با توجه به توصیه هایی که از جانب دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  ارائه شده است ، جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در بین افراد می باشد ، که با انتخاب جراح بینی متخصص در این امر انجام می شود. جراحی زیبایی بینی با توجه به نوع بینی و ساختار کلی چهره در نظر گرفته می شود که می‌تواند با تغییرات بسیار عمده در ظاهر فرد همراه باشد.

همانطور که می دانید بعد از انجام جراحی بینی فرد دچار مقداری تورم در ناحیه بینی خواهد شد. از این رو بسیاری از جراحان روش‌ها و تکنیک‌های را ارائه می نمایند که از میزان تورم بعد از عمل بینی کاسته شود .

البته تورم شدید بینی بعد از جراحی در بین تمامی افراد شایع نمی‌باشد هر چند که به مقدار مختصر تورم قابل انتظار می باشد.

همان طور که بیان شد ممکن است بعد از انجام جراحی زیبایی بینی فرد با تورم بینی به همراه گرفتگی بینی روبرو بشود.

اما این علائم بعد از انجام جراحی بینی یک امر طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد .

نیاز است تا مراقبت های لازم بعد از انجام جراحی را به خوبی رعایت فرمایید و تا زمانی که تورم بینی به صورت کامل از بین رفته است نسبت به نتیجه جراحی بینی تصمیمی نگیرید.

تورم ناشی از جراحی بینی

معمولاً بر اثر تغییرات و عمل جراحی که انجام داده اید ورم به صورت معمول در چهره زیر چشمها اطراف گونه و بینی دیده خواهد شد .میزان تورم بعد از جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود ، به طور مثال تورم در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر خواهد بود.

اما به طور کلی حدود ۲ ماه زمان لازم است تا تورم بینی به صورت کامل از بین برود ممکن است فرد تا حدود شش ماه بعد از جراحی شاهد تورم در ناحیه بینی باشد.

تورم همراه با درد

در هفته های اول بعد از جراحی بینی همزمان با تورمی که در ناحیه بینی مشاهده می شود .احساس درد و گرفتگی خواهید داشت ترشحات چرکی بعد از انجام جراحی بینی دیده خواهد شد که احتمال عفونت در ناحیه بینی را به شما هشدار می دهد باید در نظر گرفته باشید که اگر درد و یا تورم دردناک در ناحیه بینی احساس کردید حتماً به متخصص گوش حلق و بینی مراجعه نمایید.

هرگز برای بیرون کشیدن تامپون های بعد از جراحی بینی خودتان اقدام نمایید و حتماً به جراح بینی مراجعه کنید زیرا ایشان به خوبی می تواند بدون ایجاد درد و یا خونریزی تامپون ها را بیرون بکشد .

توصیه هایی برای کاهش ورم بینی

برای کم کردن میزان تورم بعد از جراحی بینی باید موارد زیر را به خوبی رعایت نمایید:

بعد از انجام جراحی بینی از کمپرس سرد استفاده کنید

این کمپرس باعث می شود که تورم و کوفتگی های جراحی بینی تا مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

همچنین باید از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید. 

فعالیت هایی که به سر شما فشار زیادی وارد می نمایند نباید انجام شود، در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی به صورت نیمه نشسته بخوابیم و سر خود را نسبتا بلند نگه دارید .

مصرف برخی از مواد غذایی مانند آب کرفس و آب آناناس می‌تواند مفید واقع شود اما توصیه اکید برای مصرف آنها وجود ندارد.

همچنین باید دقت داشته باشید که از دستکاری بینی و لمس آن در روزهای ابتدایی بعد از جراحی خودداری نمایید.

اهمیت چسب زدن بعد از جراحی بینی

یکی از مهمترین نکات برای از بین بردن تورم بینی بعد از جراحی چسب زدن صحیح بینی می باشد .آموزش های لازم در خصوص چگونگی جذب شدن بینی توسط جراح بینی به شما ارائه خواهد شد از این رو توصیه می شود که به خوبی این اقدام را آموزش  بینید ،چرا که نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی می تواند تاثیرات بسیار زیادی در فرم بینی و کاهش تورم آن داشته باشد .حدود سه ماه بعد از انجام جراحی بینی نیاز است که شما بینی تان را چسب بزنید.

بهترین زمان برای دریافت نتیجه جراحی بینی

معمولا افراد انتظار دارند که حدود یک هفته بعد از جراحی بینی نتیجه دقیق و درست جراحی بینی را مشاهده نمایند .

هرچند بعد از انجام جراحی میتوان نتیجه جراحی را مشاهده نمود اما توضیح جراح بینی می باشد که تا زمان بهبودی کامل تورم و از بین رفتن کبودی ها و ورم بینی نسبت به نتیجه جراحی بینی نظری نداشته باشید، چرا که بینی زمانی به خوبی دیده خواهد شد که تورم این داشته باشد و بافت بینی به صورت کامل ترمیم شده باشد .حدوداً بعد از شش ماه می توان نتیجه نهایی جراحی بینی را مشاهده نمود در نظر داشته باشید ،اقداماتی که شما فوراً بعد از انجام جراحی بینی انجام می دهید تاثیرات بسزایی در دریافت نتیجه ایده آل تر خواهد داشت بنابراین به خوبی اقدامات بعد از جراحی بینی  را انجام دهید

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

آدرس : تهران، سعادت آباد.خیابان سرو غربی بعد از بلوار پاک نژاد.ساختمان نگار.طبقه اول.واحد ۴۸

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *