تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

یکی از عمل های زیبایی در خصوص جراحی زیبایی بینی می باشد . که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است ، بسیاری از افراد به دنبال یک تغییر اساسی در چهره خود هستند و این اقدام با جراحی زیبایی بینی می تواند میسر واقع شود .

در ادامه مطلب ارائه شده توسط دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  را مطالعه نمایید .

 

با شناخت دقیق نوع بینی می توان تشخیص داد که چه جراحی برای بینی لازم است و در حین جراحی باید چه تغییراتی را در فرد متقاضی ایجاد نمود . به طور کلی انواع بینی به استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند . و البته تشخیص نوع بینی علاوه بر ویژگی های ظاهری خاصی که دارد نیاز به تجربه و تخصص در این زمینه خواهد داشت.

از این رو برای تشخیص نوع بینی باید به جراح زیبایی بینی و یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید .

 

ساختمان بینی

اگر به ساختمان بینی دقت کرده باشید ، خواهید دید که دو جزء اصلی بینی اسکلت بینی و پوست بینی است. قسمت اسکلت بینی هم از دو قسمت استخوانی و غضروفی تشکیل شده است. با توجه به این مطالب ، می توان معایب یا بهتر است بگوییم نازیبایی های بینی را به دو دسته تقسیم نمود : دسته اول مشکلاتی است که اسکلت بینی دارد و دسته دوم مشکلات پوست کلفت و نا فرم بینی است. در اصطلاح به دسته اول بینی های استخوانی و به دسته دوم بینی های گوشتی گفته می شود. البته دسته سومی نیز وجود دارد که در آن ها هم اسکلت بینی و هم پوست کلفت آن باعث ایجاد نمای نامناسب بینی در فرد می شود که به این دسته از بین ها ، بینی های گوشتی ـ استخوانی گفته می شود.

بینی های گوشتی

تشخیص بینی های گوشتی دشوار نیست ، ظاهر این بینی ها بزرگ و متورم هستند و پوست بسیار ضخیمی دارند ، پره های بینی در این نوع ، بسیار پهن و بزرگ است و ضخامت آن محسوس می باشد . بینی های گوشتی بسیار نرم هستند و به راحتی قابل انعطاف خواهند بود. پوست این نوع بینی همانطور که بیان شد کلفت و ضخیم است و به طور کلی بینی های گوشتی دارای غضروف های بسیار نرم و ضعیف هستند .

 

بینی های استخوانی

بینی های استخوانی معمولا با قوز روی بینی همراه هستند، با لمس این نوع بینی می توان تشخیص داد که غضروف های بسیار محکمی دارند و لمس بینی و تکان دادن آن برای افراد دردناک خواهد بود . ضخامت غضروف در بینی های استخوانی بسیار زیاد است و پوست روی بینی بسیار نازک است . نازک بودن پوست بینی حتی در پره ها نیز مشاهده می شود . از این رو می توان با لمس به راحتی تشخیص داد که بینی از نوع استحخوانی یا غضروفی می باشد .

 

تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی در جراحی بینی

در جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی معمولا روی اصلاح اسکلت بینی متمرکز است چرا که معمولا بینی های گوشتی در طی جراحی  نتیجه ضعیفی خواهد داشت و این در حالی است که بینی های استخوانی در جراحی نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. پاسخ بینی های گوشتی ـ استخوانی به جراحی زیبایی بینی در سطح متوسط قرار دارد.

معمولا بینی های استخوانی که دارای پوست ظریفی هستند ، بعد از جراحی بیشتر می توانند نمایانگر هنر و مهارت جراح بینی باشند این در حالی است که بینی های گوشتی که پوست ضخیمی دارند ، ظرافت های جراح را می پوشانند. درست مانند این مساله که فردی برای چیدن میز شام دقت و ظرافت زیادی به خرج داده و بعد از اتمان آن ، رویش یک رومیزی کلفت بیندازد و به وسیله آن روی میز را بپوشاند ! البته از آنجایی که ساختمان بدنی هیچ دو فردی باهم یکسان نیست ممکن است که یک بینی گوشتی در عمل جراحی بسیار عالی جوابدهی داشته باشد در حالی که یک بینی استخوانی این قابلیت را نداشته باشد. تنها راه دانستن این مساله مراجعه به یک پزشک متخصص و مشورت با او است.

 

نتیجه جراحی در بینی های گوشتی

در بینی های گوشتی معمولا نتایج جراحی بسیار ایده آل است ، اما باید به این نکته دقت داشت که امکان برش پره های بینی به اندازه ی کافی وجود دارد ، همچنین ایجاد تغییرات در غضروف بینی نیازمند تقویت غضروف ها می باشد . نتیجه ی جراحی بر روی بین یهای گوشتی معمولا بینی های بسیار طبیعی خواهند بود و در صورتی که به خوبی غضروفها تقویت شده باشند می توان فرم ایده آلی را به آن ها داد . البته مشاوره های قبل از جراحی بینی تاثیر به سزایی در نتیجه جراحی خواهند داشت در نتیجه شما با آگاهی از میزان ضخامت پوست بینی و مقاوت غضروف ها اقدام به عمل بینی می نمایید . اما به طور کلی نباید توقع یک بینی فانتزی و یا عروسکی را از بینی های از نوع گوشتی داشت .

 

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی برای فرم دهی و ایجاد قوس های متوازن ایده آل هستند، از این رو می توان به راحتی قوز روی بینی را برداشت و با ایجاد یک قوس زیبا به بینی فرم دلپذیری را به آن داد . نتایج جراحی بینی های استخوانی می تواند به صورت کاملا طبیعی و یا فانتزی و عروسکی باشد . البته میزان افتادگی نوک بینی و ضخامت پوست و مقاومت غضروف بینی در این نوع از بینی ها نیز حائز اهمیت است. به طور کلی بینی هرفرد با توجه به ساختار و آناتومی او
منحصر به فرد بوده و در نتیجه جراحی بینی بر روی افراد مختلف با حاصلی متفاوت همراه خواهد بود . موفق باشید .

 

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

آدرس : تهران، سعادت آباد.خیابان سرو غربی بعد از بلوار پاک نژاد.ساختمان نگار.طبقه اول.واحد ۴۸

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =

Call Now Buttonتماس با ما