دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 تاثیرات جالب جراحی بینی بر فرم کلی چهره
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

تاثیرات جالب جراحی بینی بر فرم کلی چهره

مدت زمان مطالعه4 دقیقه

همانطور که می دانید بینی جزء قسمت هایی از صورت می باشد که چون در نقطه کانونی قرار دارد ایرادات و ضعف های آن چند برابر نشان داده می شوند. به همین دلیل این موضوع باعث شده روز به روز تعداد افرادی که به سوی جراحی بینی می روند، بیشتر باشد. در این مطلب با تغییر چهره بعد از جراحی بینی و فواید آن آشنا خواهیم شد.

در این بخش تغییراتی از چهره قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی را مشاهده می نمایید .

عمل بینی یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی صورت محسوب می شود .

تاثیرات جراحی بینی

اثرات جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی نه تنها می تواند ظاهر و عملکرد بینی را تقویت کند، بلکه می تواند باعث بهبود اعتماد به نفس و رضایت از چهره خود شود. از مزایای دیگری که در رابطه با جراحی بینی می توان نام برد موارد زیر می باشند:

 • اندازه بینی را کوچکتر یا بزرگتر کنید
 • به سوراخ های بینی شکل جدیدی دهید
 • نوک بینی را کوچک کنید
 • قوز بینی را کم کنید
 • تعادل و هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت را افزایش دهید
 • تأثیر مثبتی بر زیبایی کلی صورت خود داشته باشید
 • مشکلات مربوط به تیغه انحرافی را اصلاح کنید
 • تنفس را بهبود ببخشید

تاثیرات جراحی بینی بر چهره

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، جراحی زیبایی بینی مواردی را که ما در مورد بینی خود دوست نداریم برطرف می کند.  نقص سوراخ بینی، برجستگی، قوز، مشکلات تقارن و اندازه بینی همه قابل اصلاح هستند. با این حال، بسیاری از بیماران دریافتند که این امر بسیار فراتر از رفع مشکلات بینی است. یک عمل بینی حرفه ای می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا بر آسیب هایی که مدت هاست اعتماد به نفس آنها را آزار می دهد، غلبه کنند.  به همین ترتیب، می تواند کمک زیادی به بازیابی عزت نفس شما کند. نه تنها تغییرات جسمی، بلکه فواید عاطفی و ذهنی، می تواند جراحی زیبایی بینی را قابل تأمل کند.

حتی اگر بینی دچار مشکلات تنفسی باشد فرد علاقه مند است که جراحی زیبایی را نیز انجام دهد چرا که تاثیرات مثبت رینوپلاستی و ایجاد تغییرات شگفت انگیز بعد از آن بر کسی پوشیده نیست .عمل جراحی بینی اگر توسط جراح متخصص و با تجربه انجام شود و تمامی اصول جراحی در آن رعایت شده باشد با تغییرات اساسی در چهره همراه خواهد بود.

تغییر حالت چشم ها

جراحی زیبایی بینی تا حدود بسیاری تاثیری مثبت در حالت چشم ها ایجاد می نماید، بسیاری از مراجعین بعد از انجام جراحی بینی به این نتیجه می رسند که با تغییر در فرم بینی و طبیعتاً کشیدگی پوست تیغه بینی مقداری تغییر در حالت چشم ها احساس می‌ کنند. هرچند که طی جراحی هیچ گونه دستکاری در چشم ها ایجاد نمی شود اما در برخی از موارد مانند جراحی بینی استخوانی که تراش و تغییر بسیار زیادی در ناحیه تیغه بینی ایجاد می شود در نهایت تغییر در حالت چشمها با میزان بسیار کمی مشاهده می‌شود.

فرم دهی به استخوان گونه

یکی دیگر از قسمت های صورت که بعد از عمل بینی دچار تغییر می شود فرم گونه ها می باشد. بسیاری از مراجعین و به خصوص خانم ها بر این باورند که بعد از عمل جراحی بینی گونه های ایشان زیبا تر و برجسته تر از گذشته شده ا.ست این تصور ناشی از کوچک شدن بینی و تغییر فرم آن می باشد که در نهایت باعث می‌شود که گونه ها برجسته تر و زیبا تر به نظر بیایند. همانطور که بیان شد در طی عمل بینی تنها روی بینی و اعضای آن جراحی انجام می شود.

ایجاد تناسب در اعضای صورت

یکی از نتایج جراحی بینی ایجاد تناسب در اعضای صورت است که در جراحی بینی گوشتی یا عمل بینی استخوانی برای فرد متقاضی ایجاد می شود، این نتیجه به این دلیل به دست می‌آید که جراح در طول عمل زیبایی تلاش می‌کند که فرم بینی متناسب با اعضای صورت و با توجه به اصول زیبایی شناسی انجام شود. در نهایت زمانی که شما طبق استانداردهای زیبایی شناسی عمل می شوید شاهد ایجاد تناسب در تمامی اعضای صورت بعد از جراحی بینی خواهید بود.

بینی با توجه به اینکه در مرکز صورت قرار دارد، اگر تقارن نداشته باشد و یا این که سایز آن بزرگ باشد تناسب اعضای صورت را به هم می‌ریزد، از مزایای جراحی زیبایی بینی ایجاد هماهنگی در اعضای صورت است که زیبایی تان را چند برابر می کند.

جراحی های ترمیمی بینی
جراحی های ترمیمی بینی

تغییر در فرم لب ها

تغییر در فرم لب ها بعد از جراحی بینی یکی دیگر از تاثیرات آن بر چهره می باشد وضعیت لب ها بعد از عمل دچار مقداری تغییر می شود که در حقیقت شاهد لیفت مختصری در ناحیه لب بالا خواهید بود. این لیفت به دلیل لیست شدن و یا سربالا شدن نوک بینی ایجاد می شود که در اثر کشیدگی پوست بینی اتفاق افتاده است.

تفاوت جراحی بینی مردانه و زنانه

بینی های مردانه معمولاً بزرگتر از بینی های زنانه هستند  و استخوان بینی پهن تری دارند. همچنین مردان بیشتر دچار قوز بینی می شوند.  معمولاً بینی های زنانه زیبا از همه جنبه ها کوچکتر از مردان هستند. زاویه بین پیشانی و بینی مرد تیزتر از زنان است و زاویه بین بینی و لب نیز کوچکتر است و برعکس،  زاویه بین بینی و لب در خانم ها بیشتر از آقایان است و در نهایت سوراخ های بینی زنان نیز معمولاً کوچکتر می باشد. در رابطه با اینکه آیا جنسیت بر نتیجه جراحی تاثیر دارد باید بگوییم خیر این چنین نیست. اما نحوه جراحی در هر کدام متفاوت از دیگری نیز می باشد.

مزایای جراحی بینی برای درمان مشکلات تنفسی

بینی یکی از اجزای اساسی سیستم تنفسی ماست که اکسیژن را به داخل بدن منتقل و دی اکسید کربن را نیز بازدم می کند. برخی از بیماران با سوراخ های بینی بسیار کوچک یا تصادف و آسیب دیدگی که باعث صاف شدن بینی آنها شده است، ممکن است دریابند که تنفس آنها تا حدی محدود شده است. این می تواند باعث شود که بیمار به طور دائم از دهان نفس بکشد و توانایی او در لذت بردن از فعالیت های بدنی را محدود کند. خوشبختانه، جراحی زیبایی بینی می تواند باریکی این قسمت از راه تنفسی شما را برطرف کند تا تنفس راحت تر شود. این مورد می تواند مزایای سلامتی جسمانی زیادی داشته باشد. این موارد عبارتند از:

 1. کاهش خروپف
 2. برطرف کردن مشکلات سینوسی
 3. داشتن خواب بهتر

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *