[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

آمپول کورتون بعد از عمل بینی

تزریق آمپول به بینی گوشتی بعد از عمل

جراحی بینی از مهم ترین جراحی های زیبایی است که افرادی که تحت این جراحی قرار می گیرند علاقه دارند که نتیجه جراحی بهترین باشد و زیبایی قابل توجهی برای آن ها ایجاد شود.
از این رو دختران و پسران زمانی که با عارضه های موقتی و طبیعی بعد از جراحی روبر می شوند مهم ترین سوال شان این است که چگونه میزان این عارضه ها را کاهش دهند. برای مثال زمانی که بعد از جراحی بینی گوشتی تورم و التهاب در ناحیه بینی به وجود می آید مهم ترین سوال افراد این است که چه اقدامی می تواند از میزان تورم بینی بکاهد.
از مهم ترین اقداماتی که در چند ساله اخیر از سوی بسیاری از پزشکان انجام شده است تزریق آمپول کورتون به بینی است که تا حد قابل توجهی از تورم بینی می کاهد و به افزایش رضایت مراجعین کمک کرده است.

 

آمپول کورتون چیست؟

در واقع کورتون از جمله موادی است که می تواند به کاهش ورم در بدن بینجامد. در واقع به نوعی خاصیت ضد التهابی دارد.
آمپول کورتون در واقع آمپولی حاوی کورتون می باشد که مقادیر مشخصی از آن در نواحی مختلفی از بینی تزریق می شود.
کورتون در این بخش نیز همان تاثیری را خواهد داشت که در سایر بخش های بدنی می گذارد. این آمپول به کاهش تورم بینی خواهد انجامید.

تزریق آمپول بعد از جراحی بینی گوشتی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که وجود دارد این است که بینی های گوشتی به جهت ساختاری که دارند بعد از جراحی بینی مدت زمان بیشتری را به کاهش تورم به خود اختصاص می دهند. در حالی که بینی های استخوانی در مدت زمان کمتری تورم آن ها از بین رفته و نتیجه نهایی جراحی بینی مشخص می شود.
از این رو تزریق آمپول بعد از جراحی بینی گوشتی کاربرد بیشتری دارد و می تواند رضایت مندی مراجعین را افزایش دهد.

تاثیر آمپول کورتون بر بینی گوشتی

مهم ترین آثار مثبتی که در نتیجه تزریق آمپول بعد از جراحی بینی حاصل می شود موارد زیر می باشد:
 کاهش مدت زمان تورم بینی
 سرعت بخشیدن به روند بهبودی بعد از جراحی بینی
 کوچک تر شدن بینی و مشاهده سریع نتیحه نهایی جراحی بینی گوشتی

آیا تزریق آمپول بعد از جراحی بینی عوارض دارد؟

یکی از  اقدامات بعد از جراحی بینی  البته با تشخیص جراح ، تزریق آمپول های کورتون می باشد .

واقعیت این است که تزریق آمپول بعد از جراحی هیچگونه عوارضی در پی ندارد. این روش از سوی بهترین و معتبر ترین جراحان بینی کاملا مورد تایید است و در اغلب موارد از این روش کمک می گیرند.
گاها ممکن است که بعد از تزریق آمپول کورتون در محل تزریق فرورفتگی ایجاد شود که این فرورفتگی در اثر رشد سلول ها در این ناحیه می تواند ترمیم شود.
در واقع زمانی که کورتون تزریق می شود احتمالا محل تزریق مشخص باشد ولی خود سلول های این ناحیه به بازسازی محل می پردازند.
بنابراین می توانید بدون نگرانی و دغدغه برای انجام این تزریق اقدام کنید.

تزریق آمپول بعد از جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

این تزریق در یک جلسه و در کوتاه ترین زمان قابل انجام است. از این رو کافی است طی یک جلسه بعد از جراحی به مطب پزشک مراجعه کنید و در کمتر از نیم ساعت تزریق آمپول را انجام دهید سپس به منزل مراجعت کنید.
بسیاری از افراد از درد این تزریق می ترسند که باید بگوییم درد قابل توجهی را تجربه نخواهند کرد و نتیجه ای که حاصل می کند به مراتب ما را مجاب می کند به این کار اقدام کنیم.

تزریق آمپول بعد از جراحی بینی چه مدت بعد از جراحی بینی انجام می شود؟

این تزریق در همان یکی_ دوماه ابتدایی بعد از جراحی بینی انجام می شود.
بسیاری از پزشکان بر این باورند که در این مدت اثر گذاری آمپول بیشتر خواهد بود و نتایج بهتری را برای افراد حاصل می کند.
در حالت کلی باید به نظر پزشک خود نیز توجه داشته باشید و زمان تعیین شده از سوی وی را مد نظر قرار دهید.

نتیجه گیری

علیرغم بی خطر بودن و ایمن بودن روش تزریق امپول بعد از جراحی بینی باید توجه داشته باشید که این کار به دست متخصصین این حوزه انجام شود.
بنابراین در انتخاب پزشک جراح بینی نهایت دقت را داشته باشید تا روند تزریق آمپول با موفقیت انجام شود و نتایج خوبی در پی داشته باشد.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *