دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 عمل جراحی ترمیم بینی + نکات مهم
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

عمل جراحی ترمیم بینی + نکات مهم

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

جراحی ترمیمی بینی که با عنوان جراحی ثانویه بینی نیز شناخته می شود، به بازیابی فرم و عملکرد بینی در افرادی که از‌ نتایج جراحی بینی اولیه رضایت ندارند، کمک می کند.

هدف از انجام این روش جراحی، ایجاد نتایج طبیعی تر می باشد،جراحی بینی، یکی از شایع ترین و پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در دنیاست.

جراحی-ترمیمی-بینی

متاسفانه بسیاری از پزشکان تخصص و ‌مهارت کافی در جراحی بینی را ندارند و بدون در نظر گرفتن ایرادات بینی، باعث بروز مشکلات بیشتری از جمله مشکلات تنفسی برای بیمار خواهند شد.

کوچک کردن بیش از حد بینی و یا اعمال تغییرات زیاد بر روی ساختار بینی می تواند مشکلات زیبایی و عملکردی را به همراه داشته باشد.

در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر، انجام جراحی ترمیمی بینی توصیه می شود:

  • باریک شدن بیش از حد سوراخ های بینی
  • نافرم بودن قسمت نوک بینی
  • نازک شدن تیغه میانی بینی
  • مشکلات تنفسی
  • انحراف تیغه میانی بینی
  • عدم رضایت از نتیجه جراحی اولیه

روند جراحی ترمیمی بینی به‌ چه صورت است؟

بسته به نتایج جراحی بینی اولیه، جراحی ترمیمی می تواند روند پیچیده ای داشته باشد. گاهی امکان اصلاح ایرادات بینی با تزریق ژل و یا فیلر نیز وجود دارد.

در بیشتر موارد، این جراحی با برداشت غضروف و یا استخوان ‌از پل بینی همراه می باشد. با این حال، جراحی ترمیمی برای افرادی انجام می شود که میزان زیادی استخوان و یا غضروف از بینی برداشته شده است. در چنین شرایطی، گرافت (پیوند) بافت نیاز است که غضروف از دنده ها و یا گوش گرفته خواهد شد.

جهت انجام جراحی ترمیمی بینی، ابتدا برش خارجی در قسمت کولومولا بر روی بینی زده می شود تا پوست از غضروف و استخوان جدا شود و جراح به ساختارهای داخلی دسترسی پیدا کند. بسته به نیازهای بیمار، غضروف در موقعیت جدید قرار می گیرد و یا غضروف پیوند زده می شود. در پایان، پوست نیز تغییر شکل پیدا می کند و برش ها بخیه زده خواهند شد.

مدت زمان این روش جراحی، بسته به نتایج دلخواه بیمار، در‌حدود نیم تا یک ساعت خواهد بود.

جراحی ترمیمی بینی می تواند تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام شود.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

دوره نقاهت جراحی ترمیمی همانند جراحی اولیه است و به همین خاطر، بسیاری از بیماران با مراقبت های لازم آشنایی دارند. با این حال، دوره نقاهت این جراحی به میزان اصلاحات انجام شده بستگی‌ دارد.

معمولا بعد از جراحی، مقداری التهاب و کبودی اطراف بینی و چشم ها مشاهده می شود. هر چه میزان اعمال تغییرات بیشتر باشد، مقدار التهاب و‌کبودی نیز بیشتر خواهد بود.

زمانی که جراحی اولیه به روش بسته انجام شده باشد، طول دوره نقاهت بیشتر خواهد بود.

ممکن است بیمار کمی احساس درد داشته باشد که با مصرف داروی مسکن کمتر خواهد شد.

اسپلینتی که بر روی بینی قرار می گیرد تا به حفظ فرم بینی ‌کمک کند، بعد از گذشت یک هفته برداشته می شود.

کبودی های موجود بعد از گذشت ده روز به طور کامل محو خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ، از شدت التهاب کم می کند.

سر باید بالا نگه داشته شود و ‌هنگام خواب، یک یا دو بالشت زیر سر قرار بگیرد.

رژیم غذایی نرم و ‌مایعات توصیه می شود تا از وارد آمدن فشار به بینی خودداری شود.

بیمار می تواند یک هفته بعد به محل کار خود برگردد. با این حال، انجام فعالیت هایی مانند خم و راست شدن، بلند کردن اجسام سنگین و ‌ورزش، به مدت حداقل دو هفته ممنوع خواهد بود.

انجام هر گونه فعالیتی که با آسیب احتمالی بینی همراه است، به مدت شش تا هشت هفته ممنوع می باشد.

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. برای دریافت مشاوره به:

آدرس : تهران، سعادت آباد.خیابان سرو غربی بعد از بلوار پاک نژاد.ساختمان نگار.طبقه اول.واحد ۴۸ مراجعه کنید.

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

نتایج جراحی ترمیمی بینی

ممکن است شش ماه تا یک سال طول بکشد تا نتایج نهایی این روش جراحی مشخص شود. در این بازه زمانی، بافت شکل می گیرد و اسکارها به مرور محو خواهند شد.

در پایان این که، افرادی که بعد از انجام جراحی اولیه بینی از ظاهر و فرم بینی خود راضی نیستند و یا با مواردی از قبیل مشکلات تنفسی روبرو شده اند، می توانند با مشورت با  بهترین جراح بینی استخوانی  از مزایای جراحی ترمیمی بینی بهره مند شوند. معمولا به بیماران توصیه می شود اجازه دهند دوره نقاهت جراحی اولیه به طور کامل طی و از میزان تورم کاسته شود تا نتایج نهایی و تغییرات به خوبی مشخص گردد، سپس تصمیم به جراحی مجدد بگیرند.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *