[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

ترمیم بینی جراحی شده

ترمیم بینی جراحی شده

جراحی ترمیمی بینی که با عنوان جراحی ثانویه بینی نیز شناخته می شود، به بازیابی فرم و عملکرد بینی در افرادی که از‌ نتایج جراحی بینی اولیه رضایت ندارند، کمک می کند.

هدف از انجام این روش جراحی، ایجاد نتایج طبیعی تر می باشد،جراحی بینی، یکی از شایع ترین و پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در دنیاست.

جراحی-ترمیمی-بینی

متاسفانه بسیاری از پزشکان تخصص و ‌مهارت کافی در جراحی بینی را ندارند و بدون در نظر گرفتن ایرادات بینی، باعث بروز مشکلات بیشتری از جمله مشکلات تنفسی برای بیمار خواهند شد.

کوچک کردن بیش از حد بینی و یا اعمال تغییرات زیاد بر روی ساختار بینی می تواند مشکلات زیبایی و عملکردی را به همراه داشته باشد.

در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر، انجام جراحی ترمیمی بینی توصیه می شود:

  • باریک شدن بیش از حد سوراخ های بینی
  • نافرم بودن قسمت نوک بینی
  • نازک شدن تیغه میانی بینی
  • مشکلات تنفسی
  • انحراف تیغه میانی بینی
  • عدم رضایت از نتیجه جراحی اولیه

روند جراحی ترمیمی بینی به‌ چه صورت است؟

بسته به نتایج جراحی بینی اولیه، جراحی ترمیمی می تواند روند پیچیده ای داشته باشد. گاهی امکان اصلاح ایرادات بینی با تزریق ژل و یا فیلر نیز وجود دارد.

در بیشتر موارد، این جراحی با برداشت غضروف و یا استخوان ‌از پل بینی همراه می باشد. با این حال، جراحی ترمیمی برای افرادی انجام می شود که میزان زیادی استخوان و یا غضروف از بینی برداشته شده است. در چنین شرایطی، گرافت (پیوند) بافت نیاز است که غضروف از دنده ها و یا گوش گرفته خواهد شد.

جهت انجام جراحی ترمیمی بینی، ابتدا برش خارجی در قسمت کولومولا بر روی بینی زده می شود تا پوست از غضروف و استخوان جدا شود و جراح به ساختارهای داخلی دسترسی پیدا کند. بسته به نیازهای بیمار، غضروف در موقعیت جدید قرار می گیرد و یا غضروف پیوند زده می شود. در پایان، پوست نیز تغییر شکل پیدا می کند و برش ها بخیه زده خواهند شد.

مدت زمان این روش جراحی، بسته به نتایج دلخواه بیمار، در‌حدود نیم تا یک ساعت خواهد بود.

جراحی ترمیمی بینی می تواند تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام شود.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

دوره نقاهت جراحی ترمیمی همانند جراحی اولیه است و به همین خاطر، بسیاری از بیماران با مراقبت های لازم آشنایی دارند. با این حال، دوره نقاهت این جراحی به میزان اصلاحات انجام شده بستگی‌ دارد.

معمولا بعد از جراحی، مقداری التهاب و کبودی اطراف بینی و چشم ها مشاهده می شود. هر چه میزان اعمال تغییرات بیشتر باشد، مقدار التهاب و‌کبودی نیز بیشتر خواهد بود.

زمانی که جراحی اولیه به روش بسته انجام شده باشد، طول دوره نقاهت بیشتر خواهد بود.

ممکن است بیمار کمی احساس درد داشته باشد که با مصرف داروی مسکن کمتر خواهد شد.

اسپلینتی که بر روی بینی قرار می گیرد تا به حفظ فرم بینی ‌کمک کند، بعد از گذشت یک هفته برداشته می شود.

کبودی های موجود بعد از گذشت ده روز به طور کامل محو خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ، از شدت التهاب کم می کند.

سر باید بالا نگه داشته شود و ‌هنگام خواب، یک یا دو بالشت زیر سر قرار بگیرد.

رژیم غذایی نرم و ‌مایعات توصیه می شود تا از وارد آمدن فشار به بینی خودداری شود.

بیمار می تواند یک هفته بعد به محل کار خود برگردد. با این حال، انجام فعالیت هایی مانند خم و راست شدن، بلند کردن اجسام سنگین و ‌ورزش، به مدت حداقل دو هفته ممنوع خواهد بود.

انجام هر گونه فعالیتی که با آسیب احتمالی بینی همراه است، به مدت شش تا هشت هفته ممنوع می باشد.

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. برای دریافت مشاوره به:

آدرس : تهران، سعادت آباد.خیابان سرو غربی بعد از بلوار پاک نژاد.ساختمان نگار.طبقه اول.واحد ۴۸ مراجعه کنید.

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

 

نتایج جراحی ترمیمی بینی

ممکن است شش ماه تا یک سال طول بکشد تا نتایج نهایی این روش جراحی مشخص شود. در این بازه زمانی، بافت شکل می گیرد و اسکارها به مرور محو خواهند شد.

در پایان این که، افرادی که بعد از انجام جراحی اولیه بینی از ظاهر و فرم بینی خود راضی نیستند و یا با مواردی از قبیل مشکلات تنفسی روبرو شده اند، می توانند با مشورت با پزشک از مزایای جراحی ترمیمی بینی بهره مند شوند. معمولا به بیماران توصیه می شود اجازه دهند دوره نقاهت جراحی اولیه به طور کامل طی و از میزان تورم کاسته شود تا نتایج نهایی و تغییرات به خوبی مشخص گردد، سپس تصمیم به جراحی مجدد بگیرند.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *