دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 چسب زدن بینی و تاثیرات آن
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

چسب زدن بینی و تاثیرات آن

مدت زمان مطالعه2 دقیقه

چسب زدن روی بینی و تاثیر آن روی فرم بینی

مقدمه

جراحی بینی از جمله جراحی هایی است که بسیاری از افراد رغبت و علاقه فراوانی برای انجام آن دارند.

اما افراد تصور می کنند که بخش مهم کار بخش جراحی است. در صورتی که این گونه نیست و روند انجام جراحی و تکنیک هایی که برای انجام جراحی استفاده می شود یکی از مهم مراحل انجام جراحی بینی است. در واقع از دیگر بخش هایی که می توان به طور قاطعانه گفت به اندازه روند جراحی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است مراقبت های بعد از جراحی است.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از انجام جراحی انجام شود چسب زدن روی بینی است.

شاید بسیاری از افراد از میزان تاثیر چسب زدن روی بینی غافل هستند و نمی دانند که تا چه حد می تواند در موفقیت روند درمان و جراحی تاثیر گذار باشد.

چسب روی بینی بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین اقدامات بعد از جراحی بینی چسب زدن روی بینی است که در ماه های اول بعد از جراحی بینی روی بینی قرار می گیرد.

چسبی که روی بینی زده می شود در دفعات اول از سوی پزشک جراح انجام می شود اما در دفعات بعدی خود فرد نیز می تواند چسب را استفاده کند.

روند چسب زدن روی بینی بعد از جراحی بینی

پیش از این که برای چسب زدن اقدام کنید بهتر است که تمامی بخش های صورت مخصوصا روی بینی و اطراف چشم را بشوئید و آلودگی های این بخش را پاک سازی کنید. برای این که می توانید از محلول پاک کننده و پنبه استفاده کنید. سپس برای چسب زدن اقدام کنید.

روندکار بدین شکل است که ابتدا یک قطعه چسب را به طول مشخصی ببرید که بتوانید دور بینی شما قرار بگیرد. سپس این چسب را در بخش بالای لوله های بینی و زیر نوک بینی به طور عمودی می چسبانید.

درواقع چسب عمودی باید دور بینی را بگیرد ولی مجرای تنفسی باید باز باشد تا تنفس با مشکل روبرو نشود.

مرحله بعدی جدا کردن دو قطعه چسب است و آن دو قطعه را باید روی تیغه بینی به طور افقی نصب کنید.

روند کار بسیار آسان است و اگر تصور می کنید هنوز مبهم است بهتر است که این نوید را به شما بدهیم که جراحان بینی بعد ار جراحی بینی به مراجعین شان آموزش می دهند که چطور چسب بزنند. از این رو جای نگرانی وجود ندارد.

چسب زدن روی بینی و تاثیر آن روی فرم بینی

واقعیتی که وجود دارد این است که چسبی که روی بینی نصب می شود مزایای مهمی دارد.

از مهم تری تاثیراتی که چسب زدن روی بینی دارد این است که فرم دهی به بینی بهتر اتفاق می افتد.

در واقع زمانی که تحت عمل جراحی بینی استخوانی  یا جراحی بینی گوشتی قرار می گیرید به این دلیل که در روزها و ماه های ابتدایی بافت عضلات و نیز بافت بینی نرم است فرم دهی بهتر اتفاق می افتد.

از این رو زمانی که در این مدت شما از چسب بینی استفاده می کنید فرم بینی بهتر شکل خواهد گرفت.

از دیگر مزیت هایی که می توان برای چسب روی بینی برشمرد این است که روند کاهش تورم و التهاب روی بینی را می کاهد. در واقع تورم و التهاب بینی بعد از جراحی بینی یکی از شایع ترین عارضه هایی است که تقریبا برای تمامی افراد رخ می دهد.

بنابراین یکی از راهکارهایی که پزشکان توصیه می کنند انجام دهید است که از چسب روی بینی کمک بگیرید تا تورم بینی را کاهش دهد.

چسب روی بینی چقدر باید باقی بماند؟

واقعیت این است که حداقل دو الی سه ماه زدن چسب ضروری است. اما اگر بعد از این مدت همچنان از چسب استفاده کنید قطعا نتایج بهتری برای شما حاصل خواهد شد.

از این رو بهتر است که در این زمینه با پزشک خود مشورت داشته باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. زیرا گاهی پزشک بنابر شرایط بینی شما تشخیص می دهد مدت زمان استفاده از چسب روی بینی بیشتر یا کمتر باشد.

نتیجه گیری

در پایان امیدواریم که اطلاعاتی که در این نوشتار آمد بتواند اهمیت چسب هایی که روی بینی قرار می گیرد را روشن کند.

بسیاری از افراد از زدن چسب روی بینی اجتناب می کنند. امیدواریم که مطالعه این نوشتار بتواند تا حدی آنها را در زدن چسب متقاعد کند.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *