[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

تاثیر چسب بر فرم بینی

چسب زدن روی بینی و تاثیر آن روی فرم بینی

 

 

مقدمه

جراحی بینی از جمله جراحی هایی است که بسیاری از افراد رغبت و علاقه فراوانی برای انجام آن دارند.

اما افراد تصور می کنند که بخش مهم کار بخش جراحی است. در صورتی که این گونه نیست و روند انجام جراحی و تکنیک هایی که برای انجام جراحی استفاده می شود یکی از مهم مراحل انجام جراحی بینی است. در واقع از دیگر بخش هایی که می توان به طور قاطعانه گفت به اندازه روند جراحی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است مراقبت های بعد از جراحی است.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از انجام جراحی انجام شود چسب زدن روی بینی است.

شاید بسیاری از افراد از میزان تاثیر چسب زدن روی بینی غافل هستند و نمی دانند که تا چه حد می تواند در موفقیت روند درمان و جراحی تاثیر گذار باشد.

 

چسب روی بینی بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین اقدامات بعد از جراحی بینی چسب زدن روی بینی است که در ماه های اول بعد از جراحی بینی روی بینی قرار می گیرد.

چسبی که روی بینی زده می شود در دفعات اول از سوی پزشک جراح انجام می شود اما در دفعات بعدی خود فرد نیز می تواند چسب را استفاده کند.

 

روند چسب زدن روی بینی بعد از جراحی بینی

 

پیش از این که برای چسب زدن اقدام کنید بهتر است که تمامی بخش های صورت مخصوصا روی بینی و اطراف چشم را بشوئید و آلودگی های این بخش را پاک سازی کنید. برای این که می توانید از محلول پاک کننده و پنبه استفاده کنید. سپس برای چسب زدن اقدام کنید.

روندکار بدین شکل است که ابتدا یک قطعه چسب را به طول مشخصی ببرید که بتوانید دور بینی شما قرار بگیرد. سپس این چسب را در بخش بالای لوله های بینی و زیر نوک بینی به طور عمودی می چسبانید.

درواقع چسب عمودی باید دور بینی را بگیرد ولی مجرای تنفسی باید باز باشد تا تنفس با مشکل روبرو نشود.

مرحله بعدی جدا کردن دو قطعه چسب است و آن دو قطعه را باید روی تیغه بینی به طور افقی نصب کنید.

روند کار بسیار آسان است و اگر تصور می کنید هنوز مبهم است بهتر است که این نوید را به شما بدهیم که جراحان بینی بعد ار جراحی بینی به مراجعین شان آموزش می دهند که چطور چسب بزنند. از این رو جای نگرانی وجود ندارد.

چسب زدن روی بینی و تاثیر ان روی فرم بینی

واقعیتی که وجود دارد این است که چسبی که روی بینی نصب می شود مزایای مهمی دارد.

از مهم تری تاثیراتی که چسب زدن روی بینی دارد این است که فرم دهی به بینی بهتر اتفاق می افتد.

در واقع زمانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرید به این دلیل که در روزها و ماه های ابتدایی بافت عضلات و نیز بافت بینی نرم است فرم دهی بهتر اتفاق می افتد.

از این رو زمانی که در این مدت شما از چسب بینی استفاده می کنید فرم بینی بهتر شکل خواهد گرفت.

از دیگر مزیت هایی که می توان برای چسب روی بینی برشمرد این است که روند کاهش تورم و التهاب روی بینی را می کاهد. در واقع تورم و التهاب بینی بعد از جراحی بینی یکی از شایع ترین عارضه هایی است که تقریبا برای تمامی افراد رخ می دهد.

بنابراین یکی از راهکارهایی که پزشکان توصیه می کنند انجام دهید است که از چسب روی بینی کمک بگیرید تا تورم بینی را کاهش دهد.

 

چسب روی بینی چقدر باید باقی بماند؟

واقعیت این است که حداقل دو الی سه ماه زدن چسب ضروری است. اما اگر بعد از این مدت همچنان از چسب استفاده کنید قطعا نتایج بهتری برای شما حاصل خواهد شد.

از این رو بهتر است که در این زمینه با پزشک خود مشورت داشته باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. زیرا گاهی پزشک بنابر شرایط بینی شما تشخیص می دهد مدت زمان استفاده از چسب روی بینی بیشتر یا کمتر باشد.

 

نتیجه گیری

در پایان امیدواریم که اطلاعاتی که در این نوشتار آمد بتواند اهمیت چسب هایی که روی بینی قرار می گیرد را روشن کند.

بسیاری از افراد از زدن چسب روی بینی اجتناب می کنند. امیدواریم که مطالعه این نوشتار بتواند تا حدی آنها را در زدن چسب متقاعد کند.

 

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *