[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی بینی جراحی بر روی بینی های گوشتی می باشد . برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران نیاز است تا شما اطلاعاتی دقیق در مورد جراحی ها و نمونه کارهای پزشکی که میخواهید نزد ایشان عمل زیبایی بینی انجام دهید داشته باشید . برای انتخاب جراح بینی چه اقداماتی انجام داده اید ؟؟

همانطور که بیان شد بهترین گزینه مشاهده نمونه کارهای جراح زیبایی بینی می باشد که می تواند تاثیرات مثبتی برای انتخاب آخرین گزینه برای جراحی باشد . با دقت به نمونه کارهای جراح انتخابی خود می توانید نزدیک ترین فرم بینی به بینی خودتان را مشاهده نمایید تا ببینید بعد از انجام جراحی بینی چه میزان تغییراتی بر روی چهره ایشان اعمال شده است ؟

در اختیار داشتن اطلاعات کافی از جراح زیبایی بینی نقش بسیار مهمی در انتخاب جراح خواهد داشت . یکی از از مهمترین اعمال جراحی بر روی بینی حفظ تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت می باشد جراح زیبایی بینی دقت کافی لازم را برای انجام عمل زیبایی مد نظر قرار می‌دهد یکی از مهم ترین مسائل حین جراحی دقت به نوع بینی و ملاحظاتی می باشد که باید از جانب جراح مد نظر قرار بگیرد.

عمل بینی گوشتی

همانطور که می دانید بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیفی می باشند. ساختار کلی بینی گوشتی به گونه ای است که در اولین نگاه قابل تشخیص خواهند بود چرا که این نوع بینی تقریباً بزرگ با پره های پهن و نوک بینی با پوست ضخیم می باشد . ضخامت پوست به قدری خواهد بود که بینی را در نهایت بسیار بزرگ نشان می دهد اگر به جزئیات داخلی بینی های گوشتی دقت کنیم شاهد غضروف های ضعیف و تیغ های نرم خواهید بود. یکی از مهمترین مسائلی که باید در حین جراحی بینی گوشتی مد نظر قرار بگیرد سعی در تقویت غضروف ها و همچنین فرم دهی مناسب بینی می باشد. ممکن است این جراحی نیاز به تزریقاتی برای کم کردن ضخامت پوست بینی باشد البته تکنیک‌های مختلفی برای فرم دادن به بینی های گوشتی و کوچک کردن پره ها وجود دارد که با توجه به تخصص و تجربه جراح مورد استفاده قرار می گیرد.

 بینی هایی با ضخامت زیاد و غضروف های کم را اصطلاحا گوشتی میگویند،در این نوع بینی عضله های ضعیف و کمی وجود دارد و بینی دارای گوشت زیادی است.
البته ضخامت پوست بینی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و معمولا افرادی که دارای چربی زیادی در صورت هستند صاحب این نوع بینی خواهند بود.افراد دارای بینی های گوشتی دارای بینی های پهنی هستند که عضروف های نوک بینی آنها از زیر پوست قابل مشاهده نیست، در موارد حاد تر غضروف های بینی قابل لمس هم نخواهند بود. در مواردی که نیاز به کوچک کردن بیش از حد بینی می باشد جراح از پیوند غضروف در تیغه بینی استفاده می کند. بینی گوشتی برای افرادی که می خواهند نتایج عمل بینی طبیعی باشد گزینه مناسبی می باشند.

ساختار بینی گوشتی

در ابتدا ذکر این نکته الزامی است که اصطلاح گوشتی در واقع اصطلاحی است که در بین مردم رواج پیدا کرده است. به طور کلی از نظر آکادمیک و علمی بینی ها به چند دسته از نظر میزان ضخامت پوست روی بینی تقسیم بندی می شود. بینی هایی که پوست روی بینی ضخامت زیادی دارد اصطلاحا بینی گوشتی نامیده می شود. در این عمل نیز استفاده از روش های تقویت اسکلت بینی جهت بهبود و حمایت بافت های نرم بینی ضروری می باشد و جراحی در بینی های گوشتی نیز با استفاده از این روش ها با نتایج مطلوبی همراه می باشد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

باید انتظاری منطقی از جراحی بینی گوشتی داشته باشید چرا که جراحی بر روی بینی های گوشتی با نتیجه ای طبیعی همراه خواهد بود ، پوست ضخیم بینی های گوشتی اجازه نمی دهد تا نوک بینی زیاد کوچک و سر بالا بشود . از این رو جراح پیش از اینکه فرد جراحی را انجام دهد نتیجه ی تقریبی از جراحی را یاد آوری خواهد نمود و فرد با آگاهی کامل از میزان موفقیت جراحی این اقدام را انجام میدهد . البته جراحی برروی بینی های گوشتی نیز ظاهری ایده آل و زیبا خواهد داشت و در صورتی که جراح تخصص و تبحر کافی در این زمینه را داشته باشد ، با تقویت غضروف های بینی و تزریقات حین جراحی ، به میزان قابل توجهی بینی را مستحکم نموده و تیغه ی بینی را بسیار کشیده و زیبا می نماید .

بهترین جراح بینی گوشتی کیست؟

بهترین جراح بینی گوشتی کسی است که بتواند به خوبی غضروف های بینی را تقویت کرده فرم ایده آل و متناسب ای را ببینی بدهد قرص مختصر و زیبایی را در بینی ایجاد نمایند. همچنین جراح بینی باید بتواند سوراخ های بینی را به صورت هم اندازه در محل مناسب و متناسب با اجزای صورت جراحی نماید.  جراحی بینی به صورت طبیعی  توسط  بهترین جراح بینی در سعادت آباد  انجام م ی شود ، عمل هایی  جراحی بر روی بینی های استخوانی و بینی های گوشتی نیز توسط ایشان انجام می گردد . در جراحی بینی گوشتی همانطور که میدانید پره های بینی که بزرگ و پهن می باشند در حین جراحی بینی گوشتی نیاز به جمع شدن دارند از این رو مهمترین نکات و تخصصی ترین تکنیک ها باید مد نظر قرار بگیرد تا نتیجه نهایی یک بینی زیبا با قرص متناسب و هماهنگ با اجزای صورت بشود.

ماندگاری بینی گوشتی

یکی از مهمترین سوالاتی که مراجعین محترم با آن همراه هستند میزان ماندگاری جراحی بینی گوشتی و یا امکان بازگشت آن بعد از جراحی می باشد. همانطور که میدانید بسیاری از افراد بر این باور هستند که بعد از مدتی بینی های گوشتی به حالت اولیه باز گشته و اصطلاحاً بینی افتاده می شود اما در حقیقت نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه‌ای بشود تکنیک و تبحر جراح در حین جراحی زیبایی بینی می باشد. اگر جراحی به گونه ای اصولی و صحیح انجام شود به هیچ عنوان شاهد بازگشت بینی به حالت اول و یا افتادگی آن نخواهید بود. هرچند که امکان این عارضه تحت هر شرایطی تقریباً غیر ممکن خواهد بود زیرا بینی جراحی شده با بینی جراحی نشده تفاوت های بسیاری خواهد داشت معمولاً تیغ‌های بینی و پره های آن بعد از جراحی کاملاً فرم دهی شده و بینی کوچک و زیباتر می شود.

برخی افراد بر این باورند که جراحی بینی گوشتی تاثیری کوتاه مدت دارد و بعد از مدتی شکل بینی مانند قبل می شود و یا به اصطلاح گوشت اضافه می آورد. این یک باور کاملاً غلط است. در صورتی که جراحی بینی به درستی انجام گیرد هیچ احتمالی وجود ندارد که شکل بینی به حالت گذشته برگردد و بینی به هیچ وجه گوشت اضافه نمی آورد.

در برخی موارد اسکار و جای بخیه در اطراف بینی باعث گوشت اضافه آوردن می شود. در این موارد شکل بینی تا حدودی تغییر می کند. بنابراین به خاطر داشته باشید انتخاب یک جراح بینی مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه جراحی داشته باشد. با تحقیق و بررسی بهترین جراح پلاستیک بینی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را مشاهده کرده و از عوارض مذکور اجتناب شود.

چه افرادی نیاز به عمل ترمیمی بینی گوشتی دارند؟

حدود 5 درصد از افرادی که عمل جراحی بینی انجام می دهند ممکن است نیاز به عمل مجدد داشته باشند. این 5 درصد اکثرا افرادی هستند با انحراف بینی بسیار زیاد. معمولا به افرادی که در نقاط مختلفی از بینی انحراف و شکستگی دارند مانند ورزشکاران رزمی، قبل از عمل باید این نکته را گوشزد نمود که احتمال انجام جراحی دوم با این شرایط وجود دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی 

بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام عمل زیبایی دارند نگران کیفیت عمل و نتیجه ی آن هستند، این کار بستگی به تجربه ی پزشک جراح دارد .

اما در مواردی نیز اقدامات خود فرد قبل و بعد از جراحی بینی در کیفیت عمل زیبایی تاثیر گذار است .

قبل از هر گونه اقدامی برای عمل بینی با پزشک خود مشورت کنید و از او بخواهید تا تصویر ذهنی درستی از بینی شما در آینده برایتان  ایجاد کند .

سعی کنید واقع بین باشید و توقع زیادی از تغییر در ساختار بینی نداشته باشید ، زیرا عمل بینی اجزای صورت شمارا هماهنگ و متناسب میکند و شما نباید توقع داشته باشید که بعد از عمل  شبیه به بازیگران یا افراد مشهور شوید .

در صورتیکه بیماری خاصی دارید آنرا درمان کنید و به پزشک جراح نیز اطلاع دهید .

سعی کنید تا دو هفته قبل از عمل سیگار و قلیان مصرف نکنید .

مصرف سیگار باعث میشود که فرد دچار مشکلات انعقادی در حین عمل شود .

از مصرف آسپرین و قرصهای مسکن مانند: ناپروکسن و بروفن نیز به مدت 2 هفته قبل از عمل پرهیز نمایید.

آزمایشات لازم را انجام دهید و در افراد بالای 40 سال حتما آزمایش غلظت خون و آزمایشات انعقادی انجام شود تا دچار عوارض احتمالی حین و بعد از عمل نشوید .

اقدامات بعد از جراحی بینی گوشتی 

مهم ترین اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید شامل موارد ساده ای می شود که دوره ی نقاهت را برای شما آسان خواهد کرد ، پیش از هر موردی باید به این نکته توجه داشته باشید که ارتباط شما با جراح بینی تان بعد از جراحی قطع نشود و همچنان راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمایید .

در بسیاری از موارد بعد از جراحی بینی بر روی بینی از اسپلینت یا گچ استفاده می شود تا بینی را از ضربات احتمالی محفوظ کنند.

جراح در روز اول به شما سفارش می کند که حتما ناشتا برای جراحی حاضر شوید، این قانون برای جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی یکسان بوده و در واقع تمامی افرادی که مایل به جراحی بینی هستند باید از شب قبل ناشتا بمانند اگر عمل جراحی در عصر یا ساعات میانی روز باشد نیاز است تا 8 ساعت پیش از جراحی چیزی نخورید .

بعد از جراحی نیز اقدامات ویژه ای را از جانب شما می طلبد که در سهولت گذراندن روزهای نخست به شما کمک می کند :

جراحی بینی گوشتی هم مانند جراحی بینی استخوانی نیاز به انجام یکسری مراقبت ها دارد. در مواردی که از پیوند غضروف استفاده می شود نیاز است که بیمار مراقبت های بیشتری را به عمل آورد. برای مثال در چند هفته اول بعد از جراحی، برخورد هرگونه ضربه ناخواسته به بینی می تواند باعث جا به جا شدن غضروف بینی شود.

 • فورا بعد از عمل جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید ، کمپرس سرد باعث می شود تا میزان قابل توجهی از تورم و کبودی های شما کاهش یابد
 • روزهای اول حتما از آب کرفس و آب آناناس برای کاهش کبودی اطراف چشم استفاده کنید .
 • در یک مکان آرام و بی صدا استراحت کنید و از بالشت بلند برای استراحت کمک بگیرید
 • سرتان را بالا بگیرید و برای راه رفتن از یک همراه کمک بخواهید
 • روز دوم یا سوم نیاز است تا تامپون های بینی تان را بکشید برای این کار باید به جراح مراجعه نمایید
 • روز هفتم بعد از جراحی نیاز است تا گچ روی بینی تان را بردارید
 • حتما قبل از برداشتن گچ استحمام کنید تا با خیس شدن گچ بینی راحت تر بتوانید آن رابردارید.
 • برای شستشوی صورت از دستمال مرطوب استفاده کنید و از دوش های تلفنی برای شستن موها استفاده کنید
 • قرص و داروهای تجویز شده برای کاهش میزان درد و تورمات بینی است آن هارا حتما سر ساعت مصرف کنید.
 • از دست زدن به بینی جدا خودداری کنید و به یاد داشته باشید که خونریزی های مختصر از ناحیه بینی کاملا طبیعی می باشد.

تفاوت بینی گوشتی با بینی استخوانی 

بهترین جراح بینی گوشتی یقیناً بهترین جراح بینی استخوانی نیز خواهد بود .بینی های استخوانی دارای غضروف های محکم و قابل انعطافی می باشند که فرم دهی و ایجاد تغییرات را برای جراح آسان تر می نماید. در حقیقت بینی های استخوانی گزینه های مناسب تری برای جراحی بینی هستند. چراکه امکان ایجاد تغییرات در آنها بیشتر می‌باشد ویژگی بارز بینی های استخوانی پوست نازک آن می باشد. هر تغییری که جراح حین جراحی زیبایی بینی اعمال می نمایند به خوبی توسظ پوست نازک که این نوع بینی قابل مشاهده خواهد بود. همانطور که بیان شد بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند که تغییرات انجام شده روی استخوان و غضروف بینی را به خوبی نشان نمیدهد. بنابراین برای ایجاد فرم ایده آل نیاز به تکنیک های جراحی تخصصی خواهد داشت در این صورت با آگاهی از اینکه جراحی بینی گوشتی یک عمل کاملاً تخصصی و حرفه ای می باشد دقت کافی برای انتخاب جراح باید مد نظر قرار بگیرد.

روش های جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به دلیل داشتن ویژگی هایی چون گرد بودن نوک بینی، پهن بودن بینی و یا بزرگ بودن پل بینی دارای جراحی حساسی است. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. بعد از انجام جراحی بینی برای این دست از افراد، ظاهر بینی مطلوبی را خواهند داشت. در ادامه به بررسی چند روش پیشنهادی در جراحی بینی گوشتی می پردازیم.

جراحی کامل بینی 

در جراحی رینوپلاستی برای جراحی بینی گوشتی، نیاز است تا تغییراتی در شکل غضروف بینی بیمار ایجاد شود.  همچنین در این نوع از جراحی به دلیل آن که پل بینی اصلاح می شود بینی کوچک می شود. جراح بینی گوشتی در هنگام استفاده از این روش باید به تناسب اجزای صورت با بینی توجه کند.

روش دستکاری نوک بینی

در این روش جراح بینی با برداشتن غضروف اضافی در نوک بینی اقدام به کوچک کردن بینی می کنند. دراین نوع از جراحی باید غضروف های پل بینی به میزانی برداشته شود که باعث ضعیف شدن بافت بینی نشود. پل بینی شامل دو غضروف کناری بینی و تیغه بینی است که وظیفه نگه داشتن و حفظ فرم بینی را دارند.

روش تغییر شکل با بخیه

در بینی هایی که دارای عرض زیاد بوده و همچنین گوشتی هستند از این روش استفاده می شود. از روش تغییر شکل بینی با بخیه برای افرادی استفاده می شود که نیازی به تغییر در آناتومی بینی نداشته و فقط با اصلاح فرم بینی و ظاهر آن، جراحی بینی انجام می شود. در این روش با بخیه زدن غضروف های کناری بینی ، فرم بینی تغییر می کند و کوچک می شود.

 روش پیوند غضروف نوک بینی

در بعضی از بینی های گوشتی برای انجام جراحی بینی گوشتی نیاز است تا به نوک بینی غضروف پیوند زده شود. زیرا کم و یا ضعیف بودن غضروف در نوک بینی باعث شده تا فرم بینی تغییر کند. با برداشتن غضروف از بدن خود فرد (گوش ها و سر دنده ها) عمل پیوند غضروف را می توان انجام داد.

نقش جراح در نتیجه عمل بینی گوشتی 

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در نتیجه عمل بسیار اهمیت دارد. از آنجائیکه این عمل دارای محدودیت هایی می باشد باید جراح قبل از عمل به بررسی بینی پرداخته و از زوایای مختلف آن را برای اعمال تغییراتی اندازه گیری کند. فرد باید در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی دقت داشته باشد و تجربه و تبحر پزشک را در نظر بگیرد. در غیر اینصورت نه تنها ظاهر بینی زیبا نمی شود بلکه در آینده فرد را دچار مشکلاتی نظیر ایجاد اسکار و اختلالات تنفسی می کند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

جراحی بینی گوشتی نیازمند تبحر و تجربه بالای پزشک جراح است. باید بدانید که این جراحی همانند جراحی بینی استخوانی انجام نمی گیرد و تغییرات اساسی با یکدیگر دارند. در جراحی بینی استخوانی شاید تنها نیاز به تغییر قوز بینی و یا نوک بینی باشد و پایه بینی دست نخورده باقی بماند. در بسیاری از موارد می توان جراحی بینی استخوانی را با تیپ پلاستی انجام داد و به تغییر شکل بینی پرداخت. همچنین در برخی از بینی های استخوانی می توان از تکنیک جراحی به شیوه بسته استفاده کرد.

ولی جراحی بینی گوشتی نیازمند تغییر کل ساختار بینی است. برای مثال در بینی های گوشتی نمی توان تنها نوک بینی را تغییر داد و نیاز است که پایه بینی که به صورت متصل است هم تغییر شکل پیدا کند.

یکی از نکاتی که در جراحی های بینی گوشتی باید مورد توجه قرار گیرد استفاده درست و مناسب از غضروف بینی است. بینی های گوشتی معمولاً غضروف ضعیفی دارند. این بینی ها باید با دقت بالایی جراحی شوند تا بعد از جراحی، بینی دچار دفرمه شدن و تغییر شکل ناخوشایند نشود.

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی 

از آنجائیکه عمل بینی شایع ترین جراحی زیبایی در کشور ما می باشد از اهیمت ویژه ای برخوردار است. ساختار بینی در همه افراد یکسان نیست و همین موضوع باعث تقسیم بندی آن به بینی گوشتی و بینی استخوانی شده است.

تفاوت عمده این دو نوع بینی در میزان ضخامت پوست می باشد . بینی گوشتی دارای پوست ضخیمی است در حالیکه بینی استخوانی دارای پوست نازکی می باشد. جراحان بر این نظرند که جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی دارای ریسک است ولی این به معنای این نیست که این عمل با موفقیت روبرو نخواهد شد.

چیزی که ممکن است ظاهر یک فرد را نا زیبا کند بینی با نوک پهن و گوشتی است که تاثیر بسیار بدی در صورت فرد دارد.با عمل جراحی بینی این نازیبایی به راحتی برطرف خواهد شد.اما پزشک باید در نظر داشته باشد که نوک بینی به دقت تراش داده شود و در صورت لزوم استخوان های بینی نیز کمی جابجا شوند.یکی دیگر از انواع عمل زیبایی بینی های گوشتی, رینوپلاستی کوچک کننده است که به معنی کوچک کردن بینی گوشتی است.

مهمترین اقدام قبل از انتخاب جراح برای عمل زیبایی بینی بررسی مواردی است که باعث میشود به یک پزشک برای عمل جراحی اطمینان کنید . برای این کار

اقدامات زیر را به خوبی انجام دهید تا بهترین جراح بینی گوشتی را انتخاب کنید : 

 • به مطب پزشک مراجعه کنید و از نزدیک با وی صحبت کنید . از او بخواهید به شما در رابطه با نتیجه ی عمل بینی به صورت منطقی توضیحات لازم را بدهد .
 • سعی کنید بیماران و مراجعه کنندگان پزشک را مورد ببرسی قرار دهید و از آنها در رابطه با نحوه ی عمل و نتیجه ی آن سوال بپرسید.در صورت امکان تصاویر قبل و بعد از عمل پزشک را دریافت و مشاهده  کنید .
 • سایت رسمی و صفحات اینترنتی وی را دریافت و پیگیری کنید ، در این صورت نمونه کارهای بیشتری از دکتر بدست خواهید آورد.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *