دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی را چگونه انتخاب کنیم ؟
مدت زمان مطالعه8 دقیقه

بهترین جراح بینی را چگونه انتخاب کنیم ؟

مدت زمان مطالعه8 دقیقه

یکی از روش های زیبایی چهره که امروزه طرفداران بسیاری دارد . جراحی بینی است . جراحی بینی پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی می باشد که آمار بسیار زیادی را به خود  اختصاص داده است .

با جراحی زیبایی بینی و رعایت استانداردهای زیبایی می توان چهره ای متفاوت و زیبا داشت و از داشتن بینی زیبا و مناسب با چهره لذت برد .

داشتن یک بینی زیبا نشانه هایی دارد که ممکن است از چهره ای به چهره ی دیگر دچر تفاوت هایی بشود . بسیاری از افراد طرفدار بینی های سر بالا و کوچک هستند ، برخی بینی های فانتزی را می پسندند و برخی نیز خواهان بینی های عروسکی می باشند.

جراحی بینی باید توسط متخصص گوش حلق و بینی و یا جراح بینی انجام شود از این رو توصیه می شود که دقت و توجه بسیاری در انتخاب جراح بینی داشته باشید تا نتایج مودر نظر را از جراحی زیبایی دریافت نمایید .

انتخاب نوع بینی تقریبا یک امر سلیقه ای می باشد و جراح زیبایی تا جای امکان نسبت به نظر بیمار قبل از جراحی ،جراحی بینی را انجام می دهد .

عمل بینی که در مدل های مختلفی انجام می شود می تواند بدون ایجاد قوس های زیاد و کوچک کردن بینی باشد . در مقابل مدل های مختلف بینی عده ای تمایل دارند تا بینی شان بسیار طبیعی و معمولی جراحی شود .

موارد مهم در جراحی بینی

 • نوع پوست بینی در جراحی مهم است. زیرا افرادی که دارای پوست چربی هستند، باید تحت جراحی بینی گوشتی قرار بگیرند.
 • در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل زیاد بودن ضخامت و همچنین ضعیف بودن غضروف ایجاد تغییرات زیاد ممکن نیست.
 • در افرادی که نوک بینی آن ها دارای غضروف است و صرفاً بینی گوشتی نیست، امکان جراحی به منظور کوچک کردن بینی وجود دارد.

انواع جراحی زیبایی بینی به شرح زیر است

 • جراحی قوز بینی
 • جراحی پره های بینی
 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی انحراف بینی
 • جراحی افتادگی نوک بینی
 • جراحی بینی پهن
 • جراحی برای کوچک کردن سوراخ های بینی
 • جراحی بینی فانتزی

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی به روش بسته

در این روش یک برش توسط جراح بینی بر روی قسمت میانی بینی دو سوراخ بینی زده می شود. در این نوع از جراحی به دلیل دستکاری کم در پوست و بافت بینی تورم کمتر است. همچنین این نوع از جراحی به منظور تغییرات کم در بینی انجام می شود. این نوع از روش جراحی در جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی استخوانی و جراحی قوز بینی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

 • جراحی بینی به روش باز

جراحی زیبایی بینی به روش باز به منظور انجام جراحی بر روی بینی های گوشتی و برطرف کردن انحراف بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از جراحی بینی، دو برش مهم بر بینی زده می شود. در جراحی بینی به روش باز دسترسی جراح بینی به آناتومی بینی بیشتر است و میتوان تمامی مشکلات و ایرادات داخلی و ظاهری بینی را برطرف کرد.

لازم به ذکر است انتخاب روش جراحی، برعهده جراح بینی است و با توجه به شرایط بیمار و بررسی نوع بینی فرد روش جراحی انتخاب می شود.

اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید و میخواهید یک تغییر بزرگ در چهره تان ایجاد کنید ، بدون شکم عمل بینی می تواند مناسب ترین گزینه باشد . جراحی بینی با توجه به ساختار کلی چهره و البته نیاز فرد به جراحی مد نظر قرار می گیرد، می توانید برای دریافت مشاوره ها در این زمینه از بهترین جراح بینی در سعادت آباد و یا متخصص گوش حلق و بینی دریافت نمایید .

دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی در این رابطه موارد مورد نیاز را ارائه نموده اند .

انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی نیاز است تا شما ابتدا نسبت به اقدام برای عمل زیبایی مطمئن باشید، همچنین نیاز است تا شما نمونه کارهای جراح را به خوبی بررسی نمایید و با دقت به نحوه ی جراحی و نتیجه ی عمل زیبایی بینی تصمیم نهایی برای انتخاب جراح را بگیرید .

دقت داشته باشید که می توانید به صورت حضوری به مطب جراح مراجعه نمایید و از مراجعین و افرادی که به تازگی جراحی انجام داده اند میزان رضایتمندی را جویا شوید همچنین نتیجه ی جراحی بر روی چهره های مختلف را بررسی و مشاهده نمایید .

در طول مراجعه به مطب جراح می توانید ، مشاوره های جراحی را دریافت نمایید . جراح بینی با معاینه دقیق چهره تان تشخیص خواهد داد که نوع بینی شما چیست و چه تغییراتی برای زیباتر شدن نیاز دارد ؟

مشاوره از بهترین جراح بینی در سعادت آباد

همانطور که می دانید پیش از جراحی بینی باید حتما مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت نمایید ، طی جلساتی که با جراح خواهید داشت به موارد زیر پرداخته خواهد شد :

 • نوع بینی و ساختار آن چگونه است ؟
 • چه تغییراتی برای بینی باید مد نظر قرار بگیرد؟
 • ایرادات ظاهری بینی به مواردی است ؟
 • میزان موفقیت جراحی با توجه به ایرادات و مشکلات بینی چقدر خواهد بود ؟
 • تعیین نوع بینی ( گوشتی – استخوانی )
 • بررسی و تعیین میزان ضخامت پوست برای جراحی 
 • بررسی و تعیین مقاومت غضروف ها
 • بررسی مشکلات تنفسی 
 • بررسی وجود قوز روی بینی 
 • بررسی وجود انحراف بینی و یا سابقه شکستگی 
 • و …. 

انواع بینی در جراحی رینوپلاستی

بینی ها انواع مختلفی دارند اما با توجه به ساختار و ظاهر آن ها به دو نوع اصلی :

 • بینی گوشتی
 • بینی استخوانی

تقسیم بندی می شوند .

ویژگی های بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای ظاهر باریک هستند ، این نوع بینی کشیده است و قوز روی آن بسیار مشهود است ، البته لزوما هر بینی استخوانی دارای قوز نمی باشد ، اما می توان در مجموع بینی استخوانی را با غضروف های محکم و پوست نازکی که به همراه دارند تشخیص داد . البته ممکن است بینی دارای ابعاد و مشخصه های مختلفی باشد که در نهایت جراح بینی می تواند به این موارد رسیدگی نماید .

بینی های استخوانی یکی از بهترین نوع بینی برای جراحی هستند چرا که هر تغییری که جراح حین عمل انجام دهد را به خوبی نمایان می سازد ، دقت داشته باشید که جراحی بینی بری افرادی که بینی های استخوانی دارند در صورت داشتن تبحر و تجربه توسط جراح ،دارای نتیجه ای بسیار ایده آل و زیبا خواهد بود .

اغلب افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند نتیجه ی جراحی بینی استخوانی را نیمه فانتزی ، فانتزی و یا طبیعی انتخاب کنند. امروزه جراحی بینی به صورت طبیعی طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است . خصوصا این عمل برای آقایان بیشتر مورد انتظار است .

انواع بینی

نوع بینی را پزشکان و برخی از افراد آگاه با مطالعه مقالاتی از این دست می توانند از روی برخی از مشخصه های واضح به خوبی تشخیص دهند و اطلاعاتی جامع از چگونگی انجام عمل این نوع بینی کسب کنند.

 1. استخوانی: این نوع بینی از استحکام بالاتری برخوردار است و بیشتر آن با استخوان تشکیل شده است و به صورت کشیده و پوستی بسیار نازک به حدی که استخوان بینی مشخص می شوند
 2. گوشتی: ویژگی های عمده بینی گوشتی با نوکی پهن و پوستی چرب و نسبتاٌ ضخیم و البته غضروفی شناخته می شوند.

جراحی بینی استخوانی 

جراحی بینی استخوانی از آن دسته از عمل های اورژانسی و فوری نیست پس بهتر است با دقت و هوشیاری بالا بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و سپس به انجام این نوع جراحی اقدام کنید. بینی های استخوانی با خصائص منحصر به فردی که دارند به اشکال مختلفی نظیر: فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی انجام می شود. با توجه به میزان بالا تقاضای این نوع از عمل جراحی زیبایی، عمل بینی استخوانی بسیار موفقیت آمیز انجام می شود. هم چنین این نوید را به شما می دهیم که خوشبختانه در کشور ما جراحان بینی به نام و متبحری حضور دارند این شهرت آن ها به حدی است که از کشور های همسایه، تحت عنوان توریسم پزشکی برای عمل بینی به ایران سفر می کنند.

ویژگی های بینی گوشتی 

عمل بینی های گوشتی دارای خاصیت های بارزی می باشند ، ویژگی اصلی این نوع بینی پوست ضخیم و فرم گوشتی بینی است ، این بینی برای قرار گرفتن برروی صورت دارای غضروف های بسیار ضعیفی است بنابراین فرم گرد و یا بزرگی خواهد داشت . همچنین ضخامت بالای پوست بینی باعث می شود که پره ها بسیار بزرگ و نا شکیل قرار بگیرند . از این رو بینی های گوشتی نیز گزینه های مناسبی برای جراحی بینی محصوب می شوند .

ویژگی های بینی طبیعی 

توجه داشته باشید برای داشتن یک بینی عمل شده طبیعی باید ابتدا فاکتور های مهم آن را بشناسید بعد برای انجام آن اقداک کنید. یکی از نکاتی که باعث ایجاد تفاوت بین بینی طبیعی و فانتزی می شود فاصله میان لب بالا و نوک بینی است، در عمل جراحی بینی طبیعی جراح با دقت و مهارت بالای خود سعی می کند این فاصله را بین 90-95 درجه نگهدارد، زیرا میزان این فاصله از سر بالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند و سهمین سر بالا شدن نوک بینی از عوامل اصلی فانتزی بودن فرم بینی است.

علاوه بر این ها در عمل بینی طبیعی قوسی بر پشت بینی مشاهده نمی شود و اندازه بینی با توجه به تمامی اعضای صورت کاهش می یابد نه بیش از حد مقعول آن این نکته سبب برقراری تعادل و تناسب در صورت افراد می شود.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی و استخوانی از نظر ساختار باهم  متفاوت اند. در بینی های استخوانی اشکال ظاهری در پشت بینی به صورت برجستگی و قوز در ناحیه استخوانی بینی دیده می شود اما در بینی های گوشتی اغلب اشکال در سر بینی و به صورت پوست ضخیم و چرب بینی می باشد و بینی نیز فرم خاصی را ندارد که علت آن ضعیفی غضروف های سر بینی می باشد. البته در برخی اوقات این دو فرم بینی به صورت ترکیبی نیز می توانند وجود داشته باشند و نکته ای که حائز اهمیت است این است که تکنیک جراحی این دو فرم بینی و درصد تغییراتی که در هر فرم بینی مد نظر می باشد با هم متفاوت می باشند.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

در جراحی زیبایی بینی گاهی نیاز به تقویت و بازسازی غضروف های بینی می باشد که در این موارد انتخاب اول استفاده از غضروف خود تیغه بینی می باشد که در حین انجام جراحی زیبایی از تیغه بینی غضروف استخراج شده و در محل جدید خود قرار داده می شود.افرادی که قبل جراحی انحراف تیغه بینی را انجام داده اند اغلب این غضروف ها کم می باشد و در این موارد انتخاب دوم ما غضروف لاله گوش و غضروف دنده می باشد که برای استخراج غضروف از هرکدام از این محل ها نیازمند این است که در هرکدام از آن محل ها برش های جداگانه ای داده بشود.

راهکار های داشتن یک بینی خوش فرم و طبیعی با عمل جراحی

همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از راه های زیباتر شدن و تغییر در ظاهر چهره و بینی است و زمانی که این عمل توسط یک جراح بینی حاذق و مجرب انجام شود می توانید به نتایج بسیار خوبی دست یابید. البته علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی می توانید نکات دیگری برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر بگیرید که شامل موارد زیر می باشد:

 • قبل از انجام عمل جراحی بینی از فردی متخصص و مطمئمن در رابطه با نوع پوست و بینی تان مشاوره دریافت کنید، این کار باعث بهتر شدن روند جراحی می شود و علاوه بر آن در جلسات مشاوره ای است که می توانید خواسته و سلیقه تان از شکل بینی پس از عمل را مشخص کنید. در این هنگام تمامی سوالات خود را در رابطه با عمل جراحی بینی می توانید از یو بپرسید این گونه ابهامات ایجاد برطرف می شود.
 • در طول چندین جلسه ملاقات و مراجعه به پزشک تمامی دستورالعمل های قبل از انجام عمل بین یو نکات احتیاطی بعد عمل را بپرسید و بدان آگاه باشید، زیرا رعایت آن ها تاثیر مستقیم در روند بهبودی و نتیجه عمل جراحی برجای می گذارید.

گزیده ای از جراحی بینی

بر اساس آمار ها جراحی بینی به عنوان نخستین عمل زیبایی در ایران شناخته شده است، عملی است به طور همزمان به رفع نقائص و مشکلات تنفسی و اصلاح ظاهر بینی می پردازد. از عمل های که صرفاٌ به قصد زیبایی بینی انجام می شوند تحت عنوان رینوپلاستی هم یاد می کنند. این نوع عمل در تمامی گروه ها سنی و زنان و مردان شایع است و بنا به نوع بینی به دو روش انجام می شود.

روش انجام عمل جراحی بینی

 1. عمل بینی به روش باز: در این روش یک برش از لبه داخلی سوراخ بینی زده می شود و با برشی خارجی پوست بین سوراخ بینی با یکدیگر وصل می شوند.
 2. تکنیک بسته: تمامی برش های مورد نیاز برای دسترسی دادن برای عمل از داخل بینی زده می شود. البته از جمله روش های است که در گذشته بسیار از آن استقبال می شد اما امروزه انجام عمل بینی به روش باز در اولویت قرار دارد.

تمامی اعمال جراحی بینی با هر نوع بینی بر اساس یکی از این دو تکنیک و با توجه به شرایط فیزیکی، مزایای منحصر به فرد هر کدام از آن ها و صلاح دید جراح، صورت می گیرد.

نکاتی طلایی در عمل جراحی بینی

جراح بینی کیست و چه می کند؟

کسی است که سال های گرانبهای از عمر خود را صرف تحصیل علم و تجربه در این زمینه کرده است و بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی به مقطع تخصصی گوش و حلق و بینی در آمده است و بعد با گذراندن مدت زمانی حدود 2 سال  فلوشیپ جراحی بینی را گرفته است.

نتیجه مطلب

مستحضر باشید که با مطالعه نوشتار پیش رو و رعایت تمامی نکات فوق الذکر می توانید به عنوان ضامنی برای سلامتی تان انتخابی هوشمندانه انجام دهید. شما هم می توانید پس از مطالعه به منظور اشاعه فرهنگ آگاهی بخشی های عمومی این نوشتار را با ذکر منبع از وب سایت دکتر مسعود حسن پور در اختیار دوستان و اطرافیان تان قرار دهید.

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

📍آدرس؛ سعادت آبادسروغربی به طرف میدان کتاب ضلع جنوب خیابان جنب بانک تجارت طبقه دهم واحد۴۲

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

تحرک و ورزش بعد از جراحی بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل رینوپلاستی یکی از اقداماتی است که باعث اصلاح قوز و نوک بینی و رفع عیوب ظاهری آن می‌شود. همان طور که میدانید عمل جراحی بینی نیاز به مراقبت های لازم و رعایت نکات بعد از جراحی می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن ورم و...

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

جراحی بینی استخوانی مرحله به مرحله

همانطور که می دانید افراد از آناتومی صورت خاصی برخوردار است. از این رو لازم است پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام جراحی بینی، ابتدا آناتومی صورت بیمار را بررسی کند. اگر یک پزشک متخصص در خصوص زیبایی شناخت کافی نداشته باشد نمی تواند با قرار دادن اجزای...

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

بیهوشی بعد از جراحی بینی چه اثراتی دارد ؟

عمل جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در چهره می باشد، دارای قواعد و اصولی است که ازجانب جراح زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد . یکی از مهمترین موارد برای انجام عمل بینی انتخاب جراح بیهوشی و متخصص بیهوشی است که با دقت و مهارت این اقدام...

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی است که برای افراد دارای بینی استخوانی انجام می شود. به دلیل تفاوت هایی که میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد اقدامات و تکنیک هایی که در روند جراحی بینی استخوانی انجام می شود متفاوت است. در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *