[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

بهترین جراح بینی در سعادت آباد

بهترین جراح بینی در سعادت آباد

اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید و میخواهید یک تغییر بزرگ در چهره تان ایجاد کنید ، بدون شکم عمل بینی می تواند مناسب ترین گزینه باشد . جراحی بینی با توجه به ساختار کلی چهره و البته نیاز فرد به جراحی مد نظر قرار می گیرد، می توانید برای دریافت مشاوره ها در این زمینه از بهترین جراح بینی در سعادت آباد و یا متخصص گوش حلق و بینی دریافت نمایید .

دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی در این رابطه موارد مورد نیاز را ارائه نموده اند .

انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی نیاز است تا شما ابتدا نسبت به اقدام برای عمل زیبایی مطمئن باشید، همچنین نیاز است تا شما نمونه کارهای جراح را به خوبی بررسی نمایید و با دقت به نحوه ی جراحی و نتیجه ی عمل زیبایی بینی تصمیم نهایی برای انتخاب جراح را بگیرید .

دقت داشته باشید که می توانید به صورت حضوری به مطب جراح مراجعه نمایید و از مراجعین و افرادی که به تازگی جراحی انجام داده اند میزان رضایتمندی را جویا شوید همچنین نتیجه ی جراحی بر روی چهره های مختلف را بررسی و مشاهده نمایید .

در طول مراجعه به مطب جراح می توانید ، مشاوره های جراحی را دریافت نمایید . جراح بینی با معاینه دقیق چهره تان تشخیص خواهد داد که نوع بینی شما چیست و چه تغییراتی برای زیباتر شدن نیاز دارد ؟

مشاوره از بهترین جراح بینی در سعادت آباد

همانطور که می دانید پیش از جراحی بینی باید حتما مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت نمایید ، طی جلساتی که با جراح خواهید داشت به موارد زیر پرداخته خواهد شد :

 • نوع بینی و ساختار آن چگونه است ؟
 • چه تغییراتی برای بینی باید مد نظر قرار بگیرد؟
 • ایرادات ظاهری بینی به مواردی است ؟
 • میزان موفقیت جراحی با توجه به ایرادات و مشکلات بینی چقدر خواهد بود ؟
 • تعیین نوع بینی ( گوشتی – استخوانی )
 • بررسی و تعیین میزان ضخامت پوست برای جراحی 
 • بررسی و تعیین مقاومت غضروف ها
 • بررسی مشکلات تنفسی 
 • بررسی وجود قوز روی بینی 
 • بررسی وجود انحراف بینی و یا سابقه شکستگی 
 • و …. 

انواع بینی در جراحی رینوپلاستی

بینی ها انواع مختلفی دارند اما با توجه به ساختار و ظاهر آن ها به دو نوع اصلی :

 • بینی گوشتی
 • بینی استخوانی

تقسیم بندی می شوند .

ویژگی های بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای ظاهر باریک هستند ، این نوع بینی کشیده است و قوز روی آن بسیار مشهود است ، البته لزوما هر بینی استخوانی دارای قوز نمی باشد ، اما می توان در مجموع بینی استخوانی را با غضروف های محکم و پوست نازکی که به همراه دارند تشخیص داد . البته ممکن است بینی دارای ابعاد و مشخصه های مختلفی باشد که در نهایت جراح بینی می تواند به این موارد رسیدگی نماید .

بینی های استخوانی یکی از بهترین نوع بینی برای جراحی هستند چرا که هر تغییری که جراح حین عمل انجام دهد را به خوبی نمایان می سازد ، دقت داشته باشید که جراحی بینی بری افرادی که بینی های استخوانی دارند در صورت داشتن تبحر و تجربه توسط جراح ،دارای نتیجه ای بسیار ایده آل و زیبا خواهد بود .

اغلب افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند نتیجه ی جراحی بینی استخوانی را نیمه فانتزی ، فانتزی و یا طبیعی انتخاب کنند. امروزه جراحی بینی به صورت طبیعی طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است . خصوصا این عمل برای آقایان بیشتر مورد انتظار است .

انواع بینی

نوع بینی را پزشکان و برخی از افراد آگاه با مطالعه مقالاتی از این دست می توانند از روی برخی از مشخصه های واضح به خوبی تشخیص دهند و اطلاعاتی جامع از چگونگی انجام عمل این نوع بینی کسب کنند.

 1. استخوانی: این نوع بینی از استحکام بالاتری برخوردار است و بیشتر آن با استخوان تشکیل شده است و به صورت کشیده و پوستی بسیار نازک به حدی که استخوان بینی مشخص می شوند
 2. گوشتی: ویژگی های عمده بینی گوشتی با نوکی پهن و پوستی چرب و نسبتاٌ ضخیم و البته غضروفی شناخته می شوند.

ویژگی های بینی گوشتی 

عمل بینی های گوشتی دارای خاصیت های بارزی می باشند ، ویژگی اصلی این نوع بینی پوست ضخیم و فرم گوشتی بینی است ، این بینی برای قرار گرفتن برروی صورت دارای غضروف های بسیار ضعیفی است بنابراین فرم گرد و یا بزرگی خواهد داشت . همچنین ضخامت بالای پوست بینی باعث می شود که پره ها بسیار بزرگ و نا شکیل قرار بگیرند . از این رو بینی های گوشتی نیز گزینه های مناسبی برای جراحی بینی محصوب می شوند .

ویژگی های بینی طبیعی 

توجه داشته باشید برای داشتن یک بینی عمل شده طبیعی باید ابتدا فاکتور های مهم آن را بشناسید بعد برای انجام آن اقداک کنید. یکی از نکاتی که باعث ایجاد تفاوت بین بینی طبیعی و فانتزی می شود فاصله میان لب بالا و نوک بینی است، در عمل جراحی بینی طبیعی جراح با دقت و مهارت بالای خود سعی می کند این فاصله را بین 90-95 درجه نگهدارد، زیرا میزان این فاصله از سر بالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند و سهمین سر بالا شدن نوک بینی از عوامل اصلی فانتزی بودن فرم بینی است.

علاوه بر این ها در عمل بینی طبیعی قوسی بر پشت بینی مشاهده نمی شود و اندازه بینی با توجه به تمامی اعضای صورت کاهش می یابد نه بیش از حد مقعول آن این نکته سبب برقراری تعادل و تناسب در صورت افراد می شود.

راهکار های داشتن یک بینی خوش فرم و طبیعی با عمل جراحی

همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از راه های زیباتر شدن و تغییر در ظاهر چهره و بینی است و زمانی که این عمل توسط یک جراح بینی حاذق و مجرب انجام شود می توانید به نتایج بسیار خوبی دست یابید. البته علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی می توانید نکات دیگری برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر بگیرید که شامل موارد زیر می باشد:

 • قبل از انجام عمل جراحی بینی از فردی متخصص و مطمئمن در رابطه با نوع پوست و بینی تان مشاوره دریافت کنید، این کار باعث بهتر شدن روند جراحی می شود و علاوه بر آن در جلسات مشاوره ای است که می توانید خواسته و سلیقه تان از شکل بینی پس از عمل را مشخص کنید. در این هنگام تمامی سوالات خود را در رابطه با عمل جراحی بینی می توانید از یو بپرسید این گونه ابهامات ایجاد برطرف می شود.
 • در طول چندین جلسه ملاقات و مراجعه به پزشک تمامی دستورالعمل های قبل از انجام عمل بین یو نکات احتیاطی بعد عمل را بپرسید و بدان آگاه باشید، زیرا رعایت آن ها تاثیر مستقیم در روند بهبودی و نتیجه عمل جراحی برجای می گذارید.

بهترین جراح بینی استخوانی

صبور باشید

جراحی بینی استخوانی از آن دسته از عمل های اورژانسی و فوری نیست پس بهتر است با دقت و هوشیاری بالا بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و سپس به انجام این نوع جراحی اقدام کنید. بینی های استخوانی با خصائص منحصر به فردی که دارند به اشکال مختلفی نظیر: فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی انجام می شود. با توجه به میزان بالا تقاضای این نوع از عمل جراحی زیبایی، عمل بینی استخوانی بسیار موفقیت آمیز انجام می شود. هم چنین این نوید را به شما می دهیم که خوشبختانه در کشور ما جراحان بینی به نام و متبحری حضور دارند این شهرت آن ها به حدی است که از کشور های همسایه، تحت عنوان توریسم پزشکی برای عمل بینی به ایران سفر می کنند.

در ادامه مطلب ارائه شده توسط دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی  را مطالعه نمایید .

گزیده ای از جراحی بینی

بر اساس آمار ها جراحی بینی به عنوان نخستین عمل زیبایی در ایران شناخته شده است، عملی است به طور همزمان به رفع نقائص و مشکلات تنفسی و اصلاح ظاهر بینی می پردازد. از عمل های که صرفاٌ به قصد زیبایی بینی انجام می شوند تحت عنوان رینوپلاستی هم یاد می کنند. این نوع عمل در تمامی گروه ها سنی و زنان و مردان شایع است و بنا به نوع بینی به دو روش انجام می شود.

روش انجام عمل جراحی بینی

 1. عمل بینی به روش باز: در این روش یک برش از لبه داخلی سوراخ بینی زده می شود و با برشی خارجی پوست بین سوراخ بینی با یکدیگر وصل می شوند.
 2. تکنیک بسته: تمامی برش های مورد نیاز برای دسترسی دادن برای عمل از داخل بینی زده می شود. البته از جمله روش های است که در گذشته بسیار از آن استقبال می شد اما امروزه انجام عمل بینی به روش باز در اولویت قرار دارد.

تمامی اعمال جراحی بینی با هر نوع بینی بر اساس یکی از این دو تکنیک و با توجه به شرایط فیزیکی، مزایای منحصر به فرد هر کدام از آن ها و صلاح دید جراح، صورت می گیرد.

نکاتی طلایی در عمل جراحی بینی

 • رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی که در میزان موفقیت آمیز بودن عمل تاثیر شگرفی بر جای می گذارد.
 • با فردی متخصص در این زمینه در مورد نوع بینی و عمل آن مشورت کنید و این گونه می توانید تمامی سوالات خود را در مورد نحوه عمل مطرح کنید و ابهامات ایجاد شده برطرف شود.
 • در مورد توقع و انتظارات بعد از عمل به جراح خود توضیحاتی ارائه دهید تا به نتیجه دلخواه تان برسید.
 • بهترین جراح بینی استخوانی را انتخاب کنید.
 • بعد از عمل هم در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

جراح بینی کیست و چه می کند؟

کسی است که سال های گرانبهای از عمر خود را صرف تحصیل علم و تجربه در این زمینه کرده است و بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی به مقطع تخصصی گوش و حلق و بینی در آمده است و بعد با گذراندن مدت زمانی حدود 2 سال  فلوشیپ جراحی بینی را گرفته است.

چرا انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی اهمیت دارد؟

اگر کسی که عمل بینی استخوانی انجام می دهد و از بهترین جراح بینی استخوانی کمک نگرفته باشد ممکن است از نتایج حاصله از عمل رضایت کافی را کسب نکند و یا قوز بینی بزرگ یا کوچک شده باشد ممکن است با توجه به نارضایتی از جراحی اولیه، کار به عمل ثانویه یا ترمیمی بینی کشیده شود که هزینه، وقت و شاید درد بیشتری را متحمل شوید. پس برای جلوگیری از بروز این خسارات بهتر است انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

بهترین جراح بینی را چگونه بشناسیم؟

برای انتخاب بهترین جارح بینی می توانید مطالعه و تتحقیق کنید و یا از طریق تهیه لیستی متشکل از معیار های انتخاب خود اقدام به یافتن کنید. در این مبحث ما برای سهولت و راحتی در کار شما یک سری خصوصیات مثبت را به صورت عمومی، تنظیم کرده ایم. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این خصوص کسب کنید.

تمامی این فاکتور ها را می توانید با سرچ در موتور های جستجوگر هوشمند مانند: گوگل و مطالعه مطالب وب سایت های رسمی و معتبر پزشکان و حتی مراجعه حضوریو تحقیقات میدانی کسب کنید. برخی از افراد هم با آشنایان، دوستان و اقوام مشورت می کنند.

شما می توانید به صورت حضوری به مطب دکتر مسعود حسن پور مراجعه نمایید و میزان رضایتمندی مراجعین را به صورت زنده جویا شوید . در طی مراجعات حضوری شما می توانید افرادی که بینی هایی مشابه به شما داشته اند را مشاهده نمایید و نتیجه ی تقریبی و نسبی از جراحی بینی خود را حدس بزنید .

البته در مشاوره های صادقانه ای که جراح به شما ارائه می دهد ، میزان موفقیت از جراحی بینی و تغییراتی که بر روی چهره تان ایجاد می شود را تخمین زده و به شما اطلاع می دهند . در بسیاری از موارد نیاز است تا شما با واقعیت های جراحی زیبایی بینی آشنا باشید تا بتوانید تصمیم بهتر و درست تری نسبت به انتخاب جراح بگیرید .

فاکتورهای مهم در یافتن بهترین جراح بینی

 • بررسی کارنامه پژوهشی و تحصیلی پزشک
 • تخصص و تجربه همانند دو بال یک پرنده، برای پزشک ضروری اند.
 • عمل های موفقیت آمیز بسیاری انجام داده باشد.
 • پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای و سوگند نامه پزشکی
 • خوش رویی و اعتبار
 • در برخورد های منافع و سلامتی بیمار را ارجح بداند.
 • در دریافت حق ویزیت انصاف را رعایت کند.
 • دسترسی موقعیت مکانی مطب به محل سکونت تان

نتیجه مطلب

مستحضر باشید که با مطالعه نوشتار پیش رو و رعایت تمامی نکات فوق الذکر می توانید به عنوان ضامنی برای سلامتی تان انتخابی هوشمندانه انجام دهید. شما هم می توانید پس از مطالعه به منظور اشاعه فرهنگ آگاهی بخشی های عمومی این نوشتار را با ذکر منبع از وب سایت دکتر مسعود حسن پور در اختیار دوستان و اطرافیان تان قرار دهید.

دکتر مسعود حسن پور متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تهران و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

📍آدرس؛ سعادت آبادسروغربی به طرف میدان کتاب ضلع جنوب خیابان جنب بانک تجارت طبقه دهم واحد۴۲

تلفن : 021۲۸۴۲۸۰۵۶آدرس اینستاگرام

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد. اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و ... داشته...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *