دکتر مسعود حسن پور 4 عمل بینی استخوانی 4 جراحی بینی استخوانی و نتایج آن ( فیلم + عکس )
مدت زمان مطالعه29 دقیقه

جراحی بینی استخوانی و نتایج آن ( فیلم + عکس )

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۳.۷]
مدت زمان مطالعه۲۹ دقیقه

بینی های استخوانی معمولاً کیس های مناسبی برای جراحی بینی فانتزی، عروسکی و نیمه عروسکی می باشند. زیرا به علت بافت غضروفی این بینی ها دست جراح بینی برای فرم دادن به بینی بسیار باز است.  اما معمولاً یک جراح بینی خوب مدلی را برای بینی شما بر می گزیند که بیش ترین تناسب را با سایر اجزا صورت شما داشته و در عین حال طبیعی بودن بینی شما حفظ گردد. پیشنهاد می گردد که برای انجام جراحی بینی با مدلی خاص بیش از حد پا فشاری نکنید.امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از عمل های پرطرفدار در بین افراد می باشد، اما انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند بینی خود را فانتزی و یا نیمه فانتزی جراحی نمایند .

جراح بینی مسلماً بهترین شخصی است که با توجه به علم زیبایی شناختی می تواند شما را در انتخاب مدل مناسب بینیتان همراهی نماید. شما می توانید در جلسات مشاوره ای که پیش از جراحی بینی ترتیب داده می شود، در مورد مباحثی همچون عوارض ناشی از جراحی بینی، تکنیک مورد استفاده برای جراحی و نتیجه نهایی عمل با جراح بینی خود صحبت نمایید.

جراحی بینی برای افرادی که دچار وسواس فکری هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا این دسته از افراد از هر نتیجه ای بعد از جراحی راضی نخواهند بود. اما در مستند ارائه شده می توانید رضایتمندی مراجعه کننده عزیزمان، از جراحی بینی را به خوبی مشاهده نمایید .

جراحی بینی استخوانی

محتوا پنهان
 1. 1 جراحی بینی استخوانی
  1. 2 ویژگی بینی استخوانی
  2. 3 نتایج جراحی بینی استخوانی
   1. 4 جراحی بینی از روی عکس
  3. 5 مراحل جراحی بینی استخوانی
 2. 6 تفاوت بینی استخوانی و گوشتی
  1. 7 بینی استخوانی
  2. 8 بینی گوشتی
  3. 9 روش های جراحی بینی استخوانی
   1. 10 جراحی بینی به روش باز
   2. 11 جراحی بینی روش بسته
   3. 12 کدام روش جراحی مناسب تر است؟
 3. 13 لزوم جراحی بینی
 4. 14 مراقبت های قبل از جراحی بینی
  1. 15 مشاوره قبل از جراحی بینی
  2. 16 مراقبت های بعد از جراحی بینی
   1. 17 اولین اقدام بعد از عمل جراحی بینی
   2. 18 راه هایی برای از بین بردن تورم بینی
   3. 19 چسب زدن بعد از عمل بینی
   4. 20 استحمام بعد از عمل بینی
   5. 21 خوابیدن بعد از جراحی بینی
   6. 22 ورزش بعد از جراحی بینی
    1. 23 کی میتونم باشگاه برم ؟
    2. 24 شنا کردن بعد از جراحی بینی
   7. 25 رژیم غذایی بعد از جراحی بینی
   8. 26 سیگار و قلیان بعد از عمل بینی
   9. 27 مدت زمان عمل بینی استخوانی
  3. 28 تزریق کورتون بعد از جراحی بینی
  4. 29 عوارض احتمالی جراحی بینی استخوانی
   1. 30 بازگشت پذیری جراحی بینی
 5. 31 انتخاب جراح بینی استخوانی
  1. 32 تخصص و تبحر جراح
  2. 33 سابقه جراحی پزشک
  3. 34 تکنیک های منحصر به فرد جراح
 6. 35 بهترین جراح بینی استخوانی
  1. 36 بهترین جراح بینی استخوانی تهران کیست؟
 7. 37 سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

داشتن بینی بزرگ و بد شکل و داشتن مشکلات تنفسی مختلف، همواره افراد را انجام جراحی های زیبایی بینی ترغیب می کند. به طور کلی عمل جراحی بینی به منظور تغییر شکل به بخش های مختلف بینی نوک، پل و سوراخ های بینی و همچنین کوچک تر و بزرگ تر کردن بینی و برطرف کردن مشکلات تنفسی توسط بهترین جراح بینی استخوانی در تهران  انجام می شود.

بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن در حفظ و سلامتی افراد می باشد. در واقع بینی به عنوان مهم ترین عضو تنفسی نقش مهمی  در راحت تر نفس کشیدن، گرم کردن و مرطوب کردن هوای تنفسی را دارد.

تعداد بسیار زیادی از افراد خصوصا جوانترها که به جراحان بینی مراجعه می کنند با هدف بهبود ظاهر بینی می باشد در صورتی که تعداد زیادی از افراد هستند که ضمن اینکه به شکل ظاهری بینی اهمیت می دهند، مشکلات عملکردی هم دارند و می خواهند این مشکلات نیز برطرف شود.

ویژگی بینی استخوانی

بینی استخوانی با قوز روی آن مشخص می باشد اما ممکن است حتی مشخصه ای مانند قوز را به همراه نداشته باشد . این نوع بینی اغلب با پوس نازک و غضروف محکمی که دارد قابل تشخیص خواهد بود . بینی استخوانی دارای پوستی با ضخامت کم می باشد . نتیحه ی جراحی برای این نوع بینی بسیار ایده آل خواهد بود اگر بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مشاوره های لازم در این خصوص را به شما ارائه نماید .

بینی استخوانی را به بینی عقابی هم تشبیه می کنند ، استخوان بسیار محکم و پوست نازک آن نیاز به تراش استخوان با ظراقت بسیار بالایی دارد ،این تبحر و تخصص توسط جراح زیبایی بینی انجام می شود . در نظر داشته باشید که تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی توسط همین پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود . می توانید در این مقاله فیلم جراحی بینی استخوانی را مشاهده نمایید .

جراحی زیبایی بینی در گذشته دارای تکنیک های ساده تر و البته پیچیدگی های کمتری بود که امروزه روش های جراحی با رشد تکنولوژی نیز تغییرات چشمگیری به همراه داشته است.

بینی استخوانی به دلیل بافت غضروفی و پوست نازک آن، مورد ایده آلی برای فرم دهی بینی محسوب می شود. اما تنها کیس جراحی بینی نمی تواند در نتیجه مثبت نهایی جراحی تأثیر گذار باشد. میزان تخصص و تجربه جراح بینی، مراقبت های پس از جراحی، وضعیت جسمانی و سلامتی فرد، مدلی که برای جراحی بینی انتخاب نموده اید و تکنیک جراحی  می توانند از عوامل تدثیر گذار بر نتیجه جراحی بینی استخوانی باشند. هر چند که ممکن است فردی با شرایط مناسب برای جراحی ببینی استخوانی مراجعه کرده ولی به دلیل عدم تبحر لازم جراح بینی، نتایج مثبتی حاصل نگردد.

جراحی بینی بسیاری از اوقات ممکن است در نتیجه کجی ها و انحرافاتی که در تیغه میانی بینی وجود دارد و احیانا وجود شکستگی های قدیمی در استخوان بینی و کجی هایی که در غضروف های داخلی بینی وجود دارد مشکلات تنفسی را به وجود آورد که حتما لازم است در حین عمل جراحی زیبایی مشکلات عملکردی نیز تصحیح شود. بنابراین آنچه که در درجه اول اهمیت دارد این است که نه تنها مشکلات عملکردی، همزمان با مشکلات ظاهری بینی تصحیح می شود بلکه بایستی در حین عمل جراحی زیبایی بینی  به استفاده از تجربه های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران نیز مشکلات عملکردی برای فرد به وجود نیاید.

بینی های استخوانی ظاهر زیبایی بعد از جراحی خواهند داشت ، پوست نازک این بینی تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را بروز می دهد و می توان فرم این بینی را فانتزی و یا  عروسکی نمود . اما امروزه جراحی بینی به صورت نچرال و طبیعی  طرفدران بیشتری دارد که می تواند علاوه بر فرم ساده ای که به بینی می دهد، چهره را زیبا و شاداب نماید .

انجام جراحی زیبایی بینی در وهله اول باید به منظور حفظ و یا بهبود
روند تنفس انجام شود. این بدین معنا نخواهد بود که فردی که به جراح بینی برای
جراحی بینی مراجعه می نماید، صرفا به بیماری های تنفسی مبتلا است. بلکه اصلا این
طور نیست. افرادی که به منظور جراحی زیبایی بینی نیز به جراح بینی مراجعه می کنند، نباید بعد از انجام جراحی به بیماری های تنفسی مبتلا شوند.

نتایج جراحی بینی استخوانی

نتایج جراحی بینی استخوانی معمولاً موفق و مورد رضایت مراجعین می باشد، اما باید به یک نکته دقت داشته باشید که شما باید انتظارات منطقی از نتیجه عمل داشته باشید .در هر صورت بینی شما بعد از جراحی به بهترین نوع خود تبدیل خواهد شد. اما این نتیجه بهترین بینی نسبت به قبل از عمل شما خواهد بود نه بهترین بینی نسبت به دیگران.

اگر انتظار دارید که بینی شما بهترین و از همه افراد زیباتر باشد درخواست شما کاملاً غیر منطقی و انتظارات شما واقع بینانه نخواهد بود. به همین منظور توصیه می شود که افرادی که دچاره حساسیت های روحی و یا وسواس فکری هستند، این جراحی را انجام ندهند. چرا که مدام در حال بررسی و مقایسه بینی خود با دیگران خواهند بود. نتیجه جراحی بینی استخوانی کاملا منحصر به فرد بوده و هیچگاه دو نفر، بینی یک شکل و یکسانی بعد از جراحی نخواهند داشت.

جراحی بینی از روی عکس

در برخی از موارد مراجعین قبل از جراحی بینی همراه خود عکس و یا تصویری از بازیگران و یا افراد مورد علاقه شان به جراح بینی نشان می‌دهند و خواستار این هستند که نتیجه جراحی کاملا مشابه با تصویر مورد نظر باشد. باید به این مسئله توجه داشته باشید که ساختار و فرم بینی در افراد مختلف متفاوت است و هیچگاه نمی توان از روی یک مدل جراحی بینی را انجام داد.

اگر به طور مثال ساختار و ضخامت پوست و همچنین فرم بینی شما و فرد مورد نظر که می خواهید بینی شما شبیه به ایشان شود، شرایط یکسانی داشته باشد نتیجه ی جراحی مقداری شبیه به هم شود، اما یقین داشته باشید که نتیجه دقیقا مانند هم دیگر نخواهد شد، بنابراین از تقاضای چنین مواردی در زمان مراجعه خودداری نمایید.

مراحل جراحی بینی استخوانی 

جراح بینی با انتخاب و استفاده از تکنیک های روز دنیا و البته روش جراحی منحصر به فرد خود می تواند بینی زیبا و متناسب با چهره تان را ایجاد نماید . نتیجه ی حاصل از جراحی بینی استخوانی حدود دو یا سه ماه بعد از عمل زیبایی قابل مشاهده است ، زیرا در روزهای ابتدایی بینی همچنان دارای ورم می باشد و آثار نهایی را به خوبی نمایش نمی دهد . اما با گذر زمان و از بین رفتن التهابات و تورمات ناشی از جراحی می توانید نتیجه نهایی را به خوبی مشاهده کنید و از داشتن چهره ایده آل و زیبای جدید خود لذت ببرید . همچنین در صورتی که فرد دارای مشکلات تنفسی باشد نیز باید با بررسی دقیق نسبت به درمان بیماری های تنفسی که در اثر گرفتگی ها یا پلیپ ایجاد شده است ، اقدامات لازم را مد نظر قرار دهد .  

از مهمترین اهداف دیگر جراحی زیبایی بینی، ایجاد تناسب بین اجزای صورت است. زیرا باید تمامی اجزای صورت و بین با هم متناسب باشند تا کاملا طبیعی جلوه کند. به همین دلی افراد زیادی به دنبال جراح بینی هستند که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند

با مراجعه به جراح بینی می توانید مشاوره های لازم در خصوص نوع بینی و تغییرات لازم برای جراحی را دریافت نمایید .

طی جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی پزشک به شما خواهد گفت که نتیجه جراحی تا چه میزان موفقیت آمیز خواهد بود و چه تغییراتی برای داشتن یک بینی زیبا و بدون نقص مورد نیاز است .دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی در این رابطه موارد مورد نیاز را ارائه نموده اند.

مرحله اول : انتخاب تکنیک و تعیین تغییرات لازممرحله دوم : ایجاد برش و انجام جراحیمرحله سوم : بخیه زدن بینی 

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی 

بینی استخوانی غضروف های محکم و پوست نازکی دارد. از این رو با شکاف بینی می توان فرم دلخواه و متناسب با چهره فرد را ایجاد نمود و البته پوست نازک این نوع بینی تغییرات ایجاد شده در جراحی را به خوبی نشان می دهد . این نوع بینی توسط بهترین جراح بینی استخوانی قابل تشخیص است.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند معمولا از قوز روی بینی و یا انحراف و بلندی بیش از اندازه ی آن شکایت دارند. در نتیجه با مراجعه به جراح بینی و دریافت مشاوره های لازم در خصوص لزوم و یا عدم لزوم جراحی بینی و همچنین میزان تغییرات بعد از جراحی بینی می تواند از مزایای این جراحی بهره مند گردند .

چند عامل در نوع بینی تاثیر گذار است :

 • پوست بینی
 • غضروف بینی
 • ضخامت بینی

با توجه به موارد نام برده انواع بینی شامل:

 • بینی استخوانی
 • بینی گوشتی

خواهد بود که جراحی زیبایی بینی برای هر نوع از بینی ها متفاوت می باشد تشخیص نوع بینی یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان جراحی باید مد نظر قرار بگیرد . ابتدا جراح با معاینه دقیق بینی ،ضخامت پوست  رو بررسی می نماید و استحکام و قدرت غضروف های بینی را بررسی می نماید . از این رو با توجه به نوع بینی که گوشتی یا استخوانی است . تصمیمات لازم در خصوص میزان تغییرات و نحوه ی ایجاد تغییرات در بینی را می گیرد .

عکس جراحی بینی

خانم با جراحی بینی

بینی استخوانی

بینی استخوانی با قوز روی آن مشخص می باشد اما ممکن است حتی مشخصه ای مانند قوز را به همراه نداشته باشد . این نوع بینی اغلب با پوس نازک و غضروف محکمی که دارد قابل تشخیص خواهد بود . بینی استخوانی دارای پوستی با ضخامت کم می باشد . نتیحه ی جراحی برای این نوع بینی بسیار ایده آل خواهد بود اگر بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مشاوره های لازم در این خصوص را به شما ارائه نماید .

بینی استخوانی را به بینی عقابی هم تشبیه می کنند ، استخوان بسیار محکم و پوست نازک آن نیاز به تراش استخوان با ظراقت بسیار بالایی دارد ،این تبحر و تخصص توسط جراح زیبایی بینی انجام می شود . در نظر داشته باشید که تمامی تغییرات ایجاد شده حین جراحی توسط همین پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود . می توانید در این مقاله فیلم جراحی بینی استخوانی را مشاهده نمایید .

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست بسیار زخیم و غضروف ضعیف هستند.زمانی که پوست بینی زخیم باشد نمی توان تغییر زیادی در بینی ایجاد نمود و هرچقدر تیغه ی بینی نازک و کوچک شود باز هم پوست کلفت بینی اجازه نمی دهد بینی فرم خیلی نازکی به خود بگیرد . نتیجه ی جراحی بینی های گوشتی یک بینی عروسکی یا فانتزی نخواهد بود بنابراین باید بیمار توقع منصفانه و منطقی از جراحی بینی گوشتی داشته باشند .

در حین جراحی بینی گوشتی نکته مهمتر از جانب جراح باید مد نظر قرار بگیرد ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت است این مسئله به قدری مورد اهمیت است که با کوچکترین سهل انگاری و یا خطا ممکن است چهره فرد دچار آسیب و به‌هم‌ریختگی ظاهری بشود

روش های جراحی بینی استخوانی

امروزه جراحی زیبایی بینی یا همان عمل راینوپلاستی در بین افراد بسیار افزایش پیدا کرده است. و علت آن پیشرفت روز افزون تکنیک ها و شیوه های انجام جراحی زیبایی بینی است.

بینی قسمتی مهم از صورت هر فرد است، که انجام جراحی زیبایی می تواند تاثیر بسزایی بر روی ظاهر فرد داشته باشد.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص جراحی زیبایی بینی برای افراد به وجود میاید این است که جراحی به روش باز یا بسته بهتر است؟

کدام یکی از این دو شیوه جراحی مناسب تر است؟ کدام یک نتیجه مطلوب تری خواهد داشت؟ تفاوت این دو روش جراحی چیست؟

جراحی راینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی، با دو شیوه جراحی  باز و بسته انجام می شود. در واقع تفاوت جراحی باز و بسته، نحوه دسترسی جراح به ساختار استخوانی،اسکلتی وغضروفی بینی است. و به دلیل اینکه اغلب مشکلات بینی در قسمت خارجی،مربوط به ساختار استخوانی و اسکلتی بینی است، چگونگی دسترسی به اسکلت بینی می تواند تاثیر بسیاری در نتیجه جراحی داشته باشد.

در جراحی بینی استخوانی ممکن است برای برطرف کردن قوز و انحراف بینی بخشی از بافت استخوانی و غضروفی برداشته و یا به آن اضافه گردد.  جراح بینی در پروسه عمل با ایجاد برش در اطراف بینی و برای دسترسی بیش تر به بافت داخلی بینی، پوست رویی بینی را بر می دارد.

برای از بین بردن بر آمدگی های زائد روی بینی و همچنین فرم دهی هر چه بیش تر آن، جراح بینی اقدام به سوهان زدن بینی با ابزارهای مخصوصی می نماید. با استفاده از این تکنیک می توان به راحتی بینی را به فرم مطلوب درآورده و آن را قرینه سازی نمود. پس از پایان جراحی، جراح بینی از بانداژ مخصوصی به اسم تامپون برای فیکس کردن استخوان بینی استفاده می کند.

در گذشته بیشتر از روش بسته برای جراحی راینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) توسط پزشکان استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت و دستیابی به روش های جدید، از شیوه باز بیشتر استفاده می شود.

اما انتخاب شیوه جراحی به نوع بینی، ایرادات و ناهنجاری های بینی و خواسته های بیمار توسط پزشک انجام میشود.

جراحی بینی به روش باز

 جراحی راینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) به روش باز را به اصطلاح دسترسی اکسترنال(دسترسی خارج از بینی) نیز می گویند.

در این روش جراحی، برش کوچکی در  قسمت ستون میان حفره های بینی( کلوملا) ایجاد می شود. و توسط این برش ایجاد شده پزشک پوست بینی بالا می دهد که باعث می شود که پزشک با دقت بیشتر به استخوان ها و غضروف بینی دسترسی داشته باشد و در حالت بهتری بر روی استخوان ها و غضروف ها کار کند و بر آنها کاملا تسلط داشته باشد.

دراین روش اصلاح قرینگی بینی، پیوند غضروفی،طول بینی،کوفتگی و نوک بینی  بینی بهتر انجام می شود. و جراحی ترمیم بینی نیز فقط با روش باز امکان پذیر است.

اگر بخواهیم درخصوص تورم و روند بهبودی بگوییم باید گفت که تورم و دوره بهبودی  در جراحی بینی با روش باز بیشترو طولانی تر از روش بسته است.

اما به دلیل نتیجه مطلوب و دسترسی راحت تر پزشک بر روی بینی در  جراحی بینی باز، اکثرا پزشکان از این روش جراحی استفاده می کنند.

جراحی بینی روش بسته

جراحی راینو پلاستی به روش بسته که در اصطلاح به آن دسترسی  اندونازال( دسترسی از داخل بینی) گفته می شود.

 این روش جراحی راینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) برعکس جراحی بینی با روش باز است، برش های لازم در داخل حفره های بینی انجام می شود و پوست بینی توسط یک ابزار کمی  بالا نگه داشته می شود و پزشک کارش را انجام می دهد.

اما در این روش به دلیل محدود بودن دید پزشک و نداشتن تسلط کامل بر استخوان ها و غضروف ها، قدرت مانور و تراشیدن استخوان بینی و فرم دادن ظاهر بینی سخت تر می شود. بنابراین اگر بینی دارای مشکلات و ایرادات بسیار باشد استفاده از این روش  نتیجه بسیار مطلوبی نخواهد داشت.

روش بسته معمولا برای کسانی که در نوک بینی خود نیاز به اصلاح و دستکاری ندارند استفاده می شود و برای از بین بردن قوز بینی کاربردی تر است.

لازم است بدانید که در شیوه جراحی بینی بسته هیچگونه برشی بر روی سطح  پوست بینی زده نمی شود.

در این روش تورم بینی، صورت،زمان بهبودی و دوره نقاهت کمتر است.

کدام روش جراحی مناسب تر است؟

هر دو روش از نظر علمی روش های صحیحی هستند.اما نمی توان گفت که کدام نسبت به دیگری برتری دارد و هرکدام مزایا و معایبی دارند.

برای مثال جراحی بینی به روش باز برای کسانی نیاز به تغییرات گسترده در بینی و نوک بینی دارند بهتر است زیرا که در این روش پزشک تسلط بیشتری بر روی استخوان ها دارد و با دست باز تر و دید بهتر می تواند کارش را انجام دهد؛ اما دوره بهبودی سخت تر و بیشتر است.

اما در روش بسته به علت دید کم، اصلاحات کوچک تری انجام می شود اما نسب به جراحی باز راحت تر است. زمان جراحی،دوره نقاهت،بهبودی و تورم نیز کمتر از روش باز است.

به طور کلی انجام جراحی با استفاده از این دو روش، به شرایط و نوع بینی بیمار بستگی دارد. هرکدام می توانند با توجه به شرایط نتیجه ای مطلوب تری نسبت به دیگری داشته باشند.

 • به مدت ۷ روز استحمام نکنید زیرا که گچ بینی تا ۷ روز نباید خیس شود.
 • به گچ و پانسمان بینی دست نزنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به صورت مرتب مصرف کنید.
 • از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.زیرا که باعث مختل شدن روند ترمیم و بهبود بینی می شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از ایجاد فشار بر روی بینی خودداری کنید.
 • کنار بخیه های بینی پماد مخصوص تجویز شده توسط پزشک را بزنید.

نکته مهم : 

اما شما باید برای تشخیص روش مناسب جراحی بینی خود، حتما باید با پزشک مشورت کرده. پزشک با توجه به شرایط، نوع بینی، ایرادات بینی و مشکلات بینی وخواسته های شما از تکنیک مناسب در جراحی استفاده خواهد کرد.

لزوم جراحی بینی 

آیا هر کسی که تقاضای عمل جراحی زیبایی بینی را دارد حتما باید عمل بینی انجام بدهد؟

پاسخ خیر است. بسیاری از اوقات افراد تصور می کنند به واسطه اینکه بینی در بخش میانی و سانترال صورت قرار دارد، اکثر مشکلات و نازیبایی که در صورت وجود دارد به علت شکل ظاهر بینی می باشد. در صورتی که چنین نمی باشد و اگر یک تفکر درست و تصویر درست از بخش های مختلف صورت بیمار داشته باشیم مشخص می شود ممکن است مشکل اساسی فرد جای دیگری باشد.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

 

 

مشاوره قبل از جراحی بینی

پیش از انجام جراحی بینی برای انتخاب جراح مناسب ، نیاز است تا شما جلسات مشاوره و معاینه تخصصی داشته باشید . این اقدام باعث می شود که شما درک بهتری از جراحی ، نوع بینی تان ، تغییرات قابل انجام و نتیجه ی نسبی بعد از عمل داشته باشید .

معایناتی که در طول جلسات مشاوره ای انجام می گیرند، شامل چک کردن:

 1. اندازه
 2. شکل
 3. ضخامت و تقارن
 4. وجود انحراف در تیغه
 5. ضخامت پوست روی بینی

مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معمولاً جهت بررسی حالت قبل و بعد از  جراحی بینی استخوانی تعدادی عکس های پزشکی از مدل بینی شما تهیه می گردد.این تصاویر در صورتیکه سه بعدی تهیه گردند، می توانند کمک شایانی در تعیین مدل بینی مد نظر شما نمایند.
جراح بینی با توجه به تسلطی که بر روی علم زیبایی شناختی دارد، بینی شما را از زوایای مختلف، نیم رخ و تمام رخ مورد بررسی قرار می دهد. این عکس ها مسلماً می توانند کمک شایانی به روند انتخاب تکنیک جراحی نمایند.

دریافت مشاوره های پیش از انجام جراحی زیبایی بینی ، توسط متخصص گوش و حلق و بینی می تواند تاثیرات بسزایی در میزان رضایتمندی شما بعد از عمل بینی داشته باشد.

با معاینه دقیق بینی شما و ملاحظات لازم خاطرنشان خواهد نمود که نتیجه جراحی به چه صورت خواهد بود و بینی شما چه مشکلات آناتومی دارد که باید حین جراحی برطرف شود.

مشاوره های پیش از انجام جراحی بینی شامل مواردی است که در آن شما به یک تصمیم نهایی خواهید رسید، این تصمیم با آگاهی از نوع بینی فرم کلی آن مشکلات ظاهری و یا تنفسی آن وجود و یا عدم وجود پولیپ بینی می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی 

  اگر جزو اون دسته از افراد هستین که به تازگی عمل زیبایی بینی انجام دادین و خیلی نگران این مساله هستین که فرم بینی تون خیلی خوب حفظ بشه و آسیبی تو دوره نقاهت به بینی وارد نشه حتما مطلب ارائه شده زیر رو بخونید چون مطالب خیلی مفید و نکات طلایی بعد از عمل جراحی بینی رو در اختیارتون میزاره   عمل جراحی بینی حدودا دو ساعت زمان لازم داره ، در حالی که دوره ی نقاهت بعد از اون طولانی تر هست و البته باید توجه داشت که مراقبت های بعد از عمل نقش خیلی مهمی تو زیبایی بینی ، فرم اون ، و البته سلامت بدن داره . باید دقت داشته باشید که اقدامات بعد از عمل بینی رو به درستی و اصولی انجام بدین تا بعد از گذشت دوره نقاهت از داشتن زیبایی ظاهری و سلامتی لذت ببرید .

بعد از جراحی بینی چه کارهایی لازم است

توضیحات تکمیلی ویدئو فوق رو خدمتتون ارائه میدیم :   

اولین اقدام بعد از عمل جراحی بینی 

  بعد از مرخص شدن از کلینیک  مهم ترین کار ، تهیه یک کمپرس سرد است که در ۴۸ ساعت اولیه بر روی بینی و گونه و اطراف چشم ها قرار میگیره . این کمپرس شاید در ساعت های اولیه بعد از عمل ناخوشایند باشه ، اما تاثیر به سزایی در کبودی و تورم بعد از عمل خواهد داشت . به راحتی می توانید از این وسیله مفید استفاده کنید تا به میزان قابل توجهی از کبودی و تورم بعد از عمل کاهش بدید . به یاد داشته باشید که دوره ی نقاهت  یه دوره ی کوتاه تقریبا سه یا چهار روزه است ، تا زمانی که گچ یا اسپیلنت بینی برداشته نشده حتما از کمپرس سرد استفاده  کنید تا بعد از برداشتن گچ دچار نگرانی نشوید. به توصیه بهترین جراح بینی استخوانی در تهران ، کمپرس جریان خون در زیر پوست رو کنترل می کنه و مانع از خونریزی بینی هم میشه ، همینطور باعث از بین رفتن درد و ورم بینی میشه . از این رو استفاده از اون خیلی توصیه میشه تا بتونید دوره ی نقاهت بدون دردسری رو طی کنید .  

اولین نکته بعد از جراحی بینی
استفاده از کمپرس بعد از عمل زیبایی بینی

استفاده از کمپرس سرد بعد از جراحی باعث کاهش تورم و کبودی می شود

راه های کاهش ورم بینی

البته باید توجه داشته باشید که میزان کبودی و تورم هایی که بعد از عمل بینی ایجاد میشه بستگی به نوع بینی و میزان تغییراتی که در طی جراحی در اون ایجاد شده داره و ممکنه که بعد از عمل، بینی یک فرد کاملا کبود و متورم باشه در حالی که فرد دیگری، هیچ کبودی نداشته باشه .  

راه هایی برای از بین بردن تورم بینی 

مهم ترین راه کار ها برای از بین بردن کبودی و  کاهش ورم بینی به توصیه بهترین جراح بینی در تهران شامل موارد زیر است :

 • استفاده از کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اولیه
 • بالا نگه داشتن سر با استفاده از یک بالشت بلند
 • عدم بلند کردن وسایل سنگین  و یا وارد کردن فشار به سر
 • مصرف دارو و مسکن  در ساعات دقیق و مشخص شده توسط دکتر
 • عدم خندیدن و یا صحبت کردن زیاد در روزهای ابتدایی
 • عدم دستکاری و برداشتن گچ روی بینی
 • پیروی کردن از توصیه های جراح که در جلسات مشاوره اعلام شده
 • استفاده از غذاهای سوپی و مایع که نیازی به جویدن و فشار ندارد
 • استفاده از مسواک نرم و کوچک برای شستشوی دندان
 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

برداشتن گچ روی بینی

چسب زدن بعد از عمل بینی

بعد از گذشت یک هفته ، حالا نوبت این میرسه که گچ روی بینی رو بردارید. با برداشتن گچ از روی بینی تمامی تغییراتی که جراح بینی، در بینی شما ایجاد کرده به خوبی نمایان میشه . این لحظه شاید استرس و اضطراب زیادی برای شما به همراه داشته اما در نهایت شما با چهره ی جدید و جذابتون آشنا می شید . البته قضاوت برای نتیجه ی جراحی خیلی زود خواهد بود و شما باید حدودا یک یا دو ماه صبر کنید تا نتیجه ی نهایی بعد از عمل رو بررسی کنید .

هشدار برای مراقبت از گچ بینی

نکاتی مهم در رابطه با برداشتن گچ از روی بینی

برداشتن گچ از روی بینی اقدامی مهم هست که حتما باید توسط جراح زیبایی بینی تون  یا ( بهترین جراح بینی استخوانی در تهران ) انجام بشه . بعد از برداشتن گچ، نیاز است تا مقداری ماساژ به بینی داده بشه ، این اقدام که یک کار کاملا تخصصی هست توسط جراح بینی انجام میشه ، این کار شاید کمی دردناک باشه اما به آرومی و با رعایت اصول انجام خواهد شد . حالا نوبت به چسب زدن روی بینی میرسه ! برای چسب زدن روی بینی ، جراح زیبایی بینی توصیه ها و آموزش های لازم رو در اختیارتون قرار میده و چسب مخصوص رو به صورت هم زمان بر روی بینی قرار میده . برای یادآوری بیشتر درباره ی نحوه ی چسب زدن بینی بعد از عمل ویدئوی زیر رو براتون آماده کردیم :

    به یاد داشته باشید که چسب زدن روی بینی باید به صورت اصولی و صحیح انجام بشه ، تاثیر چسب بر فرم بینی  بسیار زیاد خواهد بود و البته نقش به سزایی در محافظت از بینی شما در مقابل ضربه و آسیب داره .

زمانی که شما چسب روی بینی تون قرار داره به نوعی به دیگران هشدار میدید که من تازه عمل جراحی بینی انجام دادم و در برخورد با من ملاحظات لازم رو داشته باشید، اینجوری از صدمه دیدن و یا برخورد نا خواسته جلوگیری میکنید .

چسب زدن بینی بعد از عمل

تکینک های چسب زدن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معمولا نیاز است تا حدود یک ماه ونیم بعد از عمل بینی از چسب به صورت مداوم استفاده کنید ، البته تشخیص این امر بستگی به شرایط شما و جراحی انجام شده داره . در برخی از موارد نیاز است تا شما تا مدت ۶ ماه به صورت شبانه از چسب بینی استفاده کنید . معمولا بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری به چسب زدن نیاز دارن و البته باز هم تاکید می کنیم که این اقدام به توصیه جراح زیبایی بینی بستگی داره.   در ادامه لازمه تا نکاتی مهم رو در خصوص چسب بینی بدونید : اول اینکه :  چسب زدن زیاد بینی باعث تغییر فرم بینی نمیشه ! بعضی از مراجعین اصرار دارن تا با چسب زدن طولانی مدت بینی، فرم اون رو تغییر بدن و یا اینکه برای مثال تیغه ی بینی رو نازک تر کنند، این نکته اهمیت زیادی داره و شما باید بدونید که جراح زیبایی بینی تمامی تغییرات لازم که امکانش بر روی بینی شما وجود داشته رو در اتاق عمل و حین جراحی ایجاد کرده ، بنابراین اگر شما در انتخاب جراح دقت کافی رو داشته باشید، جای نگرانی برای نتیجه بینی نخواهید داشت و بعد از عمل تغییر دادن فرم و اندازه ی بینی امکان پذیر نیست مگر اینکه جراحی ترمیم بینی انجام بدین . دوم اینکه :  محکم چسب زدن بینی باعث کوچک تر شدن و یا کاهش تورم اون نمیشه ! خیلی از مراجعین با بینی های قرمز و متورم به مطب مراجعه می کنند و در آخر مشخص میشه که علت این حجم از تورم و قرمزی بینی و گاهی حساسیت پوستی تنها چسب زدن محکم بینی و تحت فشار قرار دادن اونه.

چسب باید به آرامی و به میزان خیلی کمی کشیدگی بر روی بینی قرار بگیره 
 

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از عمل بینی

اولین توصیه ای که لازمه به اون توجه ویژه داشته باشید ، استحمام در روز جراحی هست . حتما قبل از عمل بینی ، دوش بگیرید و موهای خودتون رو تمیز کنید. این کار باعث میشه که شما تا حدود یک الی دو روز تمیز باشید و نیازی به دوش گرفتن نداشته باشید. در ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی شستشوی صورت و حمام کردن توصیه نمی شود برای حمام کردن بعد از عمل بینی ، استفاده از دوش تلفنی بهترین گزینه است ، چرا که این نوع دوش ها این امکان رو به شما میده که بدن خودتون رو به راحتی آبکشی کنید . در حالی که این اقدام با دوش های معمولی کمی دشواره .   برای شستشوی موها حتما از یک همراه کمک بگیرید ، روی یک صندلی بنشینید و سر خودتون رو عقب نگه دارید . از همراه درخواست کنید که موهای شما رو شستشو بده و در همون حالت موهای شما رو آبکشی کنه . برای شستشوی صورت هم از دستمال های مرطوب استفاده کنید .

شستن موها بعد از عمل بینی

نحوه ی شستشوی موها بعد از جراحی

مناسب ترین زمان برای استحمام، روزی است که میخواهید گچ بینی را بردارید. با خیال راحت دوش بگیرید و سر و صورت خودتون رو با آب ولرم شستشو بدید. اجازه بدید که گچ روی بینی تون خیس بخوره تا موقع برداشتن گچ توسط جراح کوچکترین درد و ناراحتی رو حس نکنید . این کار باعث میشه که برداشتن گچ و پاسنمان روی بینی خیلی راحت و بدون دردسر و استرس انجام بشه !   پیش از این دوره ممکنه که گچ روی بینی و پانسمان شما با بخار آب گرم و یا فشار آب خیس و از روی بینی برداشته بشه ، همچنین ممکنه که گچ روی بینی شما فرم خودش رو از دست بده .

خوابیدن بعد از جراحی بینی

غول مرحله آخر جراحی بینی، خوابیدن اون هم در روز های اول بعد از عمله ! اما جای نگرانی نیست. البته اگر بدخواب باشید و یا جزو اون دسته آدم هایی که دمر میخوابن و با استایل های ویژه ی خودشون خوابشون میبره باید بگم که کارتون یکم سخت میشه … برای خوابیدن شما نیاز به یه بالشت بلند اما نرم دارید ، می تونید از دو بالشت استفاده کنید اما باید دقت داشته باشید که سرتون نسبت به اعضای بدن بالاتر قرار بگیره . موقعیت طاق باز با بالا نگهداشتن سر بهترین و ایده آل ترین حالت برای خواب خواهد بود . دقت داشته باشید که به هیچ عنوان دمر نخوابید و فشاری به سر و صورت خودتون وارد نکنید. وارد کردن فشار به سر باعث خونریزی و یا ایجاد تورم میشه که به همین دلیل توصیه اکید بر این هست که حالت نیمه خوابیده داشته باشید . دقت داشته باشید که در حالت خوابیده از موبایل یا تبلت استفاده نکنید ، چرا که ممکنه گوشی یا تبلیت از دستتون در بره و به بینی برخورد کنه !  

ورزش بعد از جراحی بینی

با انجام جراحی زیبایی بینی، رگ های بینی شما برای مدتی حساس تر می شوند باید مراقب خونریزی بعد از عمل بینی  باشید ، با توجه به این مساله باید مراقب باشید که جریان خون شما در حالت ثابتی قرار بگیره تا به خوبی بینی جراحی شده ترمیم بشه . با انجام فعالیت های سنگین که تپش قلب شما رو بالا ببره ، جریان خون زیادتر شده و احتمال خونریزی از بینی هم به همون میزان بالا میره . بنابراین توصیه میشه که در روز های اول استراحت نسبی و بعد از نقاهت از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید . البته  احتمال خونریزی از بینی بعد از جراحی خیلی کم هست و جای نگرانی نیست اما همیشه پیشگیری بهتر از درمانه ! بینی جراحی شده حدودا ۶ هفته زمان لازم داره تا بافت جدید رو به خودش بگیره و البته به طور کامل ترمیم بشه. در این دوره نیاز است تا شما از وارد شدن فشار و آسیب به بینی جلوگیری کنید ، در این دوره مراقبت از بینی اهمیت ویژه ای داره چرا که فرم و شکل نهایی بینی با ضربه و فشار تغییر میکنه . انجام پیاده روی های سبک ممانعتی نداره، به راحتی می تونید حدودا ۲۰ دقیقه پیاده روی آرام به صورت روزانه داشته باشید .  

کی میتونم باشگاه برم ؟

رفتن به باشگاه بعد از جراحی بینی امکان پذیره ، اما باید با تشخیص جراح و البته بعد از گذشت حدودا ۱ ماه بعد از عمل این اقدام رو انجام بدین . استفاده از تردمیل و یا انجام تمرینات ورزشی سبک بلا مانع هست اما استفاده از هالتر هایی که فشار زیادی به بالا تنه و سر وارد می کنند باید با مراقبت انجام بشه .  

شنا کردن بعد از جراحی بینی 

شنا کردن بعد از جراحی بینی

زمان مناسب برای شنا کردن و یا شیرجه زدن

رفتن به استخر بدون فرو بردن سر در آب مانعی نداره، اما  شنا کردن تا ۲ ماه بعد از عمل بینی ممنوعه. شیرجه زدن برای بینی تازه جراحی شده خطرناک است و البته توصیه اکید میشه که تا ۶ ماه به هیچ عنوان شیرجه نزنید.

تغذیه صحیح بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

مواد غذایی مناسب بعد از عمل بینی

توصیه های غذایی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بعد از جراحی بینی ، نیاز به رعایت رژیم غذایی خاص ندارید ! فقط در روزهای ابتدایی که دوران نقاهت جراحی محسوب میشه از غذاهای آبکی و مایع استفاده کنید ، انواع سوپ ها و یا خورشت ها برای شما مناسب تر هستند  می تونید برای تنوع از تخم مرغ ، سیب زمینی پوره شده و یا آش استفاده کنید. خوردن غذاهای ساندویچی و یا مواد غذایی که نیاز به جویدن دارن اصلا توصیه نمیشه . برای خوردن آب و مایعات هم از نی استفاده کنید . مصرف میوه و سبزی جات اون هم به صورت خورد شده به شما کمک میکنه تا هم احساس بهتری داشته باشید و هم انرژی و ویتامین های لازم رو دریافت کنید . خوردن آب کرفس و آب آناناس کمک میکنه که زخم های شما زودتر ترمیم بشن و تورم و کبودی بعد از عمل رو هم بهبود میده

.   سیگار و قلیان بعد از جراحی بینی

سیگار و قلیان بعد از عمل بینی 

به توصیه بهترین جراح بینی استخوانی در تهران ، بعد از جراحی بینی ، حدود دو هفته از مصرف سیگار و قلیان جلوگیری کنید ، وقتی سیگار و قلیون مصرف می کنید ، باعث میشه که جریان خون دچار مشکل بشه و احتمال اینکه به شما آسیب بزنه زیاد هست . البته در مواردی که فرد اعتیاد شدیدی به مصرف سیگار داره با کنترل پزشک و البته رعایت توصیه های لازم می تونه مقداری مصرف داشته باشه ( این مورد حتما باید با مشورت و نظر جراح انجام بشه )

سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی

مصرف دخانیات بعد از عمل جراحی بینی

مدت زمان عمل بینی استخوانی  

جراحی بینی استخوانی یک جراحی پلاستیک تقریباً کوتاه به حساب می آید. در این جراحی، جراح بینی به منظور افزایش احساس راحتی شما از بیهوشی عمومی استفاده می کند. بستری پس از جراحی بینی معمولاً لازم نمی باشد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

یکی از پر تکرار ترین سوالات مراجعین و بازدیدکنندگان فضای مجازی ، در خصوص لزوم تزریق آمپول کورتون بعد از عمل بینی می باشد که در  جهت سهولت شما عزیزان ویدئویی در این خصوص تهیه و در مطلب قرار گرفته است . با توجه به اهمیت این مساله نیاز است تا شما دقت و توجه لازم در خصوص دریافت مشاوره های بعد از جراحی را داشته باشید . چرا که تزریق آمپول کورتون به صورت خودسرانه و یا پزشک غیر متخصص در این زمینه می تواند آسیب های جدی به شما وارد نماید و چه بسا خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد . 

 

 

با مشاهده ویدئوی فوق پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید . همچنین اگر به دنبال بهترین جراح بینی استخوانی در تهران هستید می توانید به دقت به نمونه کارها و مراجعین ایشان در مطب ها مراجعه نمایید و در نهایت یک جراح با تجربه و هنرمند انتخاب نمایید . تا نتیجه ی مورد نظر را خدمت شما ارائه نمایند. 

نکات مهم

قبل از انجام جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی در تهران باید بدانید که انتظارات منصفانه و منطقی از نتیجه جراحی باعث می‌شود که شما رضایتمندی بیشتری نسبت به این عمل داشته باشید .

برای مثال جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی با تکنیک های متفاوت و روش های متفاوتی انجام خواهد شد، در نتیجه نتایج بعد از عمل این دسته از بینی نیز متفاوت خواهد بود بنابراین انتظار منصفانه شما باعث می شود که با شناخت نوع بینی مثلاً گوشتی انتظار یک بینی فانتزی و یا عروسکی را نداشته باشید. چرا که بینی فانتزی بسیار کوچک و سربالا نیاز به یک بینی کوچک استخوانی با غضروفی بسیار محکم و پوستی بسیار نازک دارد در حالی که بینی گوشتی علاوه بر غضروف های بسیار ضعیف دارای پوست ضخیم نیست که امکان نازک کردن آن وجود ندارد.

عوارض احتمالی جراحی بینی استخوانی

بی شک جراحی بینی نیز همچون سایر جراحی ها می تواند عوارض جانبی اندکی با خود به همراه داشته باشد. ولی در صورتیکه این جراحی توسط جراح بینی متبهر صورت پذیرد، علاوه بر آنکه نتایج مثبت آن می تواند تضمین شده باشد، عوارض جانبی نیز می تواند به حداقل میزان خود برسد. در ذیل به برخی از عوارض جانبی احتمالی حاصل از جراحی بینی استخوانی اشاره می نماییم:

 • خطرات ناشی از بیهوشی
 • عفونت
 • روند کند بهبود زخم ها و اسکارهای جراحی
 • تغییر در میزان حساسیت پوست
 • مشکلات تنفسی
 • تغییر ظاهری نامطلوب بینی
 • تغییر رنگ پوست و تورم
 • احتمال نیاز به جراحی بینی ترمیمی

بازگشت پذیری جراحی بینی

برگشت بینی پس از جراحی بینی استخوانی به ندرت اتفاق افتاده و مراقبت های دوران نقاهت می تواند تا حد زیادی در ماندگاری نتیجه نهایی موثرباشد. برگشت بینی پس از جراحی می تواند موجب نگرانی بسیاری از مراجعین شود. در جلسات مشاوره می توانید در مورد برگشت پذیر بودن این جراحی با جراح بینی خود مشورت نمایید.

انتخاب جراح بینی استخوانی

برای انتخاب جراح بینی استخوانی باید به تکنیک و تجربه جراح در این زمینه دقت کافی داشته باشید، چرا که تنها نازک بودن پوست بینی کافی نیست . جراح باید بتواند به خوبی یک بینی صاف با تیغه های متناسب ایجاد نماید ، همچنین سوراخ های بینی باید بعد از جراحی کاملا متوازن و قرینه باشند . نا همواری های سطح بینی باید به خوبی بر طرف شود زیرا پوست نازک بینی استخوانی تمامی نا همواری ها را نشان می دهد . جراح بینی استخوانی باید حین عمل از تکنیک ها و روش هایی استفاده نماید که به درستی تغییرات مد نظر را ایجاد نماید و همچنین بینی بعد از جراحی با سایر اجزای صورت متناسب و متوازن باشد .

یکی از جراحی های زیبایی صورت که امروزه بسیار طرفداران زیادی دارد جراحی زیبایی بینی می باشد. در بین طرفداران این عمل زیبایی افرادی مشاهده می‌شود که به دنبال بهترین جراح بینی در تهران هستند، برای انتخاب یک جراح خوب برای عمل بینی و یا انتخاب بهترین جراح بینی در تهران باید نکات بسیار مهمی را مد نظر قرار دهید دقت داشته باشید که انتخاب جراح در نتیجه جراحی زیبایی بینی اثر بسیار زیادی خواهد گذاشت. برای انتخاب جراح بینی باید دقت لازم در خصوص موارد زیر را داشته باشید.

برای انتخاب جراح بینی راه ها و گزینه های زیادی پیش رو دارید ، امروزه فضای مجازی جایگاه ویژه ای برای خرید های اینترنتی و یا ارائه خدمات پزشکی و زیبایی دارد ، از این رو می توانید با مراجعه به صفحات شخصی هر جراح نمونه کارها و جراحی های ایشان را بررسی نمایید و اگر تمایل داشتید برای مراجعه حضوری و دریافت مشاوره های لازم از ایشان راهنمایی های لازم را دریافت نمایید .

اما در نهایت سعی کنید که جراحی انتخاب کنید که با توجه به فرم صورت و نوع بینی تغییرات مورد نیاز و متناسب با چهره تان را مد نظر قرار دهد .

نکات انتخاب جراح بینی

تخصص و تبحر جراح

یکی از مهمترین مسائل قبل از انتخاب جراح زیبایی بینی توجه به تخصص جراح می باشد. برای عمل بینی باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید چرا که بینی شما بعد از انجام عمل زیبایی نیاز به تنفس راحت و یا خوابیدن بدون سر و صدا خواهد داشت.

یک بینی با ظاهری زیبا و شکیل اما همراه با نفس کشیدن سخت و دشوار بعد از مدتی شما را آزرده خاطر خواهد نمود. متخصص گوش و حلق و بینی به خوبی آناتومی بینی و سینوس ها را می شناسد و چنان بینی شما را جراحی می نماید که مشکلات تنفسی و آلرژیک برای تان بروز نماید.

بسیاری از موارد مشاهده شده است که فرد با انجام جراحی بینی نه تنها ظاهر بینی خوبی ندارد، بلکه دچار بیماری و مشکلات تنفسی نیز شده است . یکی از مهمترین مسائل در جراحی زیبایی بینی رفع مشکلات تنفسی و امکان نفس کشیدن راحت تحت هر شرایطی می باشد، بنابراین توصیه می شود که به خوبی به تخصص و تجربه جراح در این خصوص دقت داشته باشید.

سابقه جراحی پزشک

بررسی سوابق جراحی پزشک و مشاهده نمونه کارهای وی می تواند در انتخاب بهترین جراح بینی در تهران به شما کمک کند . می توانید به مطب و یا سایت اینترنتی بهترین جراح بینی افرادی که عمل جراحی بینی توسط ایشان انجام داده اند را مشاهده نمایید .

با دقت به نمونه کارهای قبل و بعد از انجام جراحی تغییرات ایجاد شده در بینی فرد را به خوبی دریابید . می توانید حضوراً در مطب ایشان از بیمارانی که مراجعه می کنند سوالاتی در خصوص کیفیت جراحی بینی و وضعیت تنفسی ایشان بپرسید از این طریق می توانید آگاهی لازم در خصوص نتیجه جراحی را به دست آورید.

مصاحبه با افرادی که نزد بهترین جراح بینی در تهران عمل زیبایی انجام داده اند، می تواند اطمینان خاطر شما را تامین نماید و شما این اطمینان را داشته باشید که انتخاب درستی نموده‌اید، چرا که انتخاب جراح بینی خوب می تواند در میزان رضایتمندی شما از جراحی بینی تاثیر بسزایی داشته باشد، نقطه مقابل این انتخاب می تواند شما را با یک پشیمانی همیشگی همراه بتازد و یا شما را به جراحی ترمیم بینی مجبور بکند.

تکنیک های منحصر به فرد جراح

معمولا هر پزشک جراح زیبایی بینی تکنیک خاص خود برای ارائه تغییرات در ظاهر بینی خواهد داشت.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران با توجه به تکنیک ایشان و نظریه جراحی یک اقدام بسیار مهم می باشد. بسیاری از جراحان زیبایی از تکنیک های نوین برای جراحی انواع بینی ها استفاده می نمایند و نتیجه جراحی ایشان بسیار ایده آل و خوشایند خواهد بود چرا که تخصص و تجربه کافی در این خصوص را داشته و می توانند با توجه به ساختار بینی شما تغییراتی بسیار ارزشمند و زیبا ایجاد نمایند .همانطور که می دانید بینی عضوی مهم و اساسی در چهره می باشد که با کوچک ترین تغییر می تواند شما را بسیار زیبا و ایده آل بنماید البته این تغییر کوچک و گاهی بسیار بزرگ باید به صورت کاملاً استاندارد و تخصصی انجام شود بنابراین شناخت جراح نسبت به آناتومی چهره و با تکیه بر علم زیبایی شناسی می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی بینی داشته باشد.

بهترین جراح بینی استخوانی

پر واضح است که در عصر حاضر در تمام جوامع بشری مقوله زیبا بودن و زیبازیستن و به طبع آن راه های رسیدن به یک چهره زیبا، جایگاه عمیقی در فرهنگ و تعاملات زندگی شخصی و اجتماعی انسان ها دارد . اگرچه هر روز روش ها و تکنیک های مختلف غیر تهاجمی (non invasive)  برپایه روش های غیر جراحی ابداع می گردد اما شاید بتوان مدعی شد که همچنان جراحی زیبایی بینی جز پرطرفدارترین روش ها و راه های رسیدن به چهره ای مناسب می باشد .

راینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی در حال حاضر در سراسر دنیا و همچنین در کشور عزیزمان، جز پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود . بی تردید آگاهی داشتن از تمام مراحل اعمال جراحی حتی از نوع زیبایی آن جز حقوق اولیه متقاضیان جراحی زیبایی می باشد . متاسفانه در حال حاضر اطلاعات مناسب، دقیق، کامل و خیر خواهانه ای در دسترس متقاضیان جراحی زیبایی بینی وجود ندارد . شاید بتوان اذعان کرد که اغلب، شگردهای تبلیغاتی در بازار جذب متقاضیان عمل راینوپلاستی حاکم است .

از جمله سوالات شایع افراد که ذهن آنان را به خود مشغول ساخته، این است که، بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟ متخصص گوش، حلق و بینی خوب چه ویژگی های دارد ؟ جراح بینی خوب در تهران چه کسی است ؟ بهترین جراح بینی گوشتی در تهران کیست ؟ بهترین جراح بینی استخوانی چه فردی می باشد ؟ بهترین جراح بینی طبیعی چه کسی است ؟ در ادامه در این خصوص بحث خواهیم داشت برای دریافت پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید .

بهترین جراح بینی استخوانی تهران کیست؟

انسان در طول حیات خود همواره تلاش نموده تا تعریف دقیقی برای زیبایی بیاید؛ از آنجایی که جراحی بینی، یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است . لذا شناخت و انتخاب جراح متبحر و خوب اهمیت ویژه ای دارد . هر چند مفهوم زیبایی تقریبا برای همه ما آشکار است با این وجود جراحان پلاستیک بینی و صورت می بایست نگاه علمی تری نسبت به مفهوم زیبایی داشته باشند تا به واسطه آن بتوانند طی ترسیم مراحل مختلف عمل جراحی، نتایج موفقیت آمیزی را کسب نمایند .

انتخاب بهترین جراح بینی در نتیجه عمل بسیار اهمیت دارد . از آنجایی که این عمل دارای محدودیت هایی می باشد باید جراح قبل از عمل به بررسی بینی بپردازد و از زوایای مختلف آن را برای اعمال تغییرات بررسی نماید . فرد باید در انتخاب بهترین جراح بینی دقت داشته باشد و تجربه و تبحر پزشک را در نظر بگیرد. در غیر این صورت نه تنها ظاهر بینی زیبا نمی شود بلکه در آینده فرد را دچار مشکلاتی نظیر ایجاد اسکار و اختلالات تنفسی می کند .

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
فیلم جراحی بینی استخوانی

فیلم جراحی بینی استخوانی

فیلم جراحی بینی استخوانی جراحی بینی استخوانی یکی از جراحی های بسیار مهم و تخصصی می باشد ،که با تغییرات بسیار بزرگ در چهره همراه خواهد بود . خوشبختانه تکنیک ها و روش هایی که امروزه برای جراحی بینی ارائه شده‌اند، با توجه به ساختار کلی صورت و تکیه بر...

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی یکی از عمل های زیبایی در خصوص جراحی زیبایی بینی می باشد . که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است ، بسیاری از افراد به دنبال یک تغییر اساسی در چهره خود هستند و این اقدام با جراحی زیبایی بینی می تواند میسر واقع...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *