[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر مسعود حسن پور” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.5.5″ _module_preset=”default” module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”right” module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet”][/lwp_divi_breadcrumbs]
[wtr-time]

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است ؟

یکی از مورد توجه ترین اجزای چهره ی انسان، بینی می باشد که علاوه بر تنفس، نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت دارد.

اگر بینی مشکلاتی مثل انحراف، پولیپ یا ایرادات ظاهری مختلفی مثل کجی، افتادگی، قوز و … داشته باشد می تواند علاوه بر مشکلات تنفسی توازن اجزای چهره را نیز بر هم زند.

در حال حاضر روش های زیادی برای تغییر فرم و سایز بینی وجود دارد. اکثر این روش ها مثل تزریق فیلر موقتی هستند. اما جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی تهران یک روش مناسب و دائمی برای رفع نواقص ظاهری و عملکردی بینی می باشد که در حال حاضر با استقبال بسیار بالایی مواجه است.

تاثیرات جراحی بینی

  • رفع کامل فرورفتگی های ظاهری بینی
  • رفع قوز و انواع برآمدگی ناهنجار
  • تغییر ارتفاع نوک بینی کسانی که تمایل دارند نوک بینی کمی بالاتر باشد.
  • کوچک نمودن پره های بینی
  • متقارن سازی سوراخ های بینی
  • رفع افتادگی بینی و تغییر زاویه ی میان نوک بینی و لب بالا
  • رفع شکستگی
  • رفع انواع انحراف
  • رفع پولیپ
  • کوچک کردن شاخک های بینی

این روزها جراحی بینی با دو روش باز و بسته انجام می گیرد که طی این مقاله به تفاوت این دو روش، مزایا و معایب هر کدام و مراقبت های پس از جراحی بینی خواهیم پرداخت.

خانم با بینی چسب زده

جراحی بینی به روش بسته

در این روش هیچ برشی در ناحیه ی کلوملا ایجاد نمی گردد، بلکه همه ی برش ها در قسمت های داخلی پره های بینی ایجاد می شوند.

جراحی بینی به روش بسته در زمان کوتاهی انجام پذیر می باشد. به طور تقریبی جراحی بینی به روش بسته نیم ساعت زودتر از روش باز پایان می یابد.

این نوع جراحی با بیهوشی عمومی و نیز با بی حسی موضعی انجام پذیر است. از این رو، روش بسته یک روش مناسب برای بیمارانی می باشد که ترس از بیهوشی دارند.

به علت عدم ایجاد برش در کلوملا و بخیه های خارجی، آثار زخم و بخیه ای روی بینی مشاهده نخواهد شد.

به علت عدم برش سراسری کلوملا، گردش خون در پوست حفظ می شود و میزان تورم کمتر خواهد بود. علت این امر مربوط به عدم دستکاری کانال های تخلیه ی طبیعی پوست در طول عمل می باشد.

بیمار در اتاق عمل

معایب جراحی بینی به روش بسته

به علت محدود بودن دید در جراحی بینی به روش بسته، مهارت جراح حائز اهمیت است. از آنجایی که تمام تغییرات به کمک دهانه ی سوراخ های بینی انجام می شود، جراح بایستی مهارت بسیار بالایی داشته باشد تا به راحی تمامی ایرادات را از روی ظاهر بینی تشخیص داده و آنها را رفع نماید.

در این روش جراح به آناتومی کلی بینی دسترسی ندارد. از این رو ممکن است با استفاده از این روش نتوان تغییرات زیادی در بینی ایجاد نمود. به همین علت این روش برای بیمارانی که به دنبال ایجاد تغییرات جزئی هستند مناسب می باشد.

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز یکی از تکنیک های رایج جراحی بینی می باشد و مانند دیگر روش ها با بیهوشی عمومی و در بیمارستان ها و یا کلینیک های مجهز انجام می پذیرد.

در این روش پس از بیهوشی، در ناحیه ی کلوملا برش ظریفی ایجاد شده و پوست بینی بالا برده می شود. پس از ایجاد برش، جراح اقدامات ضروری برای رفع نواقص بینی را انجام می دهد.

در نهایت برش ها بخیه زده می شوند.

 پس از اتمام بخیه ها، آتل بینی یا اسپلینت روی بینی قرار داده می شود.

در این روش، جراح به سادگی به آناتومی بینی ( استخوان پایه و ساختار غضروف بینی ) دسترسی دارد. از این رو به راحتی می تواند ناهنجاری ها و حتی ایرادات جزئی را تشخیص داده و در جهت رفع آنها اقدام نماید.

از آنجایی که در این روش، جراح به تمامی بخش های بینی دسترسی دارد، به راحتی قادر خواهد بود تمامی ایرادات بینی را برطرف کند.

با استفاده از این روش به راحتی میتوان از تکنیک های تقویت غضروف برای جلوگیری از انواع افتادگی بعد عمل استفاده نمود.

جراحی بینی به روش باز ایده آل ترین روش برای جراحی بینی ترمیمی می باشد.

خانم جوان با بینی عمل شده

عوارض احتمالی جراحی بینی به روش باز

در حالت کلی جراحی بینی به روش باز یک روش مناسب برای جراحی می باشد.

شاید تعداد زیادی از مراجعه کنندگان نگران آثار ناشی از بخیه در ناحیه ی کلوملا باشند، اما در صورتی که بعد از عمل به خوبی مراقبت های لازم انجام شود و از پمادهای ترمیم کننده ی جای بخیه استفاده شود، به ندرت ممکن است آثار ناشی از بخیه ها باقی بماند.

کدام روش جراحی بینی بهتر است؟

سوال فوق یک سوال کلی بوده و در یک جمله نمیتوان به آن جوابی قطعی داد.

عوامل بسیار زیادی در نتیجه ی جراحی بینی دخیل می باشند.

اولین عامل موثر تبحر جراح می باشد. برخی از جراحان در روش بسته و برخی دیگر در روش باز تبحر بالایی دارند. بهتر است قبل از تصمیم گیری تخصص و تبحر جراح را در نظر بگیرید.

دومین عامل انتظارات شما از نتیجه ی جراحی می باشد. اگر بینی شما ایرادات کمی دارد و شما به دنبال تغییرات جزئی هستید، روش بسته برای شما مناسب تر است. اما اگر ایرادات بینی شما زیاد بوده یا قصد تغییرات زیادی دارید بهتر است سراغ روش باز بروید.

به طور کلی در حال حاضر جراحی به روش باز به دلیل تغییرات بیشتر و نتایج بهتر، طرفداران بیشتری دارد.

به علت اینکه بیشتر بیماران به دنبال داشتن بینی ایده آلی هستند، همواره نگران نتیجه ی حاصل از عمل هستند.

اگرچه تبحر جراح و روش انتخابی، نقش مهمی در نتیجه ی نهایی دارد با این حال مراقبت های پس از جراحی نیز نقش زیادی در نتیجه ی جراحی دارند.

 تمامی توصیه های پزشک خود در رابطه با مراقبت های پس از عمل را خوب به خاطر سپرده و تمام آنها را انجام دهید.

در صورتی که هر نوع اتفاقی مثل خونریزی شدید، ضربه ی شدید به بینی و دردهای بسیار شدید برایتان پیش آمد حتما سریعا به جراحتان اطلاع دهید.

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

انجام این مدل عمل جراحی بینی با سایر مدل ها متفاوت است. از ویژگی هایی که بینی های گوشتی دارند می توان به پوست ضخیم و غدد چربی که دارد اشاره کرد که به خاطر همین دلایل انجام جراحی بر روی این بینی ها حساس تر است و جراحی باید با احتیاط بیشتری انجام...

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین افراد، جراحی زیبایی بینی است که امروزه از متقاضیان زیادی برخوردار شده است به منظور برطرف شدن هر چه زودتر ورم و کبودی بعد از عمل باید از تمام دستورالعمل های جراح بینی پیروی شود تا هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود . از جمله...

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

برای جراحی بینی گوشتی چه روش هایی لازم است؟

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که به دلیل داشتن بینی گوشتی از ظاهر خود ناراضی بوده و اعتماد به نفستان را از دست داده اید. همان گونه که می دانید، زندگی در عصر امروز و پیشرفت های قابل توجه علم پزشکی زمینه ای را فراهم آورده اند که...

انتخاب جراح زیبایی بینی

انتخاب جراح زیبایی بینی

چه مشاوره هایی باید دریافت کنم تا بتوانند یک جراح خوب برای بینی انتخاب کنم؟ در جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی به چه نکاتی باید توجه کنم؟ چگونه جراح زیبایی بینی خود را انتخاب کنم؟ چه معیارهایی برای جراحی زیبایی بینی مد نظر است تا بتوانم بهترین جراح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *