دکتر مسعود حسن پور 4 جراحی گوش 4 اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش

مدت زمان مطالعه2 دقیقه

جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی برای افراد مورد نظر می باشد ، که دارای گوش های بیرون زده و یا نامتقارن می باشند جراحی اتوپلاستی می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در رفع از بین بردن بیرون زدگی گوش ها داشته باشد.

یکی از مهمترین و البته قدیمی ترین روش های جراحی در صورت ،جراحی زیبایی گوش می باشد ، که می توانند استرس و اضطراب و ناراحتی های ایجاد شده در فرد را با انجام یک جراحی بسیار موفق از بین ببرد.

دکتر مسعود حسن پور ، جراح زیبایی بینی در این رابطه موارد مورد نیاز را ارائه نموده اند .

 

جراحی اتوپلاستی با هدف از بین بردن حالت تناقض در گوش و از بین بردن بیرون زدگی آن و البته ایجاد آناتومی طبیعی و موقعیت مناسب گوش ها انجام می شود.جراحی اتوپلاستی دارای عوارض بسیار کم می باشد عوارض ناشی از انجام جراحی ناپایدار بوده و به زودی از بین می رود اما به طور کلی درد و خونریزی به مقدار کم بعد از جراحی مورد انتظار است.

به طور کلی جراحی زیبایی گوش یک عمل بسیار ساده برای جراح متبحر و متخصص در این زمینه می باشد.

بیرون زدگی گوش ها در سنین کودکی بروز می نماید. برای رفع این عارضه بهترین زمان برای جراحی در سنین کودکی و یا نوجوانی می باشد. البته در صورتی که این جراحی در سنین بالاتر انجام شود نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

برای انجام جراحی زیبایی گوش باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید. متخصص گوش و حلق و بینی تبحر و تجربه و مهارت کافی برای بازگرداندن فرم طبیعی گوش ها و محل قرارگیری آنها را در اختیار دارد.

روش انجام جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

برای انجام این جراحی نیاز به برش گوشها می باشد، جراح گوش غضروف و پوست اضافه این ناحیه را حذف کرده و غضروف باقی مانده را در محل آناتومیک خود قرار می دهد و با ایجاد بخیه های بسیار ظریف گوش ها را به فرم طبیعی خود و جایگاه متناسب فیکس می نماید.

مزایای جراحی اتوپلاستی

با انجام جراحی زیبایی گوش ظاهر نامتقارن گوش ها از بین رفته نواقص ظاهری آن برطرف می شود .بیرون زدگی آن به صورت کامل از بین رفته و ظاهر بسیار ایده آل و زیبایی را به شما هدیه می دهد به علاوه این جراحی بسیار ایمن می باشند و مخاطره ای برای فرد در بر ندارد.

مشاهده می شود که با انجام این جراحی فرد به زیبایی طبیعی دست پیدا کرده و از نظر روحی در شرایط احساسی بسیار ایده آلی قرار می گیرد .چرا که این جراحی باعث افزایش میزان اعتماد به نفس در افراد می‌شود.

چه افرادی برای این جراحی مناسب میباشند

جراحی اتوپلاستی که به ترمیم گوش می پردازد. برای افرادی که دارای بدشکلی در ناحیه گوش یا دچار عدم قرینگی در سایز گوشها می‌باشند مناسب است.

همچنین افرادی که دارای گوش های بلند و یا بسیار کوچک که به صورت غیر عادی دیده می شود هستند می توانند از این جراحی برای تغییر ظاهر گوش ها استفاده نمایند.

آیا جراحی اتوپلاستی محدودیت سنی دارد ؟

درصورتی که عارضه های ایجاد شده در گوش به صورت مادرزادی باشند، بهتر است که در سنین کودکی حدودا شش سالگی این اقدام انجام شود .اما در صورتی که فرد در سنین کودکی این جراحی را انجام نداده باشد محدودیت سنی وجود ندارد و برای جراحی می توان هر زمان اقدام نمود.

به طور کلی چون در سنین کودکی و بافت ورود کودکان به مدرسه توسط بچه های دیگر مورد تمسخر قرار می گیرند اگر این اقدام در سنین پایین تر انجام شود اثرات روحی کمتری برای فرد در پی خواهد داشت.

 

روش انجام جراحی اتوپلاستی

در جراحی اتوپلاستی تکنیک های خاصی مدنظر قرار می گیرند تا گوش ها در موقعیت مناسب تر قرار بگیرند.همچنین اندازه گوش ها و عدم قرینگی آنها مد نظر قرار می‌گیرد تا بهترین نتیجه برای فرد ارائه شود.این جراحی با ایجاد برش در غضروف پشتی گوش انجام می شودکه انجام آن حدود دو ساعت به طول می‌انجامد و در نهایت با بخیه های بسیار ظریف و ناپیدا برش های ایجاد شده بخیه می شوند .

 

 

دکتر مسعود حسن پور

دکتر مسعود حسن پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

خدمات:
جراحی های زیبایی بینی
جراحی های ترمیمی بینی
جراحی انحراف تیغه بینی
شکستگی بینی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی ترمیم پرده گوش

جراحی ترمیم پرده گوش

جراحی ترمیم پرده گوش برای انجام جراحی ترمیم پرده گوش نیاز است تا به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید همانطور که می دانید پرده‌گوش عضوی بسیار حساس و صدمه پذیر میباشد که در صورت وارد کردن اجسام نوک تیز و یا برخی از مواردی که جسمی وارد گوش می شود...

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش زیبایی گوش ها نقش به سزایی در چهره ی کلی شما دارد ، در صورتی که آسیب کوچکی به لاله گوش وارد شود و اینکه به صورت مادرزادی گوش دچار نا هماهنگی و عدم تقارن باشد چهره ی شما نسبت به المان های زیبایی دچار تهدید خواهد شد . برخی افراد که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *